Шлю тобі велосипедом

Ідея створити службу кур’єрських послуг велосипедом виникла в групи тернопільських хлопців на перетині любові до цього виду транспорту, бажанні підзаробити та обізнаності з місцевими реаліями. Тернопіль — місто невелике і компактне, дороги в ньому жахливі, таксі стає все дорожчим, а «корки» через недосконалу транспортну розв’язку трапляються усе частіше і стають усе довшими. На цьо­му тлі велосипедом iз пункту «А» в пункт «Б» дістатися часом виходить простіше, швидше і з набагато меншими затратами.

Політчинник для Пінзеля

В арт–галереї тернопільського торгово–розважального центру «Подоляни» урочисто відкрилася виставка творів знаменитого Іоана–Георга Пінзеля з фондів обласного краєзнавчого музею, якими нещодавно захоплювалися відвідувачі паризького Лувру. Втім у Тернополі захід, організований за підтримки обласної державної адміністрації, викликав не фурор, а швидше, скандал.

Був замок, тепер — руїни

Був замок, тепер — руїни

Нещодавно суттєво постраждала одна з найцікавіших архітектурно–історичних пам’яток Тернопільщини — Червоногородський замок. Власне, після руйнувань, завданих Першою та Другою світовими війнами, від нього і так уже залишилися тільки дві вежі у стилі псевдоренесансу із залишками палацових стін між ними. Однак навіть у такому вигляді споруда, розташована в мальовничому урочищі біля села Нирків Заліщицького району, неподалік найвищого рівнинного водоспаду України, була унікальним туристичним об’єктом. І ось нещодавно велика частина однієї з веж (імовірно, через просідання ґрунту внаслідок його перезволоження) обвалилася.

Фест від «Джури»

Упродовж трьох наступних днів у Тернополі вже вчетверте проходитиме Всеукраїнський фестиваль української книжки «Джура–фест–2013». Такий захід невипадково народився в обласному центрі, який ще в 90–ті називали «містом видавництв» через велику їх кількість. Одне з найвідоміших нині — видавництво «Джура» — і започаткувало це свято української книги, повністю взявши на себе його організацію.

Школярки під покровом Богородиці

Незабаром відбудеться вже п’ятий випуск у незвичайному навчальному закладі для дівчаток, який є єдиним такого роду в Україні й розташований на території Марійського духовного центру у відомому селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини. Його повна офіційна назва — колегіум–інтернат «Знамення», і за формою власності це комунальний заклад Тернопільської обласної ради, куди приймають після закінчення дев’яти класів у звичайній загальноосвітній школі. Наразі там навчаються лише 35 дівчаток iз Тернопільської, Львівської, Івано–Франківської та Київської областей.

Шахрайка з депутатським мандатом

Оперативники управління боротьби з орг­злочинністю тернопільської міліції затримали за підозрою у вчиненні низки шахрайств 36–річну мешканку обласного центру. Зареєстрована як приватний підприємець, жіночка вирішила по­вправлятися у специфічних оборудках. Вона почала активно розповсюджувати серед знайомих чутки про реконструкцію гуртожитків однієї будівельної фірми. При цьому прозоро натякала, що має впливових знайомих як у керівництві фірми, так і у квартирному відділі міськради, тож може допомогти бажаючим швидко і порівняно недорого вирішити житлову проблему.

Дім збережених секретів

Дім збережених секретів

Наступного тижня на історичному календарі Тернопільщини з’явиться неабияка дата — своє сторіччя відзначатиме обласний краєзнавчий музей. Власне ювілейні урочини — у зв’язку з Великим постом та іншими об’єктивними причинами — перенесено на травень, ближче до Міжнародного дня музеїв. Однак ще торік заклад розпочав низку надзвичайно цікавих заходів, приурочених до ювілею. Завдяки їм багато хто з тернополян, які цікавляться краєзнавством, заново відкрили музей для себе. Зокрема, переконалися, що частина його експонатів справді унікальна, бо таких немає в жодному музеї не лише України, а й закордоння.

У нас «на районі» співають українською

Цієї суботи в Палаці культури «Березіль» відбувся концерт відомого дуету Потапа та Насті. До цього виконавці побували в рамках свого турне Західною Україною вже не в одному її місті, однак лише в Тернополі на них чекав неприємний сюрприз: приблизно через півгодини після початку концерту на сцену раптом полетіли яйця. Приватна охорона зреагувала миттєво, швидко прибули і працівники міліції, як наслідок — для шести молодих чоловіків концерт продовжився у міському управлінні міліції. Проти «яйцеметальників» відкрито кримінальне провадження за статтею 296 Кримінального кодексу (хуліганство).

Алея врятованих життів

У Тернополі триває тиждень «За збереження життя», ініційований «Школою щасливого материнства святої Анни», яка діє при місцевому «Карітасі». Суть усіх акцій, запланованих на ці дні, полягає в тому, щоб у популярній формі надати населенню (передусім молоді) максимум інформації про те, яким великим злом є переривання вагітності та як від цього убезпечитися.

«Камерне» місто

Приблизно рік тому в керівництва Тернопільської міськради виник задум встановити на вулицях обласного центру цілу мережу неприхованих камер відеоспостереження, які сприяли б забезпеченню громадського порядку, показували ситуацію на дорогах, популяризували визначні пам’ятки через інтернет тощо.