Вітамінна «інструкція»

Вітамінна «інструкція»

Із приходом весни мало не кожен із нас відчуває ослаблення організму, поганий настрій, стає важко зосереджуватися, переслідує сонливість. Ще зі школи знаємо, це — брак вітамінів. Зі свого радянського дитинства я пам'ятаю лише два види вітамінних препаратів — великі пігулки вітаміну С та невеличкі жовтенькі кульки полівітамінів. А сьогодні їх просто безліч — як імпортних, так і вітчизняних. За різною ціною. Але на які з них варто витрачати кошти? Можливо, краще натомість пити різноманітні соки? Які весняні витрати на здоров'я будуть найбільш доцільними, на чому зосередити увагу? З цими запитаннями «УМ» звернулася до доктора медичних наук, завідувача кафедрою гігієни харчування Національного медичного університету імені Богомольця Віктора Ципріяна.

Чоловічий «рейд» по магазинах

Чоловічий «рейд» по магазинах

До 8 Березня як до свята можна по-різному ставитися. Проте в Україні воно є офіційним, і більшість українок цього весняного дня отримає від колег-коханих-друзів-рідних щонайменше привітання і традиційний букетик тюльпанів чи троянд. У багатьох країнах є «жіночі свята»: у Франції, наприклад, — День бабусь, у Японії — День дівчаток, майже всюди відзначають День закоханих, у Латинській Америці є навіть День емансипації. В Україні ще відзначать День матері. Але 8 березня — дещо інше... На думку психологів, у нас це свято перетворилося на традиційний день кокетування: жінки чекають не без задоволення подарунків — чоловіки усіляко намагаються догодити прекрасним представницям людства... Між іншим до 8 Березня залишаються лічені дні. І якщо ви, чоловіче, ще не придумали, як вразити своїх жінок, тоді ця стаття — для вас.

Квітка скаже: «Кохаю»

Із давніх-давен люди розрізняли «мову» квітів. Тому щодо подарованих букетів існують народні прикмети. Букет тюльпанів від улюбленого чоловіка, наприклад, обіцяє вам взаємини, схожі на море, що штормить. Якщо вам вдасться зберегти витримку, ваш союз буде міцним і щасливим. Тюльпани в білій-жовтій чи бузковій гамі попереджають про те, що досягти взаєморозуміння буде нелегко. Ваш головний союзник — терпіння.

SOSиски i соя

SOSиски i соя

Японці люблять повторювати: я є те, що я їм. Тому будь-хто із нас погодитися: усі продукти харчування вимагають особливої перевірки на безпеку. Харчі у привабливих коробках і яскравих пакунках можуть містити в собі серйозну загрозу нашому здоров'ю — це не таємниця. Згадайте, як перебираючи крупу, ми часом знаходили в ній дрібні камінчики, комусь і на ювелірні прикраси доводилось натрапити. А скільки сюрпризів буває в ковбасі! І скалки від кісток, і шматки плівок — усіх знахідок просто не перерахувати. Щось стороннє часом знаходимо й у хлібі. Експерти називають це «небезпечними фізичними факторами», яких не повинно бути в якісному товарі. Фахівці проблему розуміють глибше і нагадують про те, що не всі небезпечні речі можна побачити або відчути на зубах. Йдеться про деякі хімічні та біологічні фактори впливу, що псують наші харчі. Наприклад, під час технологічного процесу наша майбутня їжа може захопити із собою і залишки миючої речовини з погано вимитої ємності, і машинне мастило, що накапало зі змащеного механізму... Тобто все, що в той чи інший час у процесі технологічної обробки продукту знаходилось поруч із ним. Небезпеку можуть нести й бактерії, що активізуються через недотримання умов зберiгання продукту, від його перегріву або недогріву, через перетримування при бродінні.

Хімічна канцелярія:

Купуючи продукти, що містять різні харчові добавки (консерванти, барвники, емульгатори), звертайте увагу на перші чотири символи (наприклад — Е104) на упаковці. Дослідження підтвердили, що при частому вживанні ціла низка таких речовин є серйозною загрозою здоров'ю.

Дещо з правил про зберігання та торгівлю харчовими продуктами

*Апельсини, лимони, гранати можна зберігати в холодильнику при температурі +2—+6 градусів до півроку, а мандарини та грейпфрути — до 4 місяців. Банани спілі зберігаються при температурі +12 до чотирьох днів.
*Хліб упакований може продаватися після витягу з печі не більш як 72 години, а якщо це упаковані невеличкі хлібні вироби вагою до 200 грамiв — 36 годин.

Якісні речі завжди до речі

Якісні речі завжди до речі

Кожен із нас хоча б раз у житті купував якийсь бракований товар — буркотів, обурювався. А от чи всі ми звертаємося до продавців зі своїми претензіями, до експертів у справах захисту прав споживачів у такому разі? Очевидно, що ні. Хоча маємо на це законне право. «УМ» запропонувала експерту у справах захисту прав споживачів Владиславу Андрющенку, голові громадської організації «Закон», що займається захистом прав споживачів у Києві протягом 14 років, поділитися своїм досвідом iз повсякденної практики.

Почім нині освідчення?

Почім нині освідчення?

Свято всіх закоханих, День святого Валентина, ввійшов у наше життя порівняно недавно. Але цей, хай і робочий, день багато українців чекають з нетерпінням. Адже саме 14 лютого прийнято за допомогою вітань і подарунків висловлювати найпотаємніші почуття. Кому ж таке не до вподоби? Але і до цього свята необхідно готуватися заздалегідь. Що ж прийнято дарувати в такий день і на яку суму поздоровлення може полегшити ваш гаманець, з'ясовувала «Україна молода».

Засипте підлогу апельсинами чи підіть кататися на гойдалці

«Якщо ви хочете, щоб День святого Валентина запам'ятався, вітайте свою другу «половинку» найнесподіванішим чином, адже кожний з нас любить сюрпризи. При підготовці свого романтичного привітання дотримуйтесь наступних правил: