«Антиглобалісти» в квітковому кіоску

«Антиглобалісти» в квітковому кіоску

Учора близько десятої години ранку двоє молодиків «опрацювали» три торговельні точки, розташовані у Мелітополі на вулиці Кірова. Щойно двоє хлопців у джинсах і темних футболках (як свідчать очевидці, світловолосий був коротко стрижений, другий — неголений і з темним, «закрученим» волоссям) залишили приміщення, як продавці квіткового павільйону відчули себе зле: почали задихатися і «плакати», кашляти і блювати. Усі повибігали на вулицю. «Я тричі викликала «швидку допомогу», — каже продавець Віра. — А приїхала не відразу, бо не з центрального шпиталю, а тільки з Піщаної».

«Я знову йду, щоб перемогти»

«Я знову йду, щоб перемогти»

Підкорення найбільшої вершини Українських Карпат для Віктора Ющенка стало не лише традицією, а й символом. Сходження з нагоди річниць Декларації про державний суверенітет Ющенко здійснював і перед виборами 2002–го, і 2004 року. Обидві ті кампанії були для нього вдалими. І цього разу, перед балотуванням на другу каденцію, В.Ю. вирішив діяти за звичним сценарієм і влаштував минулої суботи «політичний похід» на Говерлу з відповідними заявами.

«Ми йдемо на Говерлу не з порожніми руками! Наша гора перед нами, наша гора — попереду, і ми її подолаємо! Тут я xочу офіційно проголосити, що я йду на вибори Президента України у січні 2010 року. Разом ми переможемо!» — промовив Ющенко під вершиною. І підкорив її — вже 35–й раз у своєму житті.

Ікра «по–французьки»

Неофіційно можна ствер­джувати, що упродовж останніх місяців у водоймах запорізького Придніпров’я різко знизилася популяція... жаб. З тієї оказії, що один надто підприємливий мешканець обласного центру зі смерті зелених крякавок мав непоганий зиск. Експертизою вже встановлено, що він вилучав жаб’ячу ікру, додавав до неї білкову масу штучного походження і забарвлював усе це місиво у червоний колір. Вважав себе, ймовірно, послідовником французької кухні: якщо в «якомусь Парижі», мовляв, масово смакують жаб’ячі лапки, то менш вибагливим відпочивальникам із країн СНД й ікра скрекотушок підійде!..

Від чого «тікає» кисень?

Від чого «тікає» кисень?

Дефіцит кисню в Азові у розпал курортного сезону фахівці фіксують щороку. Не став винятком і 2009–й: біля Бердянської Коси вже були зафіксовані перші прояви замору бичка. Загальновідома «нелогічність» поведінки цієї риби: в умовах дефіциту кисню у воді всі види йдуть чимглибше — і лише напівмертвий бичок косяками наближається до берега. Єдиний вихід у такій ситуації — виловити рибу на шляху до загибелі. Бо на березі той за кілька годин засмердиться, розлякавши усіх відпочивальників.

Кіксом і хрестом

У Запоріжжі відбувся розіграш першого «Кубка православних чемпіонів з більярду». Турнір незвичний передусім тому, що за гральним столом зустрілися команди Ле­нінської райдержадміністрації та місцевої єпархії. Мета заходу — популяризація здорового способу життя поміж християн, зазначив капітан команди духівників протоієрей Андрій Кузьмин — як з’ясувалося, затятий, із десятирічним досвідом гри, більярдист.

Ціна дружби — в рублях?

Міжнародний скандал зініціювали російські прикордонники, які ще 6 лютого 2009 року затримали в Азовському морі український траулер «Ялта», що є власністю бердянського ТОВ «Почерк». Як акцентує правозахисник Роман Молодецький, інцидент стався на нашій стороні, за 37 кілометрів від лінії досі умовного розмежування акваторії моря між двома країнами. Екіпаж пред’явив прикордонникам Росії письмове завдання та іншу документацію, схвалену на міждержавному рівні. Виявлено факти незаконного промислу? Навіть у цьому випадку росіяни зобов’язані були діяти по–іншому — упродовж максимум десяти діб за актом повернути знаряддя промислу та інше майно українській стороні. До розв’язання колізії в адміністративному чи судовому порядку брати під конвой можна лише судна без документації.

Розбійник–гей

Трагедією в одному з парків Запоріжжя завершилося кількамісячне перебування у козацькому краї гея з Росії. У пошуках партнерів із нетрадиційною сексуальною орієнтацією гість швендяв містом, проглядав «специфічні» оголошення. За одним із них вийшов на контакт із 33–річним мешканцем обласного центру.

Не лани, а цвинтар «кукурузників»

Не лани, а цвинтар «кукурузників»

Минулих вихідних у Пологівському районі згорів літак Ан–2. За словами співробітників Запорізького обласного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, літальний апарат, спалахнувши під час дозаправки, як факел, згорів повністю; ніхто з людей не постраждав. «Кукурузник» було задіяно для обробки посівів сільгоспкультур.

Гроші на бачок!

20–річний мешканець курортного Бердянська вочевидь чув відомий вислів давньоримського імператора Веспасіана «Гроші не пахнуть!». Пересвідчитися у цьому він вирішив неординарним способом — на свій страх і ризик спробував пограбувати касу вбиральні на бердянському автовокзалі!

Знову серед еліти

Знову серед еліти

Україна чи Голландія? Саме очний поєдинок національних збірних цих країн у Запорізькому палаці спорту «Юність» повинен був визначити власника другої путівки у відбірковій групі 7 на фінал гандбольного Євро. Ніхто з фахівців, попри солідніший досвід наших «ручників» на євроарені, перед позавчорашнім матчем не відважувався віддавати перевагу українцям. Причин було дві: виїзна поразка наших у Голландії з різницею у п’ять м’ячів і довжелезна лава травмованих, серед яких і два основні воротарі. Чи не тому на тренуванні українців, за добу до матчу, журналістам не вдалося «розкрутити» головного тренера Леоніда Захарова навіть на якийсь обережний прогноз. «Для нас головне — підготувати омолоджену команду до Олімпіади», — оце й уся інформація від наставника збірної.