Вавилон–ХХІ

Вавилон–ХХІ

Коли вкотре переглядаєш улюблений фільм, рідко на думку спадає згадка: а скільки років уже цим кіногероям? Як правило, з різних причин такі картини називають шедеврами, унікальними чи успішними. Тому глядач прагне ще раз пережити емоції, які так вдало передали режисер, оператор, актори, художники... Пропонуємо глянути за лаштунки зйомок фільмів, які сьогодні зараховують до класики світового кіномистецтва.

Удар блискавкою

Удар блискавкою

Нещодавно Київ відвідав відомий російський режисер і продюсер Тимур Бекмамбетов, щоб представити українським журналістам своє останнє творіння — блокбастер «Чорна блискавка». У групі підтримки мейнстримівського продукту також були молоді й привабливі актори Григорій Добригін (виконавець ролі нового російського супергероя), Іван Жидков (негативний персонаж) і досвідчений Віктор Вержбицький, злодій із «Нічної варти». Після показу столичні журналісти охали й ахали, дякували Бекмамбетову за «дійсно хороший новорічний фільм». Щодо смаків, як–то кажуть, не сперечаються. Проте великого захоплення «Чорна блискавка» у мене не викликала. Хіба спецефекти.

Швидко, гучно, перспективно

Швидко, гучно, перспективно

Заклад із гучною назвою «Оскар» з’явився на масиві Оболонь у новому торговому комплексі Dream Town. З точки зору економічної доцільності місце вибрано бездоганно правильно: тут живе маса людей, яким, щоб задовольнити культурні потреби, треба було їхати в інші райони.

ЖАДАНий — одружений

ЖАДАНий — одружений

Формальну свободу Сергій Жадан втратив у конспіративних умовах у день Андрія Первозванного — 13 грудня. Коли в суботу, 12 грудня, у Києві він отримував польську літературну премію імені Джозефа Конрада, про завтрашнє весілля знали хіба найбільш утаємничені.

Жан Клод Ван Дамм: Я — непоганий актор

Доступитися до бельгійсько–американського актора на фестивалі «Молодість» було неможливо. Прес–служба відмовляла в інтерв’ю, а найбільш нахабні працівники ЗМІ, що «прорвалися» до тіла зірки (Катя Осадча зі «Світськими хроніками»), отримували відкоша, коли мова заходила про особисте життя актора. Навіть, перепрошую, до вбиральні шлях Ван Дамма ретельно оберігали два серйозні бодігарди. Хоча на загальній прес–конференції актор показав себе відкритою людиною, яка не проти поговорити. Але не про це: особисте життя — табу. Чи є Ван Дамму що приховувати? Адже подейкують, що в Україні у нього є дівчина. Інтернет–ресурс телеведучої Каті Осадчої навіть вказує її ім’я — Ілона з Кривого Рогу...

Усі зірки нашої «Молодості»

«Ну і хто там із зірок приїхав на фестиваль?» — друге за популярністю запитання (після нових і цікавих фільмів) про події на «Молодості». Звісно, київський фестиваль не Канни, і червона доріжка — не наш стиль обсервації успішних і багатих, проте організатори фестивалю намагаються привезти до Києва відомих кінематографістів. На 90% підтверджено присутність Жана Клода Ван Дамма: учора йому мали придбати квитки. «Актор збирається знімати тут кіно, у нього запланована поїздка на Одеську кіностудію», — проанонсував плани голлівудської зірки голова прес–служби «Молодості» Максим Ільяшенко.

Горохове борошно, «надутий» хліб і корінь лотоса

Горохове борошно, «надутий» хліб і корінь лотоса

Індія — це ведичні традиції, буддизм, замовляння змій, музичні мелодрами і гострі страви. Таке спрощене сприйняття країни, куди більшість мандрівників–українців ще не доїхали. Хтось через стереотипи, інші — не маючи півтисячі доларів на переліт. Наблизитись до справжньої Індії ми спробуємо через кухню. Нашим кулінарним гідом стала Ранджина Бхаргава, що народилася в Індії, проте вже 14 років живе в Україні. За освітою — дизайнер, мати двох синів і зразкова дружина–вегетаріанка. Для свого чоловіка і синів наша героїня готує м’ясні страви з курятини, свинини і козлятини. Ранджина влаштувала нам у київській квартирі міні–прийом в індійському стилі.

Голлівуд про війну «8.08.08»

Ренні Харлін — американський режисер фінського походження — відомий за роботами над «страшилками» і бойовиками, який зняв знаменитого «Скелелаза» із Сильвестром Сталлоне. Але, за зізнаннями режисера, він завжди мріяв знімати «серйозні фільми». Така нагода трапилась йому кілька тижнів тому, коли до рук потрапив сценарій фільму про минулорічний збройний конфлікт між Грузією та Росією. Подробицями майбутньої роботи Харлін поділився з американським виданням Variety.