Тінисті алеї? Ні, не чули

Тінисті алеї? Ні, не чули

Сьогодні «Київзеленбуд» знову почне активну діяльність у центрі столиці. На Хрещатику спилюватимуть старі каштани, ті, які досягли межі свого віку та обпилюватимуть ті дорослі дерева, які визнано потенційно небезпечними під час негоди або такими, що можуть стати «розсадниками» шкідників для здорових зелених насаджень.

«Нестраховий» випадок

У лікарні Хургади в результаті травм, отриманих після падіння з квадроцикла, загинула молода актриса і художниця Оксана Гайвась, онука вiдомого київського архітектора Анатолія Добровольського, автора повоєнної вiдбудови Хрещатика. Як повідомила прес–служба «Форуму спасіння Києва», 5 березня дівчина отримала черепно–мозкову травму та померла через три дні, не приходячи до тями.

МОН відправить за кордон

Безкоштовно вчитися протягом року в одному з провідних закордонних університетiв дає шанс Міністерство освіти. 1 березня вiдомство Табачника видало наказ №313, яким розпорядилося створити конкурсну комісію з відбору на навчання українських студентів за кордоном, до складу якої увійшли 26 осіб. Очолив комісію перший заступник міністра освіти і науки Євген Сулима.

Так літають тільки лохи

Депутат Вадим Колесніченко погрожував працівниці столичного аеропорту «Жуляни» звільненням і «підмітанням вулиці», а потім написав заяву в міліцію про «перешкоджання законній діяльності народного депутата України». Скандал стався у суботу, після того як співробітниця авіаслужби відмовилася реєструвати нардепа на рейс за депутатським посвідченням, вимагаючи надати паспорт.

«Покращення» на тверезу голову,

Уряд вирішив підняти мінімальну ціну на пляшку горілки на 5,6 відсотка. Із завтрашнього дня продавати 0,5 літра дешевше, ніж за 30,1 грн. заборонено. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 7 листопада 2012 року. Як повідомила асоціація «Укргорілка», якщо хтось продаватиме горілку дешевше за встановлену мінімальну ціну, йому загрожуватиме штраф не менш ніж 5 тисяч гривень.

Грошi не пахнуть, бо їх немає

Якщо терміново не знайти кошти на те, щоб залатати промиви (а їх — 18) у земляних дамбах відстійників міської каналізації, південно–східну частину Києва може затопити фекалiями. Про це вчора під час засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики розповів директор Бортницької станції аерації (БСА) Володимир Бражник.

На газонах — не паркуватися

На газонах — не паркуватися

З 15 квітня вступає в дію нова редакція Правил дорожнього руху, прийнята 11 лютого на засіданні Кабміну. Уряд затвердив положення, згідно з яким усі автомобілі мають iз 1 жовтня по 1 травня їздити за межами населених пунктів з увімкненим ближнім світлом фар або ходовими вогнями.

Депутатськi «мiнiатюри»

Депутатськi «мiнiатюри»

Народні депутати від фракції «Батьківщина» пропонують збільшити суму прожиткового мінімуму (ПМ), враховувати при його обчисленні інфляційні показники та фактичне зростання цін. Відповідний законопроект N2250 було зареєстровано 8 лютого. Нагадаємо, саме за показником прожиткового мінімуму уряд визначає рівень соціальних стандартів та виплат, а також мінімальну заробітну плату.

Суцiльний плюс

До кінця тижня в Україні триватиме незвичне для лютого тепло. Так, у Києві та області синоптики прогнозують до 8 градусів тепла вдень та близько 2 градусів тепла вночі. «Плюсова» температура збережеться в центральних та східних областях (4–6 тепла вдень та 0–2 зі знаком «плюс» уночі).

П’яницям зась на борт літака

Людей, які напиваються на борту літака та поводяться неадекватно, українські перевізники хочуть включити у так звані «чорні списки». «В такі списки можна потрапити з першого разу, а можна і з кількох спроб, — розповіли газеті «Сегодня» в «Аеросвіті». — Наприклад, якщо дебошира вдалося заспокоїти на борту, йому просто зроблять попередження. Але в майбутньому, якщо він знову діятиме неадекватно, йому відмовлять у перевезенні». Також авіаперевізники збираються обмінюватися списками потенційних порушникiв порядку чи, як мінімум, викладати у соцмережах прізвища, фото та опис компрометуючих дій пасажирів, які поводилися неадекватно.