Шайба нижче плінтуса

Шайба нижче плінтуса

Те, що колись нашим шанувальникам хокею здавалося дикістю, таки сталося. Минулого тижня збірна України посіла останнє місце на чемпіонаті світу в дивізіоні ІА й вилетіла до ІВ — третьої за рангом ліги. Тож на наступний рік «синьо–жовті» змагатимуться в компанії команд Польщі, Голландії, Румунії, Литви й Естонії. Мали б тут бути й екзотичні корейці та австралійці, але збірна Південної Кореї саме піднялася до когорти, з якої вилетіли ми, а команда Зеленого континенту опустилася на рівень униз.

Докотилися до Австралії?

Докотилися до Австралії?

Позавчорашня поразка українців збірній Британії (3:4, в овертаймі) на «друголіговому» чемпіонаті світу в Словенії поставила «синьо–жовтих» на край прірви. Якщо перед стартом наша команда сподівалася підвищитися у класі, то тепер битиметься за те, аби зберегти місце в дивізіоні ІА й не вилетіти в нижчу компанію. Аби гарантовано залишитися в нинішній лізі, треба вигравати два останні поєдинки — у господарів–словенців та швидкісних японців. А це, за нинішнього стану речей, не таке вже й просте завдання. Особливо з огляду на купу проблем у лавах збірної України. Ще один рятівний сценарій — сподіватися на безочокову поразку британців Угорщині в останньому турі та наш виграш у Японії.

Украли бутси й перемогу

Украли бутси й перемогу

Перед вівторковим матчем у Мюнхені з роздягальні «Реалу» поцупили амуніцію — шість пар бутс і кілька футболок. Причому три пари взуття належали зірковому Кріштіано Роналдо. Також недорахувалися своїх бутс Карім Бензема й Месут Озіл. Звісно, це не завадило гостям вийти на газон мюнхенської «Альянц–арени» й по–своєму помститися німецьким фанам.

Передчасна Олімпіада

Передчасна Олімпіада

Головною подією в світі спорту у 2012 році, безперечно, є літні Олімпійські ігри. Але не всі спортсмени мають можливість продемонструвати свої таланти в Лондоні. Йдеться не лише про ті види, які не входять до програми Олімпіад, або ж про тих атлетів, хто не виборов ліцензію. Так, у фехтуванні до участі в Іграх допускають лише 10 із 12 дисциплін. А для двох «ображених» видів проводять окремий чемпіонат світу. Цього року право прийняти цей турнір отримав Київ. До української столиці завітали 150 спортсменів із 25 держав, аби розіграти медалі в командних змаганнях у жіночій шаблі й чоловічій шпазі.

Перемога чи виживання?

Перемога чи виживання?

Заявка на світовий форум, яку в п’ятницю зранку оголосив головний тренер «синьо–жовтих» Анатолій Хоменко, не виглядала однозначною. Скажімо, не потрапили до складу захисник «Сокола» Олександр Скороход і нападник підмосковного «Хіміка» Максим Квітченко, хоча у швидкості вони переважали деяких своїх конкурентів, котрі поїхали до Словенії. Можливо, тренери зробили ставку на більш силовий хокей, але, як показує практика, в Європі вона не надто себе виправдовує. Попри значні амбіції, українці «з боєм» програли два стартові матчі — австрійцям та угорцям. Попереду — ще три.

Перемога для настрою

Головний висновок, який захотілося зробити після двох товариських матчів зі збірною Японії, — це те, що нашій команді бракує зіграності. Адже лише у повторній дуелі з азійцями зіграла п’ятірка основного складу «Донбасу»: Люткевич, Побєдоносцев, Матерухін, Шафаренко, Доніка. Та й іншим хлопцям із кількох клубів аж ніяк не завадило б провести разом на льоду більше часу. Бо тренування — тренуваннями, а ігрову практику ніщо не замінить. Можливо, варто було б замість фізичних навантажень у Гомелі провести ще два контрольні поєдинки? Але, як кажуть, тренерам видніше, вони й відповідатимуть за результат збірної України на світовому форумі для команд «другої ліги», що з 15 по 21 квітня відбудеться у столиці Словенії — Любляні.

«Президента» замало

«Президента» замало

У ніч на четвер у НХЛ почнеться найцікавіше — «матчі на виліт», тобто 1/8 Кубка Стенлі. На цьому етапі — вже інакше свої принципи, традиції і співвідношення сил. Пари для «плей–оф» сформувалися за підсумками 94–го регулярного сезону, який завершився минулих вихідних. Упродовж чемпіонату кожна команда зіграла по 82 матчі. Далі йдуть 16 найсильніших.

Процес «нормальний»?

Найближчої неділі головна хокейна команда країни стартує на чемпіонаті світу в дивізіоні ІА у Словенії. Поки що підопічні Анатолія Хоменка ведуть, за словами наставника, «нормальний тренувальний процес». На початку квітня «синьо–жовті» організували збір у Гомелі, де отримали серйозне фізичне навантаження. Тепер же, на тлі певної втоми, проводять удома два товариські матчі зі збірною Японії — одним із п’яти наших суперників на майбутньому форумі в Любляні.

Легка прогулянка над Дніпром

Цього сезону чоловіча збірна України в Кубку Девіса вирішує завдання щодо повернення до І групи Євро–Африканської зони, місце в якій наші тенісисти втратили торік. Поки що підопічні Михайла Філіми впевнено розбираються зі своїми суперниками. У лютому «синьо–жовті» розбили команду Монако (5:0), а минулого уїк–енду на хардовому корті дніпропетровського тенісного клубу «Мегарон» повторили той же успіх і з кіпріотами.

Напоролися на «Торос»

Напоролися на «Торос»

У цьому сезоні керівники другого за рангом хокейного дивізіону Росії вирішили провести «плей–оф» ВХЛ не за традиційною схемою — в межах кожної з двох конференцій, а «схрестити» Схід і Захід уже на півфінальній стадії. До четвірки, яка продовжує боротися за Кубок Братіни, пробилися по дві найкращі команди регулярного чемпіонату з кожної «території». Таким чином, найкраща команда Західної конференції, «Донбас», потрапила на другу команду Сходу — «Торос» із Нєфтєкамська.