Щоб були живі та здорові родичі гарбузові

Щоб були живі та здорові родичі гарбузові

З настанням тепла все більше городян на вихідні їдуть за місто: одні — подихати свіжим повітрям та відпочити, інші — працювати біля землі, щоб за місяць-другий мати на обідньому столі власними руками вирощені огірки, моркву, капусту. І в сьогоднішньому «Гаманці» поговоримо про «базис» для майбутнього врожаю.

Ідеальну фігуру не бажаєте?

Ідеальну фігуру не бажаєте?

Про що мріється весною? Про кохання, буяння садів, першу черешню та полуницю. А ще — про літнє тепло, яке роздягає жiнок до купальникiв. Взагалі-то про фігуру бажано дбати цілорічно. Але якщо на цілий рік вас не вистачає, а скинути пару кілограмів до початку літа конче необхідно, то у вас ще є для цього час. Про дієти ми сьогодні говорити не будемо (сподіваємося, наші читачі — люди серйозні й розуміють, що без розумних обмежень у харчуванні стати струнким неможливо, а лукавим рекламам про чудо-пігулки для схуднення в жодному разі вірити не варто. Натомість розкажемо про ціни у деяких — фешенебельних і не дуже — закладах столиці, де вам допоможуть «скинути зайвий жирок» без проблем для здоров'я і з максимальним задоволенням.

Шити чи не шити

Шити чи не шити

Весна — це не лише пробудження природи. Це ще й нагода замислитися над оновленням гардеробу. Слава Богу, часи розвинутого соціалізму, коли життя простої радянської людини складалося з суцільного полювання за дефіцитом, давно пройшли. Сьогодні у магазинах, здавалося б, є все, були б тільки гроші. Але нестача папірців у гаманці якраз і є тією причиною, що заважає багатьом із нас бути безтурботно щасливими при спогляданні вітрин сучасних крамниць. Та й тим, у кого грошей кури не клюють, навряд чи не знайома проблема пошуку нового одягу, адже, по-перше, чим більші можливості, тим більші вимоги, а по-друге, де гарантія, що прийшовши на вечірку у розкішному вбранні, придбаному в бутіку на Хрещатику, ви не побачите там подругу в абсолютно такій же сукні. А ще ж бо є люди з нестандартними фігурами, для яких одяг серійно просто не випускається.

Любов і гроші

Любов і гроші

Сьогоднішній «Гаманець» ми вирішили присвятити братам нашим меншим — всьому отому різношерстому та різнобарвному товариству, що гавкає, нявкає, пищить, співає, а іноді й розмовляє майже людським голосом. Утім навіть якщо обране вами створіння переважну частину життя мовчить, як риба (більш того — воно й саме може бути рибою), це зовсім не означає, що ви любитимете його менш самовіддано та палко. І хоч любов та гроші — речі, на перший погляд, несумісні, перед тим як завести домашнього улюбленця, не зайвим буде дещо підрахувати. Хоча б для того, щоб радість від перших днів спілкування з «найчарівнішим звірятком (пташенятком, гадюченятком) на світі» не затьмарилась відчуттям провини через нездатність забезпечити своїй «крихітці» гiдного існування.

Крихітки на купу доларів

Крихітки на купу доларів

День народження своєї крихітки, лялечки, свого улюбленого чада, домашнього тирана і пупа землі — це хвилююча подія. І відповідальна. «Я не хочу в цей клуб знову, — заявив мій син, «розглядаючи пропозиції» до 8-річчя. — Ми вже там святкували, давай знайдемо щось нове». Будь-якій мамі хочеться, аби день народження малюку запам'ятався, сьогодні для цього не потрібно стояти три дні біля «мартена», випікаючи їжачків і черепах, прикрашаючи їх немислимими зернятками, зеленою цибулею чи іншими «аксесуарами», не треба пекти торти з саморобними кремовими картинками, можна не перевертати гори журналів у пошуках ігор і конкурсів для розваг дітлахів, зрештою, є можливість не перетворювати квартиру в декорації фільму «Один вдома». Звісно, спечений і прикрашений мамою торт — це супер, і тепло домашніх розваг не замінять наймані аніматори, але ж час, час — цей клятий пісок між пальцями XXI сторіччя. Судячи з того, що за тиждень до означеної дати, замовити підходящу годину в потрібний день у київських закладах, що спеціалізуються на дитячих святах, практично неможливо, бізнес на дитячих святкуваннях — діло в Києві прибуткове. Промоніторимо?

Особливості «льодового полювання»

Особливості «льодового полювання»

В Україну нарешті прийшла справжня зима — з морозом, снігом, катанням на санчатах і ковзанах. Утім, щоб покататися на ковзанах, не обов'язково чекати морозної погоди. Принаймні, якщо ви живете у Києві. Та й у багатьох інших містах країни останнім часом з'явилися сучасні ковзанки. І хоча нам ще далеко до Сполучених Штатів Америки, де штучні льодові майданчики є навіть у невеликих містечках, але вже сьогодні можна стверджувати, що катання на ковзанах поступово стає одним із найулюбленіших видів відпочинку українців. Кореспонденти «УМ» переконалися в цьому на власні очі, відвідавши практично всі наявні у столиці та її околицях ковзанки і побачивши там силу-силенну народу. Про особливості кожного льодового об'єкта, ціни на основні й супутні послуги і йтиметься в нашому огляді.

Ласкаво просимо до автокраїни дурнів!

Ласкаво просимо до автокраїни дурнів!

Компанія «Автоплан» діє в Україні, судячи з реклами, ще з 1998 року. Реклама приваблива: мінімум документів при оформленні — і ви можете мати нове авто дуже швидко, сплачуючи від 281 гривні на місяць. Салонів «Автоплану» — повно по всій Україні. Заходь, купуй, виплачуй. Але чомусь нарікання на стиль роботи «Автоплану» лунають звiдусюди. Люди скаржаться, що їх банально «розвели на гроші». Машини багатьом таки видають (фірма «АIСЕ-Україна», що є «дахом» для «Автоплану», звітує про більш як 21 тисячу проданих автівок). Але якою ціною!..
Чим може обернутися купiвля авто в такiй компанії, спробував розібратися наш журналіст.

Дай ратицю, друже!

Дай ратицю, друже!

Свинство заполонило Україну — однак для того, аби достойно зустріти Рік кабана, придбати якусь дрібничку зі свинячим рильцем вочевидь не достатньо. Потрібно щонайменше завести собі справжнього друга-кабанця. Відомий Ялтинський зоопарк у цьому всіляко сприяє. Як розповів «УМ» його співробітник Юрій, напередодні Нового року зоопарк «Казка» активно торгує в'єтнамськими поросятами — нині охочі вже розхапали близько п'яти хряків. На часі — ще десяток. Однак працівники одразу цікавляться: для яких потреб покупець збирається придбати «п'ятачка»? Адже віддавати поросятко відважуються лише в хороші руки, як друга, а не новорічну «закусь». В'єтнамські свинки, кажуть у зоопарку, дуже вірні товариші й ні в чому не поступаються собакам — така собі «екстравагантна» домашня тварина. А коштує таке задоволення у зоопарку 500 гривень. До речі, за словами Юрія, напередодні Нового року поросят активно беруть також «на прокат» — для новорічних «вогників», вистав.

Святкова «самобранка»

Святкова «самобранка»

На Бессарабському ринку в Києві зовсім не гамірно. Продавці тішаться кожному клієнту й бідкаються: мовляв, такої в'ялої торгівлі ще не пригадують. Чому народ перестав купувати м'ясо й молочні продукти на базарах, знає Ліда Іванівна. «Нам торгівлю перебили супермаркети — он скільки їх повідкривалося, — каже вона. — Іде людина по харчі, там і м'ясо собі купить — наріжуть, якого хочеш... А шо на базарі?..» Так само розмірковують і продавці-молочники. У них торгівля зовсім слабо йде. «Он тільки два літри вершків за день продала. У минулі роки більше брали», — каже жіночка у білому халаті. Нині в Києві сметану «на розлив» можна купити за 15—20 гривень за літр, вершки — за 23, а кілограм сиру «потягне» на гривень 15. На більші ціни продавці не сподіваються навіть перед Новим роком — заплановане б продати. «Попередні роки ми трохи піднімали ціну, бо люди брали, а зараз торгівлі немає — не думаємо, що піднімать доведеться», — перебиваючи одна одну, кажуть жінки.

Глобальне утеплення

Глобальне утеплення

Опалювальний сезон начебто вже почався, але температуру в більшості українських квартир важко назвати комфортною для життя. У когось батареї ледь теплі, у когось — узагалі холодні (краще б уже не було зовсім!), тож із ванної до спальні не побіжиш в одному халатику і в маєчці по кімнаті не походиш. А за вікном — навіть не мінусова температура. Що ж буде, коли до нас прийдуть морози? Нічого страшного, якщо заздалегідь запастися електрообігрівачами й теплими ковдрами.