Під прапором ВМС України

Народне віче «Ні – війні!», попри недільну негоду, було численним. Близько двох тисяч містян прийшли висловити свою підтримку українським військовим, усім кримчанам і засудити російську інтервенцію.

Секретні матеріали

Стає відомим зміст пакунків з фінансовими документами, знайдених на Сумщині, про що писала «УМ» у вчорашньому номері. За попереднім висновком головного управління Міндоходів у Сумській області, документи звезли з усієї України для знищення слідів злочинів, у тому числі з розкрадання та «відмивання» бюджетних коштів.

Докази не горять

Докази не горять

У ніч на 8 березня громадські активісти виявили у дачному кооперативі біля села Червоне Сумського району склад фінансових документів невідомого походження. Частина їх вже була спалена. Про знахідку одразу повідомили автомайданівців, а активіст і віднедавна член Сумського міськвиконкому Сергій Бєсєдін зателефонував до міліції.

Він мріяв про свій ермітаж...

На обкладинці каталогу виставки, що зберігся в архівах, зазначено: «Первая выставка картин местных и иногородних художников. Сумы, 1914 г.» І уявляється провінційне повітове містечко, втім із досить жвавим життям, і ота новина: «художня виставка! — де, у нас? — треба неодмінно побувати!..»

«Я вигадував світло, як вірші, але вигадав правду, на жаль»

«Я вигадував світло, як вірші, але вигадав правду, на жаль»

Він був журналістом, поетом, але передусім — українцем. І любив Україну тоді, коли любити її було не зовсім безпечно. На цьому наголошували виступаючі на відкритті пам’ятної дошки, встановленої до 70–річчя Володимира Затуливітера. Непересічний митець, він пішов із життя зарано, певно ж, не сказавши всього, що ще міг сказати.

45 тисяч доларів, ікони та коньяк...

Члени Самооборони обласного центру зафіксували, як із приміщення обласної адміністрації у вихідний день винесли близько п’ятнадцяти чималих ящиків. Автомайданівці простежили за машиною, куди їх повантажили, встановили адресу доставки і викликали на місце міліцію.

Україна у вогні

Україна у вогні

Удень по всіх церквах били у дзвони за загиблими, оголосили загальну мобілізацію, а ввечері тисячі розгніваних людей пішли громити силовиків. Спочатку кілька сотень молодих людей прийшли під ОДА, яку буквально кілька днів тому звільнили. Виламали двері, кинули всередину світло–шумову гранату. Хтось почав кидати каміння у вікна, але зрештою молодики прислухались до закликів нічого не нищити.

Шахраям до вподоби смартфони

Шахрай впевнено вибрав собі техніку в одному із сумських магазинів і почав розраховуватися, пред’явивши картку іноземного банку. За кілька хвилин стало зрозумілим, що наступні покупки чоловік здійснить не скоро.

За димовою завісою

Чималий стрес пережили вихованці дитячого садка №9 «Десняночка», що у Шостці на Сумщині. Через загрозу пожежі всіх дітей терміново вивели на вулицю. Більшості вдалося вибратися на свіже повітря через вихід, а з однієї з груп через сильне задимлення малечу довелося витягувати через вікно.

«Звуковий сигнал почув, коли локомотив був уже за п’ять метрів»

«Звуковий сигнал почув, коли локомотив був уже за п’ять метрів»

Ковпаківський районний суд міста Суми виніс рішення щодо водія «маршрутки», аварія якої спричинила смерть дванадцяти і травмування шести пасажирів. Для нього обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на час проведення досудового розслідування.