ОДА з тризубом

Запорізькі реалії спростували тезу, що святе місце порожнім не буває. У тому сенсі, що впродовж сімнадцяти з лишком років будинок обласної ради і державної адміністрації залишався без Герба: символ радянської імперії «приземлили», а ось до українського тризуба у вождів регіону руки ніяк не доходили. І лише нинішній голова облдержадміністрації Олександр Старух зрозумів, що не гоже «білому дому» лишатися без державної символіки.

Час розплати настав

Абсолютна безграмотність, невиправдане зниження рівня підготовки до життя, гальмування інтелектуального поступу аж до виникнення психічних розладів — такою наразі є «візитівка» 16–річного мешканця селище Веселе. Хлопець зов­сім не вміє писати й читати, не здатний навіть до елементарних арифметичних підрахунків, чим «завдячує» рідній матусі. Про це розповів на брифінгу заступник прокурора Запорізької області Євген Проценко. Наразі прокуратура Веселівського району завершила досудове слідство і передала кримінальну справу на розсуд Феміди.

Берег лівий, берег правий, ми усі без переправи

Берег лівий, берег правий, ми усі без переправи

Перший літній день подарував мешканцям промислового міста вельми неприємний сюрприз: потрапити в мікрорайон, розташований по той бік Дніпра, стало дуже і дуже не просто. Відучора різко обмежено рух транспорту аварійною естакадою ДніпроГЕСу, а «Мостобуд» призупинив спорудження нового, вкрай необхідного автопереходу.

І ти, брате?..

Факт використання рабської праці на Запоріжжі, як це не прикро, не є дебютним. Кілька років тому правоохоронці вже затримували сучасного рабовласника: кореєць–орендар землі у Василівському районі утримував на ланцюгах групу своїх найманців–бомжів!

Коли і кіпріот — не поліглот

Одну з «білих плям» розшукової діяльності Інтерполу закрито днями за безпосереднього сприяння співробітників ДАІ Запоріжжя. В одній зі звичайних дорожньо–транспортних пригод в обласному центрі інспектори запам’ятали незвичайне прізвище одного з фігурантів аварії. Що було неважко, з огляду на статус іноземця і його прізвище: Георгіу Неофітас, громадянин Кіпру і Великої Британії.

Червонознаменний округ

Позавчора сесія Запо­різької обласної ради солідаризувалася з колегами міськради — підтримала пропозицію місцевих комуністів прикрасити до Першотравня прапорами Радянського Союзу будівлі держустанов та вулиці краю. (Нагадаємо, піонерами були депутати міськради, котрі таке рішення проголосували ще на сесії 16 квітня).

Їжте, дітки, бо вже зіпсувалося

У дитячому садку № 219 Комунарського району Запоріжжя НП: дев’ять ясельних груп із 11 діючих зазнали несподіваного «нападу» антигена ротавірусу. За повідомленням обласної санепідемстанції, станом на 23 квітня тут виявлено сімнадцять хворих дітей; дев’ятеро особливо важких, віком до трьох років, госпіталізовано до обласної інфекційної клінічної лікарні. Ще для восьми дітей організовано стаціонари в домашніх умовах.

Гуртом і футбол легше організувати

Дніпропетровськ готується до Євро–2012 в тандемі із сусідським Запоріжжям. Угоду про об’єднання ресурсів громад двох обласних центрів у рамках підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу нещодавно підписали міські голови Іван Куліченко та Євген Карташов. Сторони певні, що в такий спосіб ради двох міст організують зразковий прийом учасників і гостей Євро–2012, а також посприяють розвитку туризму в Придніпровському регіоні.

Крок у «світле» минуле

У країні дедалі дужче «пахне» дочасними виборами, тому в регіонах почалося загравання з електоратом. Запоріжжя — не виняток, і місцеві філії політпартій і рухів наввипередки нагадують виборцям про своє існування.

Із ребра Євгенового

Із ребра Євгенового

За активну участь у суботнику 11 квітня міський голова Запоріжжя Євген Карташов «заплатив»... переломом ключиці і п’ятого ребра. Цей прикрий факт низка ЗМІ розтиражувала вчора як «невдалу спробу 66–річного запорізького мера освоїти байкерський мотоцикл», у результаті чого «Євген Карташов госпіталізований».