Газове АТО в заповіднику

Газове АТО в заповіднику

Подзвонили з Ковалівки: другий день не продихнути від диму, що валує з учорашніх кукурудзяних полів в околиці. Сяк-так збивши кукурудзу на орендованих у мешканців місцевих сіл паях, якісь спритні нафто-газові ділки підпалили пожовкле кукурудзиння, а на спалюваних площах, як гриби після дощу, вже вигулькнуло до десятка «вишок» невідомого авторства.

Світлиця Валентини Колінько

Світлиця Валентини Колінько

«А тут під сволоком ластівки гніздо зліпили... То я їх і не ганяла, жили разом iз гостями ціле літо. Міських жителів таке сусідство тішило... Один турист каже: «Ви якби ще на ніч кота впустили, щоб він десь біля мене спав і мурчав. І павутину не знімайте — так інтересніше...» Валентина Яківна по-доброму підсміюється над чудними забаганками своїх гостей.

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут приєднався до Небесної сотні просто на Майдані. Він уже закінчив своє чергування в імпровізованій їдальні просто неба, де iз задоволенням насипав гарячий борщ зголоднілим учасникам Революції гідності. Йому саме принесли на підпис кошторис ремонту дитячого реабілітаційного центру в Пущі-Водиці, яким німецький благодійник опікувався вже багато років.

Донецькі. Паралельний світ

Донецькі. Паралельний світ

Вони дуже дорослі, мої донецькі однокашники. Це не з віком пов’язане. Ми майже ровесники, але вони — дуже дорослі. Пашине почуття гумору лишилося легким і природним, але усміхається він зараз рідко. Ліна, як завжди, вдумлива й стримана, тільки тривожний сум в очах не можуть приховати навіть робочі окуляри.

Українськi аграрiї: «Нам треба брати в руки заступ і прокладати собі дорогу!»

Українськi аграрiї: «Нам треба брати в руки заступ і прокладати собі дорогу!»

У селах і селищах сьогодні живе третина українців, які дбають про землю і годують великі міста. На жаль, інтереси селян і аграріїв, які працюють на землі, у нинішньому складі Верховної Ради фактично не були представлені. При обранні нового складу українського парламенту ситуація має бути виправлена, а інтереси аграріїв захищені на рівні державної політики.

Секрети бабусиної ягоди

Секрети бабусиної ягоди

«Поки що достойної альтернативи малині на нашому ринку не видно, — розмірковував фермер-садівник iз Херсонщини, куштуючи налиті ягоди з кущів у брусилівському розпліднику. — Ми пробували різні культури в асортимент вводити.

Перекривають газ? Рубаємо дрова

Перекривають газ? Рубаємо дрова

Доки політики вирішують долю газогонів у міждержавних переговорах та міжнародних судах, підприємливі селяни шукають способи перезимівлі на місцях. Днями мешканці сіл Лютіж та Гута Межигірська Вишгородського району знайшли у своїх поштових скриньках чемні листи наступного змісту: «У зв’язку з невизначеною ситуацією, яка склалася в країні з газом, виконавчий комітет Лютізької сільської ради повідомляє, що вам необхідно подумати про встановлення додаткового альтернативного опалення у вашому будинку.

Як у сільраді збирали на бронежилети

Як у сільраді збирали на бронежилети

Ново-Михайлівка разом iз Молодиківщиною і Потеряйками — села невеличкі. Сховані під кручею на периферії трьох районів, Решетилівського, Шишацького та Диканського, у сімдесятих роках були зараховані до вимираючих. Потрапивши до програми відродження неперспективних сіл, проклали асфальт, побудували невеличкий дитсадок, школу, колгоспні будиночки для молодих сімей.

Норвегія — земля черешень, тролів та електромобілів

Норвегія — земля черешень, тролів та електромобілів

Коли б ми відвідали Норвегію взимку, то, певно, розповідати б хотілося про величні гірські льодовики, білих ведмедів Шпіцбергена та масове паломництво мешканців зимової столиці світу до Осломарку — лісів, що оточують Осло 2600(!) кілометрами зручної лижні з кав’ярнями та готелями обабіч. Але подорож відбулася в розпал погожого норвезького літа, тому розповімо про липневі маршрути цієї скандинавської держави.

Врятувати Оскара

Врятувати Оскара

«Хочу собаку!» — дружно волали мої дітлахи напередодні кожного з власних днів народження. Животинка у квартирі, та навіть і в будинку, — не іграшка. Вона хоче їсти, справляти природні потреби, з нею треба проводити час не тільки тоді, коли заманеться...