Сліпому баяністу, з любов’ю і вдячністю

Сліпому баяністу, з любов’ю і вдячністю

Миколі Федотовичу Коваленку цьогоріч виповнилося б дев’яносто п’ять. У Федорівці він пережив громадянську війну і Голодомор. Сюди повернувся з Другої світової. Вже незрячим. Тут зустрів майбутню дружину, Віру Микитівну, завідуючу сільською бібліотекою. Тут росли їхні діти. І сюди теплого травневого вечора зійшлися і з’їхалися, як з України, так і з дальніх країв, його численні учні. Ті, яких він до кінця своїх днів упізнавав з голосу.

Розбуди спочиле дерево

Розбуди спочиле дерево

«А мені нецікаво просто пейзаж чи якусь картинку з натури повторювати, — каже Іван Петрович. — Он минулого літа якийсь художник iз Європи тут сидів, змальовував. Я йому кажу — нудно це! Звірини якоїсь сюди додай, тоді й картина оживе! А він — так тут же немає звіра. От якби можна було поставити перед мольбертом, намалював би...

З Лондона — до Вишкового

З Лондона — до Вишкового

Квітень у Вишковому — місяць повсюдних розмов про підсумки місцевого конкурсу «Людина року». Туристи, заїхавши на тиждень-другий підлікуватися термальними водами, також у курсі: три призові місця вперше посіли жінки.

Закарпатська вурда як бренд

Закарпатська вурда як бренд

Скуштувати свіжих молочних продуктів чи страв місцевої етнокухні просто на фермі поблизу Хуста закликав невеличкий рекламний банер над дорогою. Іза — величеньке закарпатське село, відоме насамперед майстрами лозоплетіння. Яких тільки кошиків, стільчиків, столиків та скриньок iз лози ви не набачите, проїжджаючи довжелезною центральною вулицею!

Партія відкритих дверей

Партія відкритих дверей

На з’їзді АПУ, який пройшов минулої суботи у Національному академічному драмтеатрі імені Франка, були присутні представники більше 15 політичних сил. Їх запросили для подальших переговорів про об’єднання зусиль.

Заробітчани легалізуються?

Наприкінці минулого літа ми спілкувалися з активісткою громадського руху внутрішніх мігрантів-заробітчан із українських сіл Степанією Сідляр («Нелегали у власній країні», «УМ» від 10.09 2015). На той час заробітчани Київщини планували свою першу велику публічну акцію у Вишгороді: духовно-просвітницький захід «З молитвою за Україну» з міжконфесійним молебнем за Україну, за здоров’я роботодавців і заробітчан та мистецькою програмою.

Польові дослідження українського агробізнесу

Польові дослідження українського агробізнесу

Як відроджувалося розвалене і розграбоване пострадянське сільське господарство, яке ще пару десятиліть тому вважалося безпросвітно-дотаційною галуззю економіки? З чого починали співпрацю з українськими аграріями іноземні компанії, зацікавлені в освоєнні нових ринків збуту? Чого і як училися в західних партнерів (конкурентів) наші сільгоспвиробники?

Посади — ніщо, розвиток села — все

Посади — ніщо, розвиток села — все

«У європейських партій політика полягає не в тому, щоб виграти вибори і провести свого лідера до влади на якусь позицію, — наголошує один з ініціаторів нового аграрно-політичного об’єднання, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. — Політична партія, яка приходить до влади у сучасній західноєвропейській країні, делегує кращих фахівців у тій чи іншій галузі на профільні посади.

Молитва Марії

Молитва Марії

Марія Павлівна своїх дітей не має. Все життя промоталася віддаленими селами фельдшеркою районної швидкої допомоги. А недавно якась полтавська вчителька назвала «потрохом» стареньку, що впертою мурашкою волокла неосяжні сумки з провізією до казарм. Там на переформуванні перебував підрозділ її двоюрідного онука. Підрозділ дітей-строковиків, котрих не демобілізували, як належало, минулої весни, а виставили на передову в зоні АТО.

Країна невтрачених можливостей

Країна невтрачених можливостей

Ідея їхати на південне узбережжя Туреччини, щоб подивитися на твердопаливний теплогенератор місцевого виробництва для насіннєвого заводу, на перший погляд, видалася дивною. У нас он скільки реклами з пропозицією вітчизняних твердопаливних «пічок» понад дорогами розвісили. Треба ж підтримувати своїх? Треба.