Без фаворитів, але з переможцем

Без фаворитів, але з переможцем

Традиційні червневі кінобаталії в Сочі цього року тривали тиждень, протягом якого журі на чолі з режисером і драматургом Павлом Чухраєм переглянуло 14 повнометражних фільмів конкурсної програми. Передбачаючи напружені фестивальні будні, організатори розпочали з приємної та урочистої події — на церемонії відкриття приз «За видатний внесок у розвиток російського кінематографічного мистецтва» отримав патріарх російського кіно Олексій Герман. До речі, це була вже третя спроба нагородити легендарного режисера. «Мені цю премію присвоюють втретє, — зізнався зі сцени Герман. — Я двічі відмовлявся, вважав, що це незручно... Якісь вклади в кіно... Ну зняв собі фільм і зняв».

Соціально стурбований Канн

Соціально стурбований Канн

Останнім часом гостинність французів, які щорічно збирають кіноманів та кінофахівців у себе на Лазуровому узбережжі, все ніяк не могла трансформуватися у фестивальний результат. Головні призи Канну отримували кінематографісти з інших країн, французам же тільки й залишалося, що розчаровано тупцювати на червоній доріжці. Цього року ця тенденція була успішно призупинена: кращим визнано фільм француза Лорана Канте «Між стінами».

«Колесо» святкує, Бруно Шульц нагадує про себе, кіно «мобілізується»

Учора у Львові презентували ІІІ Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, що проходитиме з 26 до 31 травня у Дрогобичі. Захід називають наймасштабнішим із тих, що колись були присвячені цьому митцеві. До України приїхали провідні дослідники творчості Шульца з Бразилії, Ізраїлю, Данії, Італії, Австралії та інших країн. На особливий резонанс претендують перформенс Влодка Кауфмана на вежі дрогобицької ратуші, проект «Цинамон» від Юрія Андруховича та польського гурту «Карбідо», виступи гуртів з Австралії, Франції та Польщі, вернісажі виставок Лолі Кантор (США), Бартоломея Міхаловскі (Польща), акції від мистецької формації «Кома». Трішки Шульца перепаде і львів’янам — у галереї «Дзиґа» можна буде переглянути виставку коміксів на оповідання Бруно Шульца німецького художника Дітера Юдта.

Хелло, Америко!

Хелло, Америко!

На відміну від Владислава Бутусова, який виспівував «Гуд бай, Амєріка, о–о–о», нашому Олегові Скрипці час затягнути фразу, що має зворотній зміст, — «Хелло, Америко!». Оскільки на початку червня він вирушає за океан, де на нього вже давно зачекалися тамтешні шанувальники «Воплів».

Відірватися по–українськи

Відірватися по–українськи

Час «Ч» для Ані Лорак у Белграді стрімко наближається: вже 22 травня, у день другого півфіналу «Євробачення–2008», стане зрозуміло, чи правильну тактику обрала наша артистка, чи достатньо рекламувала себе та свою творчість і чи увінчаються успіхом на цьому конкурсі кількамісячні титанічні зусилля всієї української команди. «Контрольним пострілом» на цьому довгому шляху мала стати традиційна національна вечірка, яку влаштовують учасники «Євробачення». Судячи з відгуків очевидців, минулої суботи, запросивши до себе в гості чималу громаду, Ані Лорак влучила в ціль — є сподівання, що найкращі відгуки про українське паті трансформуються у високі бали нашій конкурсантці на фінальному концерті.

Помацати світ

Помацати світ

Фотохудожник Юрій Білак Україну знімав давно. І регулярно звітував про виконану роботу персональними виставками. Захоплюючись українськими сюжетами й типажами, майстер щиро шкодував, що не всі бажаючі можуть розділити його емоції. Адже для того, щоб зрозуміти змістовне наповнення світлини, динаміку та філософію композиції, треба, щонайперше, її побачити... Юрій Білак зробив усе можливе для того, аби його роботи «побачили» й незрячі люди.

Маївка у супроводі Скрипки

Маївка у супроводі Скрипки

Фольклорний фестиваль «Країна мрій» цього року відбудеться 21—22 червня. І хоча до початку цій оді народної творчості, яка, на радість прогресивній громаді, прозвучить уже вп’яте, ще майже два місяці, Олег Скрипка закликає почати налаштовуватися на фестивальний лад уже зараз.

Фантастичні березневі дні

Цього року свою традиційну весняну імпрезу Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів та інші організатори Ярмарку присвятили Всесвітньому дню поезії, який відзначали вчора. Як завжди, найактивнішими гостями форуму стали фантасти, які на Ярмарку виступили єдиним фронтом, провівши свою Асамблею фантастики «Портал».

Дві «ВІА Гри» — добре, а три — краще

Дві «ВІА Гри» — добре, а три — краще

Найпопулярніша учасниця «ВІА Гри» Віра Брежнєва попрощалася з цим сексапільним міні–колективом у липні минулого року. З тих пір продюсери дівочого гурту Дмитро Костюк та Костянтин Меладзе тішили себе надією, що Віра відпочине, відіспиться, насолодиться щастям домогосподарки та й повернеться назад. Але після того, як Брежнєва прийняла пропозицію стати ведучою телепрограми «Магія десяти», що виходить на Першому каналі Росії, стало зрозуміло, що повернення, швидше за все, не відбудеться.

Каховка назавжди

Минулого року фестиваль «Таврійські ігри» вперше за свою 16–річну історію відбувався не в Каховці, а в Києві, на стадіоні «Олімпійський». Одним із головних пояснень такої зміни дислокації був той факт, що в цьому містечку Херсонської області катастрофічно не вистачає пристойних готелів. Відтак оргкомітету з величезними труднощами вдавалося розселити гостей і учасників фестивалю так, щоб усім було зручно. Але, провівши 16–й фестиваль у Києві, організатори вирішили більше не експериментувати і повернутися до Каховки.