Передбачити долю

Передбачити долю

«Андрію, Андрію, я на тебе коноплі сію, дай мені знати, з ким їх буду брати», — так наші прабабусі починали ворожити на свою долю цього дня. При цьому дівчина сіяла на вулиці зерна маку, льону, коноплі чи пшениці, нагрібала у жменю зернин зі снігом та несла до хати. Коли сніг танув, рахувала їх кількість: якщо парна — бути їй у парі, а якщо непарна, то, схоже, бути їй цього року самотній.

Красивий і руйнівний

Красивий і руйнівний

Учора столиця України практично цілий день стояла в заторах. Згідно з інформацією «Яндекс–пробки», затори становили максимальні 10 балів. «Пішки дійти швидше»,— пояснює свою градацію інтернет–ресурс. Загальна довжина заторів і «тягнучок» становила кілька сотень кілометрів. Практично зупинився рух у центрі, на мостах через Дніпро, на Набережній та Кiльцевій дорогах. Учора середня швидкість пересування столицею становила 3—10 км за годину.

Будяки вродили щедро

10 грудня, в Міжнародний день захисту прав людини, правозахисники Української Гельсінської спілки вирішили складне питання, хто ж із наших співвітчизників цього року спричинився до найбільших і найганебніших порушень прав людини. Номінантів на вручення антипремії «Будяк–2012» цього року було особливо багато. Це і екс–міністр освіти Дмитро Табачник, який у одному з коментарів розділив жінок на «розумних» і «красивих», і регіонал Віталій Журавський, який пропонував ввести кримінальну відповідальність за наклеп (що мало би закрити рот всій незалежній пресі), і Президент, якому закидали байдужість та бездіяльність у сфері захисту прав людини, а також ЦВК (за порушення на виборах), Укрзалізниця (порушення права на переміщення), Нацбанк, Пенсійний фонд, Кабмін, СБУ та МВС за видачу Развозжаєва Росії та інші.

Ой снігу, снігу білого насипала зима

Ой снігу, снігу білого насипала зима

Гідрометцентр попереджає про погіршення погодних умов на най­ближчі три дні. Сьогодні по всій території країни очікуються пориви вітру до 15–22 метри за секунду. Крім того, синоптики передбачають сильні снігопади, заметілі, подекуди налипання мокрого снігу, ожеледицю по всій території України, крім півдня та Криму, де позначка термометра поки тримається вище нуля.

Паніка за графіком

Паніка за графіком

До снігопадів як не готуйся, а в нас вони все одно «приходять несподівано». Учора в Києві можна було спостерігати, як швидко утворюються замети і, відповідно, автомобільні корки на дорогах. До вечора замети виросли до 10 сантиметрів. Снігоочисну техніку «УМ» таки помітила. Здогадайтеся з першого разу, де. Так, на вулиці Грушевського, біля Кабінету Міністрів.

Гроші на «купу»

Гроші на «купу»

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства запропонувало ввести штрафи для господарів котів та собак, якщо вони відмовляються прибирати екскременти за своїми домашніми улюбленцями. Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами» авторства самого Прем’єра Азарова розміщено на сайті відомства.

А купатися як? Та, скільки тiєї зими...

Житомирський водоканал заборгував ПАТ «Житомиробленерго» більше 10 мільйонів гривень. Тому з 26 листопада від енергопостачання відключили станції Північно–Західний район, Польова та Крошня, якi обслуговують близько 40 тисяч мешканiв. «Представники влади Житомира обіцяли, що заплатять до понеділка хоча б 2 мільйони гривень у рахунок боргу, але грошей немає, і ми відключаємо три станції третьо­го підйому водоканалу», — розповіли в «Житомиробленерго». Дати воду обіцяють відразу після того, як міська влада хоча б частково відшкодує борг.

Село на Хрещатику

Село на Хрещатику

Уже 8 грудня в центрі Києва відкриється новорічно–різдвяне селище. Святкові будиночки–кіоски вишикуються від майдану Незалежності до Бессарабської площі й працюватимуть з 11–ї ранку до 22–ї вечора. Організаторами проекту є ТОВ «Холідей–Сервіс» та ГО «Подільська гільдія ремісників».

Зима iде — тепло несе

Гідрометцентр прогнозує потепління на всій території України. Сьогодні–завтра денна температура в центральних, східних та північних областях — 3–5 градусів зі знаком «плюс», на Західній Україні та в південних областях — до 7–9 градусів. В останнi два днi листопада температура на півдні та в Криму може сягнути 14 градусів тепла! У центральній Україні 29–30 листопада — 8–9 градусів тепла.

ОРГАНічне питання

ОРГАНічне питання

Хворі, які потребують трансплантації, зможуть розраховувати на «підтримку» померлих? Озвучена недавно ініціатива МОЗ, згідно з якою з тіл українців, які відійшли в інший світ, вилучатимуть необхідні хворим донорські органи, сколихнула українське суспільство. Як уже повідомляла «УМ», Міністерство охорони здоров’я подало на розгляд Верховної Ради положення так званої презумпції згоди, що означає: у разі смерті ви віддасте свої органи тим, хто їх конче потребує. Звісно, якщо свідомо заздалегідь (у письмовій формі) не відмовитесь від цієї місії. Наразі чинне законодавство гарантує так звану презумпцію незгоди. Що буде, коли в силу ввійде нова норма?