Пропала платина

Пропала платина

НП не районного масштабу сталася на Бердянському заводі скловолокна БЗСВ і була не випадковою, а чітко спланованою акцією. Судячи з того, що вдалося дізнатися «УМ», вистачає підстав вважати, що в оборудці були зацікавлені як місцеві «правопохоронці», так і деякі високопосадовці урядового рівня.

Канонада над... гаражами

Позавчора упродов­ж другої половини дня тисячі запоріжців у районі ВАТ «Укрграфіт» (Пів­нічне шосе) спостерігали аж ніяк не північне сяйво! «Червоного півня» гасили 65 вогнеборців і п’ятнадцять пожежних машин. Епіцентр лиха — один із гаражів — упродовж кількох годин узагалі був недоступним: у ньому один за одним лунали вибухи

Суджені-засуджені

Суджені-засуджені

Для будького з нас, не гомункулів, життя завше виглядає достатньо поганим для того, аби бажання кращого не згасало в наших мізках. А що вже казати про ув’язнених? Рано чи пізно вони силкуються пробити бодай шпарину в стіні ізольованості від принад суспільства. Як це робили Вадим Макаров та Олена Беспалова — фігуранти історії, котра днями мала місце в Кам’янській виправній колонії № 101.

А «троячку» відсуджу!

Стереотип сталінських часів, ніби «Колгосп є справою добровільною: хочеш — вступай, а хочеш — спробуй не вступи!..», щоліта активно реанімують у курортному Бердянську. У сенсі упровадження «добровільної» плати за в’їзд на Косу. Офіційно це називається «рекомендований збір за паркування», однак гроші беруть (від п’яти до 25 гривень із транспортної одиниці) геть з усіх підряд уже при в’їзді до курортної зони. Не залежно від наявності місць паркування.

Змія за парту «не сіла»!

Учора інтернет був щедро завантажений не лише просторікуванням щодо «національних особливостей світової кризи», а й сенсаціями на кшталт «атаки зміями школи у селі Соколівка Вільнянського району». Коли «УМ» спробувала з’ясувати деталі НП, то одразу ж почула: «Слона роблять не тільки з мухи! А й з вужа».

Троє у граніті

За тиждень до весни навіть природа ніби каялася, кинувши таврійський південь у вир запізнілого снігопаду. Латентне каяття відчувалося і в словах скорботи, мовлених на мітинзі–реквіємі можновладцями — «фаху» зберегти людей у процесі ліквідації наслідків НП на артбазі забракло і воякам, і цивільним очільникам.

Руським матом по українському «Почерку»

Руським матом по українському «Почерку»

Траулер «Ялта», який є власністю бердянського Товариства з обмеженою відповідальністю «Почерк», російські прикордонники затримали ще 6 лютого. Минуло начебто доста часу, аби дати правову оцінку інциденту, з’ясувати who is who. Та єдине, чого добилася українська сторона, — побачення затриманих із родичами. Як повідомив директор «Почерку» Володимир Череповський, усі витрати на дорогу «до руського КПЗ» ТОВ узяло на себе, і зустріч має відбутися сьогодні, 25 лютого.

Без п’яти хвилин терорист

Без п’яти хвилин терорист

Оперативну інформацію щодо функціонування в обласному центрі потужної лабораторії з виготовлення психотропних препаратів правоохоронці отримали від 25–річного запоріжця, котрий давно «сів на голку». Доставлений до відділку міліції, він назвав ім’я і традиційне місце реалізації метамфітаміну. Співробітники Управління з боротьби проти незаконного обігу наркотиків опрацьовували цей мікрорайон упродовж кількох днів і ночей, доки не вийшли на наркобарона і не зробили у нього контрольну закупку небезпечного синтетичного наркотику. Пійманий «на гарячому», молодик, врешті–решт, почав давати свідчення: зізнався, що «зілля» — його продукт, назвав і місце дислокації своєї лабораторії.

А ти заплатив, щоб померзнути?

Запорізька область у «чорний список» боржників «Нафтогазу України» занесена з початку опалювального сезону, а сума несплачених рахунків зараз сягає 200 мільйонів гривень. Левова частка боргу — за концерном «Міські теплові мережі» обласного центру, однак бумеранг неплатежів опустився на споживачів лише периферії. Пояснення просте: влада Запоріжжя, по–перше, задіює додаткові теплоносії — від комбінату «Запоріжсталь»; по–друге, вдало розігрує у Києві свою «козирну карту» — місто, мовляв, надпотужний донор держбюджету, і як може уряд, забираючи ледь не всі прибутки, залишати людей без обов’язкового міні–комфорту?

«Заначок» вистачить на всіх

У зоні вибухів, попри минулорічні переможні реляції урядовців — «усе зібрали, утилізували чи вивезли і знищили», — досі не всім спиться. Наразі тим воякам, хто свого часу приспав пильність очільників сумнозвісної артбази і продовжує бізнес, реалізуючи «вивезений і знищений» аж ніяк не боємотлох. Як і прогнозувала «УМ», роботи правоохоронцям ще вистачить на роки: підпільні міні–артсклади вони знаходять і досі, як не дивно, не лише у приватних оселях новобогданівців, терпінців чи спасівчан. Як це і сталося минулих вихідних, коли було затримано трьох зловмисників.