Хто каламутить воду в Бердянську?

Хто каламутить воду в Бердянську?

Світанок минулої п’ятниці колектив Бердянського міськводоканалу провів у клопотах, викликаних потребою перевести мережу на подачу споживачам не питної, а технічної води. Першу беруть із Дніпра, другу — із річки Берда. Таке НП у курортному місті цьогоріч не дебютне: у квітні–травні бердянці й відпочивальники впродовж майже трьох тижнів «привчали» свої шлунки до жорсткої води з місцевої замуленої річки...

«Спас» рятує...

Диво сталося після того, акцентують уважні запоріжці, як багатовіковим велетнем, який доживає на Верхній Хортиці, почали опікуватися… «спасівці»! Президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула зініціював передачу створеного навколо історичного дуба комплексу в оренду вихованцям цієї організації. Термін — 20 років, однак «спасівці» не зволікали з опікою. Першого ж «санітарного дня» зібрали навколо 700–річного дерева–ветерана і вивезли п’ять вантажівок сміття. А потім і час дива настав!

Отямилася — у гіпсі і... на роботі

Мешканці Осипен­ків­ського і Ленінського районів Запоріжжя упродовж тривалого часу і гадки не мали, як ризикували життям своїх діток, коли відводили їх для забав на батуті. Атракціон на вулиці Звенигородській обслуговувала лише дівчинка–підліток. А розваги, як помітили правоохоронці, були дійсно надто ризикованими: роботу атракціону забезпечував бензиновий двигун, що заради більших прибутків працював безперервно.

«Продам совість! Дорого...»

Щонайменше сто тисяч гривень запоріжець має надію одержати у другій декаді серпня. За те, що для «виняткового продавця», судячи з його ж пояснення, є зайвим: шукаю, мовляв, покупця для совісті знайденої, яка, будучи продуктом ще совдепівської епохи, постійно конфліктує з існуючою в господаря на монопольних правах: «Дві совісті у двоканальний режим ніяк не впишуться — наявна не вживається з кимось втраченою у ще, ясна річ, минулому тисячоріччі».

Краще гір — лише обачність!

Учора із Запоріжжя на Кавказ відбула спеціальна машина по прооперованого у Нальчику Андрія Телюпу — члена туристичного клубу «Прогрес», який у складі групи запорізьких екстремалів на висоті 3700 метрів над рівнем моря в Приельбруссі потрапив під снігову лавину. Тоді, повідомляла «УМ», цей 36–річний підприємець отримав переломи обох ніг (Ігор Перегинець загинув, а ще сімох наших земляків із травмами різного ступеня рятувальники доправили гелікоптером до Центру медицини катастроф Кабардино–Балкарії). Усі вони є співробітниками запорізького держпідприємства «Івченко—Прогрес».

Смерть у снігах Приельбрусся

Смерть у снігах Приельбрусся

Фатальний збіг обставин: саме під час перебування у горах Кабардино–Балкарії туристичної групи із Запоріжжя, на льодовику Нігаржинський (3700 метрів над рівнем моря), сталося сходження снігової лавини. Якраз там, неподалік вершини Месіс–тау, тієї митті милувалися Кавказом наші співвітчизники. За повідомленням речника міністерства з питань над­звичайних ситуацій Росії по Кабардино–Балкарії Кантемира Давидова, один турист загинув на місці трагедії (лавина із льоду і снігу протягнула альпіністів щонайменше півтораста метрів), решта одержали травми, у тому числі четверо — важкі.

Покарати не можна гасати

Трагедія сталася позавчора на пляжі, що функціонує на острові Хортиця неподалік колишньої бази відпочинку Запорізького алюмінієвого комбінату. Кілька десятків шанувальників засмаги звично приймали сонячні ванни, доки на пляж не в’їхав позашляховик BMW– 520. Хтось відскочив убік, а ось 17–річна дівчина навіть підвестися не встигла: важка іномарка «пройшлася» її тілом і пригальмувала тільки в Дніпрі.

Пливуть мальки до Азову

Пливуть мальки до Азову

У липні два приватні підприємства Північного Приазов’я випустили в гирла річок Берда та Єланчик 70 тисяч мальків руського осетра. Для того, аби їх виростити, а це тривало майже півроку, потрібні були не тільки щоденна праця колективу, а й майже чотири кілограми живих чорних ікринок вартістю у кількасот тисяч гривень. Ще більше інвестицій вклав у зарибнення Азову колектив (створеного на базі підприємства «Бриз») Бердянського осетрового заводу, випустивши тижнем раніше у річку Берду 200 тисяч мальків судака. І на Донеччині, і на Запоріжжі, аби мальок не став легкою здобиччю спритників, процес його «приживання» в Азовському морі упродовж щонайменше кількох діб патрулювали на катерах спеціальні бригади.

«Олексіївський стрілець»

Інцидент стався в селі Олексіївка Куйбишевського району. На подвір’ї одного з приватних будинків гралися сусідські хлопці. Вірогідно, щось не поділили, і старший взявся за... рушницю, погратися якою йому дозволив вітчим.

З «Чарівної квітки» — за ґрати

Міліція швидко впоралася зі справою хуліганів, які позавчора розпилювали отруйну рідину в кіосках та магазинах. «За підозрою у скоєнні злочину співробітники Мелітопольського міськвідділу міліції затримали 26–річного місцевого жителя. Особу іншого зловмисника встановлено». Вжито заходи щодо його затримання, — інформував учора відділ зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України у Запорізькій області.