Козак–богатир

У Тернопільському обласному перинатальному центрі матері і дитини сталася справді надзвичайна подія — вперше за історію існування закладу (а йому вже кілька десятків років) тут з’явилося на світ немовля вагою 6 кілограмів 800 грамів. На сьогодні це — абсолютний рекорд України, досі найбільшим новонаро­дженим вважали Артемчика Маштакова з містечка Новоазовка на Донеччині, який народився минулого року вагою рівно 6 кілограмів.

Газета нашого села

Коли на початку цього року депутати Білівської сільради, що у Чортківському районі Тернопільщини, прийняли рішення випускати свою газету, мало хто зi сторонніх спостерігачів вірив, що з цього щось вийде. Мовляв, он у «великих» газет — і то проблеми, а тут якась сільська, та ще й з бюджетом, в якому постійно діри.

Дельтапланова карма

Надлегкий саморобний мотодельтаплан, який упав позавчора вранці в полях між селами Нестерівці та Воробіївка Зборівського району Тернопільщини, зачепив лінію електропередач, через що було знеструмлено 10 населених пунктів.

Садок космічний біля хати

Садок космічний біля хати

Тернопільський астролог, космопсихолог та народознавець Іван Круп’як відомий далеко за межами Тернополя, області й навіть України. Звідусіль звертаються до нього за прогнозами і порадами, а тернополяни вже й не уявляють собі місцеву пресу та телебачення без гороскопів, що їх традиційно складає пан Іван щотижня для представників усіх знаків Зодіаку.

Чоловік. Велосипед. Європа.

Чоловік. Велосипед. Європа.

Те, що подорожі роблять людей щасливими, — факт незаперечний. Однак і для такого щастя кожному потрібно своє. Комусь — неодмінно п’ятизірковий готель у режимі «все включено» та шикарний шопінг за його межами.

Митець у чиновницькій шкурі,

Митець у чиновницькій шкурі,

Чиновник і митець... Їх завжди протиставляють. І побутує думка, що другий апріорі не може бути першим. Не той склад розуму, мовляв, не та духовна організація, зовсім інше сприйняття світу. І якщо деякі чиновники, приміром, пишуть непогані вірші і малюють гарні картини, то митцеві на посаді держслужбовця успіху не досягти. Принаймні в такій державі, як Україна. На підтвердження цього і справді можна навести чимало переконливих прикладів. А от відомому поету–пісняру і виконавцю Олександру Смику вдалося довести протилежне. Вже майже три роки він очолює міське управління культури і мистецтв у Тернополі. За цей час в обласному центрі культурне життя не просто пожвавилось, а й набуло суттєво іншої, вищої якості, переможно залишивши позаду примітивну «шароварщину» та іже з нею і наповнившись цікавими сучасними проектами. І це при тому, що глобальні проблеми української культури нікуди з Тернополя не поділися. Я вирішила розпитати, як це Смикові вдалося, наперед знаючи (бо давно знайома з цією людиною, тому, до речі, дозволю собі і звертання на «ти»), що почую багато цікавих для загалу речей.

«Буком» по «фейсу»,

«Буком» по «фейсу»,

У цілому я людина «інтернетна» і взагалі без всесвітньої мережі своє життя уявляю важко. Там я читаю новини і знаходжу потрібну інформацію для роботи, спілкуюся з близькими та друзями і знайомлюся з новими людьми, читаю літературні новинки і переглядаю кінофільми, вчу іноземні мови і слухаю музику, шукаю медичні й кулінарні рецепти та запозичую досвід вирішення певних проблем на тематичних форумах. Словом, давно користуюсь усіма чудовими можливостями інтернету і могла б співати йому лише хвалебні оди, якби не... соціальні мережі. Наприкінці минулого року було оприлюднене майже сенсаційне повідомлення про результати масштабного дослідження в Німеччині. Воно виявило, що тяга до цих самих соціальних мереж для більшості молоді та людей середнього віку перевищила навіть залежність від сигарет та силу основного інстинкту. Тобто бажання зайти на свою сторінку і подивитись, чи не з’явилось там щось новеньке, в більшості випадків виявлялось сильнішим за бажання закурити чи зайнятися сексом. При цьому недоступність мереж викликала в опитуваних величезний психологічний дискомфорт, схожий на синдром відміни. Ці факти дуже навіть здивували, оскiльки особисто в мене скоро, схоже, виробиться стійка «алергія» на ці самі мережі. Далі спробую пояснити, чому.

Пінзеля більше не ховатимуть

Схоже, після виставки у паризькому Луврі, де роботи одного з найоригінальніших і найтаємничіших скульпторів ХVIII століття Іоанна Георга Пінзеля викликали справжній фурор, їх і на Батьківщині стали цінувати значно більше.

Пікет проти арешту

Учора тернопільські представники ВО «Свобода» за участю депутатів усіх рівнів пікетували адміністративні будівлі обласної міліції, прокуратури та міськ­районного суду. За словами голови тернопільської міської організації цієї політичної сили Романа Навроцького, таким чином демонструвався анонсований протест проти арешту чотирьох членів партії у зв’язку з подіями в Парку Слави 9 травня, а також — «превентивна акція проти можливих майбутніх санкцій щодо націоналістів».

Банда з депутатом

В одному з райцентрів правоохоронці затримали молодіжну банду, члени якої впродовж майже двох років займалися вимаганням грошей у місцевих школярів. Як розповів «УМ» керівник прес–служби обласного управління внутрішніх справ Петро Колісник, нахабні молодики обирали жертвами  учнів старших та середніх класів.