«Коханець», Малкович і Гонкурівський лауреат

«Коханець», Малкович і Гонкурівський лауреат

«Любі хлопчики й дівчатка, зайчики і каченятка», — звичне для Івана Малковича привітання на презентаціях своєї продукції. Відтепер він змушений буде час від часу залишати його в офісі на Бессарабці у колі «Снігової королеви» й «Улюблених віршів». Адже від 27 квітня 2009 року видавець найкращої дитячої літератури в Україні офіційно «подорослішав».

Рок на рок не при­хо­дить­ся

Чи пам'ята­є­те ви «Рок Ек­зис­тен­цію» зраз­ка ми­ну­ло­го ро­ку? Сум­ні­ва­ю­ся, всі ми то­ді бу­ли зай­ня­ті ви­бо­ра­ми, і груд­не­ве пе­рев­ті­лен­ня «РЕ-2004» у кон­церт на Май­да­ні сприй­ма­ло­ся, швид­ше, як час­ти­на за­галь­но­на­ці­о­наль­но­го страй­ку, ніж фес­ти­валь­ний пер­фор­менс. Те­пер у нас но­ва кра­ї­на і... «но­ва «Рок Ек­зис­тен­ція», ствер­д­жу­ють ор­га­ні­за­то­ри дій­с­т­ва.

Прикладна піарщина

Прикладна піарщина

Що робити, коли тобі давно перевалило за 50, плечі приємно ниють від багажу літ і набутого унікального досвіду, а енергія продовжує бити ключем? Якщо ти Майкл Віллард, то ти напишеш книгу, а ще краще — мемуари (бо дві книги вже є), щоб відносно безкоштовно ділитися знаннями з іншими. Так пан Віллард і зробив. Товстенький «Піарщик» лежить поруч зі мною на столі (на заздрість моїм колегам, які постійно заглядаються на нього), і я щойно закінчила ознайомлення з книгою, яка нещодавно з'явилася у столичних книгарнях. Взагалі-то вона вийшла з-під пера автора ще кілька років тому, але в англомовному варіанті. Тоді автобіографія отримала престижну міжнародну нагороду.

Голос iз дитинства,

У моїй старій дитячій фонотеці є багато улюблених платівок, але одну я пам'ятаю чи не найкраще: голоси різних мультяшних персонажів часто складали компанію хворій нещасній дитині, залишеній вдома на самотi. Тоді я любила підспівувати Зайцю з «Ну, постривай!», Крихітці Єноту або Чебурашці й тільки згодом дізналася, що за всіх цих героїв говорить одна й та ж сама жінка, котра із сонцесяйною посмішкою дивилася з обкладинки платівки, — Клара Румянова. Аж не віриться, що цьому дитячому голосу незабаром могло виповнитися 75 років, але... Минулої суботи Клари Михайлівни не стало. Померла вона в Москві після тяжкої і довготривалої хвороби, у дуже скрутних умовах, будучи заслуженою артисткою Росії.

Краса по-iталiйськи

Краса по-iталiйськи

У це важко повірити, але це факт. Народжена на початку минулого століття, Софі Лорен залишилася єдиною «зіркою» зі «старої гвардії», від якої не відклеївся ярлик «секс-символ». Її акторська кар'єра почалася після перемоги у конкурсі краси. Власне, кіно Софі завдячує своїм відомим на весь світ ім'ям. Продюсер фільму «Африка під морями», де актрисі-початківцю було обіцяно головну роль, забракував прізвище Шиколоне і замінив на влучне Лорен, на кшталт псевдо такої собі Марти Торен.

Європа incognita

Учора в столиці стартував щорічний Фестиваль європейського кіно в Україні. Започатковано цю традицію ще 1995 року, і з тих пір українські глядачі мали змогу переглянути багато картин Старого Світу, які, на відміну від американських блокбастерів, не так уже й часто подорожують вітчизняними кінотеатрами. Традиції традиціями, але цьогорічний фест становить виняток із багаторічного правила.

Українізація «Короля Артура»

Українізація «Короля Артура»

Ще одним фільмом, який можна буде подивитися у серпні, окрім мультяшного «Шрека-2», став історичний «Король Артур», що його вже встигли наректи найочікуванішим у 2004-му. У світовому прокаті фільм з'явився ще сьомого липня, а у нас — тільки позавчора, втім українці за мужнього, красивого, виваженого і патріотично здорового Артура (Клайв Оуен) «вболіватимуть» все одно першими серед країн СНД (у Росії прем'єра планується тільки на середину серпня). На початок серпня фільм зібрав понад 80 мільйонів касових зборів по всьому світу. Популярність йому забезпечує велика кількість батальних сцен — за що, до речі, критикують режисера, а для романтичних осіб привабливими стануть сильні й невмирущі лицарі з кучерями та легкою неголеністю.

Як наші Німеччину підкорюють,

Як наші Німеччину підкорюють,

Поки Україна готується освоювати ниву міжнародних готичних фестивалів, такий захід успішно відбувається у Німеччині. Ім'я йому — Wave Gotik Trefen (WGT). Цьогоріч лейпцигський фестиваль відвідали три українські проекти — Gray/scale, Dust Heaven і «Кому ВниZ», останній, до речі, вже вдруге. «Україна молода» поцікавилася у лідера «Кому ВниZ», як їм велося у Німеччині, і заразом запитала, чи не збирається команда на Збаразький фест.

Руслана на всіх фронтах

Відучора національна гордість України, переможниця «Євробачення» Руслана Лижичко стала повноправною столичною кобітою. Ключі від квартири на Подолі їй вручив київський мер Олександр Омельченко. Символічне посвячення Руслани в киянку відбувалося на традиційній апаратній нараді в Київській держадміністрації, при цьому Руслану підтримував її чоловік і продюсер Олександр Ксенофонтов. Хоча співачка і має зірковий статус, але мерівський презент не виходить за ординарні рамки: квартира має всього дві кімнати і мiститься у будинку по вулиці Турівській біля набережної Дніпра, конкретизує УНІАН. Як доважок до помешкання Руслана отримала з рук Омельченка ще й Знак пошани Київського міського голови та іменний годинник. Відомо, що співачка завжди дуже тепло відгукувалася про українську столицю і висловлювала впевненість, що та в змозі прийняти ювілейне «Євробачення-2005».

В'язні Гаррі Поттера

В'язні Гаррі Поттера

Довгоочікувана прем'єра «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану» відбулася 4 червня, але фільм настільки успішний, що столичні кінозали без жодних вагань розмістили його у своїх репертуарах до 26 червня. Проте найвідданіші прихильники штурмували кінотеатри вже в перші дні показу. Ранок 5 червня, найперший сенс у одному з найбільших кінозалів столиці. За десять хвилин до початку показу майже всі місця були вже зайняті схвильованими глядачами, хочу відзначити, що не лише екзальтованими малими фанатами, а й значно дорослішими «тінами», їхніми батьками та зовсім дорослими дядями і тьотями.