Із стріх вода капле

Сьогодні, за церковним календарем, відзначають День святого Василя, якого в народі називають «сонячним». Люди помітили, що в ці дні встановлюється тепла погода без нічних заморозків. Якщо до цього часу лежав сніг, то він швидко розтавав, iз дахів падали краплi.

Ростиме. І буде що їсти

Ростиме. І буде що їсти

Несподіваний березневий сніг не зашкодить яровим посівам. Більше того, достатня кількість вологи у землі дасть хороший старт для рослин, які перезимували під снігом, і для тих, які невдовзi будуть висівати. Про це вчора під час прес–конференції у «Главкомі» розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов. «У нас оптимістичний прогноз на цьогорічний урожай. Завдяки тому, що зима цього року була м’якою, пошкоджена лише невелика частина озимих. Підтоплення посівів не треба боятися. Нічого не зіпріє, а волога дасть хороший старт», — розповів пан Стоянов.

Мало грошей? Штрафуйте більше!

Якщо водій відмовиться платити за паркування авто на стоянці, його чекає штраф у 136—204 гривні, а якщо припаркується у місцях для інвалідів, повинен буде викласти 255—360 гривень. Платити доведеться при в’їзді на стоянку і бажано за весь час, який автомобіль займатиме парковочне місце. Навіть якщо автомобіль стоятиме 10—15 хвилин, платити доведеться за годину. Саме такі зміни у діюче законодавство пропонує внести Кабінет Міністрів.

Дим утридорога

Дим утридорога

Згідно з урядовою постановою №188, вартість акцизних марок зросте у 2,6 раза. Отож вартiсть акцизної марки на алкоголь становитиме 0,27 грн. замість діючих 0,103 грн., на цигарки — 0,142 грн. замість 0,055 грн. Зважаючи на це, вартість пляшки горілки та пачки цигарок зросте приблизно на одну гривню.

«Мінус» мільярд

Державна служба статистики (Держстат) оприлюднила невтішні дані, згідно з якими борг iз заробітної плати невпинно зростає. Так, станом на 1 лютого заборгованість перевищила мільярд гривень, а вже через місяць зросла майже на 100 млн., або на 9,6 відсотка, сягнувши 1,1 млрд. грн. Найбільша заборгованість у Донецькій (252,9 млн. грн.) і Харківській (97,5 млн. грн.) областях. На третьому місці — Київ із заборгованістю у 85,7 млн. грн. Найменша заборгованість зафіксована у Чернівецькій (125 тис. грн.), Рівненській (1,3 млн. грн.) та Волинській (4,2 млн. грн.) областях.

Сорок п’ять — час за парту сідать

Ситуація, коли працівника, який має стаж 15 років, звільняють, комусь може видатися трагічною, а хтось побачить у ній шанс на нове життя. Положення про те, що такі безробітні можуть коштом Державного фонду зайнятості пройти перекваліфікацію, розробив нещодавно Кабінет Міністрів (постанова «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці»). З допомогою цієї програми до 2020 року влада планує створити близько шести мільйонів робочих місць.

Перехреснi стежки туриста

За прогнозами Асоціації лідерів туристичного бізнесу України, цього року найпопулярнішими серед українських туристів будуть Туреччина, Греція, Іспанія, Хорватія та Чорногорія. А от потік туристів до Болгарії може зменшитися, якщо ця країна введе візи. Про це вчора на прес–конференції розповіли представники асоціації Ольга Юденко та Володимир Шуляк.

Як пройти до бібліотеки? Запитай у «Гугла»

Віднедавна туристи та гості міст можуть з допомогою інтернету дізнатися, як дістатися громадським транспортом до музеїв, бібліотек, базарів та інших корисних ­місць. Опція доступна для Києва (плюс передмістя), Вінниці, Дніпропетровська, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Луцька, Львова, Одеси, Полтави, Рівного, Севастополя, Харкова, Черкас і Чернігова.

Майже по–голлівудськи

Двоє засуджених Петрівської колонії суворого режиму, що в Кіровоградській області, намагалися втекти просто з подвір’я виправного закладу. На спортмайданчик «зони» спустився 4–місний гелікоптер, в якому перебували співучасники втечі з муляжем автомата Калашникова. Чергові зміни зреагували оперативно, тож утікачів та їхнiх посібників було затримано. Як повідомила прес–служба Державної пенітенціарної служби України (ДПСУ), наразi проводять слідчі дії із затриманими i встановлюють додаткові факти та причини події.

Жезл несправедливості

Жезл несправедливості

У прес–службі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерiї Лутковської визнали: інспектори ДАІ «не завжди діють відповідно до протоколу і можуть чинити дії, які порушують права людини». У першу чергу, людей, якi скаржилися омбудсману, обурювала недостатність доказів, за якими працівники ДАІ встановлюють наявність порушення та провину водiя. Деякі водії скаржилися на те, що їм не пояснили їхні права та обов’язки, інші — на те, що їм не було надано правову допомогу при накладенні стягнень, незважаючи на те, що водії мають на це право.