Смачніше без «мобілки»

Сучасну людину вже неможливо уявити без мобільного телефона. Багато хто з молодих відмовляється вірити, що ще років п’ятнадцять тому їхні батьки цілком комфортно почувалися поза домом без «мобілки» в кишені чи сумці.

Затримали за зйомку затримань

Виявляється, і в найдемократичнішій країні світу — США — працівника мас–медіа можуть арештувати й побити під час виконання ним редакційного завдання. Так, фотокореспондента газети «Нью–Йорк таймс» Роберта Столаріка затримали за те, що він знімав... інші затримання. Інцидент стався на черговій акції протесту «Окупуй Уолл–стріт» у нью–йоркському районі Бронкс.

Мурова пам’ять

Радість від перемоги київського «Арсеналу» з великим рахунком в історичному, дебютному матчі в єврокубках може змінитися на розпач. Як виявилося, рівень гри суперника цілком відповідає назві словенської команди — «Мура». «Каноніри» забили у ворота Філіпа Драковича три м’ячі, хоча могли познущатися над «чорно–білими» значно більше. Але, схоже, що влучність киян у першій зустрічі не матиме жодної ваги, і замість 3:0 команда Леоніда Кучука отримає технічну поразку з рахунком 0:3. Рішення з цього приводу сьогодні має ухвалити контрольно–дисциплінарний комітет УЄФА.

Їхав «кзах» за Дунай...

За перші два дні Олімпіади казахські спортсмени здобули дві золоті медалі, тому увага до цієї країни — підвищена. Однак лише в неділю ввечері самі казахи помітили, що в назві їхньої батьківщини, нанесеній на форму олімпійців та тренерів, допущено кричущу помилку. На спинах спортсменів великими літерами написано: «KZAKHSTAN» — замість «KAZAKHSTAN»!

«Старий і мудрий», але безрукий

Скільки є анекдотів про розбиті пляшки горілки та винуватців таких оказій! Але ось вам реальність: у лондонському барі випадково розбили пляшку французького коньяку 1788 року, вартість якої — приблизно 50 тисяч фунтів стерлінгів, тобто більше 77 500 доларів.

Нікулін оцінив би

У Казахстані тигри не водяться, але іноді з’являються — скажімо, як циркові артисти. Та ще й які артисти! Днями в місті Екібастуз Павлодарської області стався казус: під час вистави московського цирку Юрія Нікуліна тигр на кличку Кеша… помочився на високопоставлену публіку.

Читання визначає термін сидіння

У бразильських в’язницях відбувають покарання близько 513 тисяч осіб, і з них 70 відсотків не мають середньої освіти. Щоб підвищити освіченість такої «ризикованої» категорії громадян, уряд Бразилії запропонував оригінальну новацію: засуджені зможуть скоротити свій термін ув’язнення, читаючи книги.

Ціна Основного закону

Чи шанує ще хтось у світі свій Основний закон так, як це роблять американці? Ось ще один вияв неабиякої шани: примірник Конституції США, що належав Джорджу Вашингтону, днями продали на аукціоні «Крістіз» у Нью–Йорку майже за 10 мільйонів доларів. Звичайна, здавалося б, книжка пішла за ціною видатного витвору мистецтва!

Мама для мамонтеняти

Найменший мамонт жив мільйони років тому на острові Крит і досягав усього 1 метра заввишки. Такого висновку дійшли палеонтологи із лондонського Музею природної історії, які досліджували скам’янілості, виявлені на Криті ще в 1904 році.

Куди піти працювати після такого випускного

97–річний мешканець Австралії Алан Стюарт став най­старшим випускником вищого навчального закладу. Минулої п’ятниці він отримав ступінь магістра медицини в Університеті Південного Хреста (SCU) в Сіднеї.