«Сибірка» «палить»

Спалах сибірської виразки в Мелітопольському районі «розбудив» не лише фахівців Головного управління ветеринарної медицини регіону, де визнали, що померлу від «сибірки» телицю ніхто не ідентифіковував і не щеплював (тварину утримувала 73–річна пенсіонерка).

Вознесенська «біозброя»

Вознесенська «біозброя»

Минуло менше трьох тижнів відтоді, як через спалах африканської чуми свиней у кільце карантину взяли село Комишуватку Приморського району, а ізольованим від решти світу вже стала й Вознесенка Мелітопольського району.

Три гончарні дні

Легендарний острів став місцем тусовки кращих майстрів гончарного мистецтва України втретє. Свою повагу фестивалю «Гончарі на Хортиці» цьогоріч засвідчили творчі делегації Закарпатської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської, Київської та інших областей.

Рецепт донецької сталі

Рецепт донецької сталі

Поїздка глави уряду до Запоріжжя наприкінці минулого тижня чимось нагадувала популярне шоу «Що? Де? Коли?». У сенсі утаємничності програми відвідин міста, індустрія якого завше була для олігархів «яблуком розбрату»: незвично мовчазною була прес–служба, нуль інформації на офіційному сайті обласної держадміністрації, чого вже давно не траплялося. Журналісти були певні, що пан Азаров летить, зокрема, і задля того, аби «звірити годинники» (вибори!) з новим керівництвом ПАТ «Запоріжсталь», процес «переприхватизації» якого завершився 30 липня. На чию користь? Питання риторичне: «донецькі» при владі — їм, ясна річ, і дістався такий ласий шматок, як гігант металургії: 50–відсотковий пакет акцій ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у бізнес–групи «Індустріал» викупила компанія Metinvest B.V., яка є материнською компанією міжнародної вертикально інтегрованої гірничо–металургійної групи «Метінвест». З огляду на те, що на попередньому етапі (у липні 2011–року) компанія вже придбала 49,032 вдсотка (ще один відсоток акцій тоді викупила група зацікавлених інвесторів), то наразі Меtinvtst В.V., реалізувавши на другому етапі свій опціон на викуп, де–факто і де–юре став монопольним власником комбінату.

Чума не з Африки — від сусідів

Чума не з Африки — від сусідів

Мешканці Комишуватки Приморського району впродовж уже кількох діб ізольовані від решти світу. Від села до райцентру — лише кілька кілометрів, а туди не дістатися, бо нікого не випускають. Карантин введено з огляду на те, що в одному з приватних господарств зафіксовано падіж свиней, а фахівці Київського НДІ з лабораторної діагностики і ветеринарно–санітарної медицини виявили в ДНК вірус африканської чуми. Ситуацію ускладнює те, що Комишуватка розташована на берегах річки Обиточна, яка несе свої води в Азовське море.

Небезпечний ремонт

Надзвичайна подія сталася в Енергодарі, де розташована найбільша в Європі атомна електростанція. Офіційна причина вибуху — недотримання правил техніки безпеки під час проведення ремонту в житловому будинку (колишньому гуртожитку).

«Привіт» із минулого

Позавчора реставраційний ангар національного заповідника «Хортиця» поповнився ще однією унікальною знахідкою — човном, орієнтовний вік якого становить приблизно п’ять сторіч, розповів кореспонденту «УМ» генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

«Неслухняна» «Субота»

Уперше за десять із лишком років існування зірвано випуск запорізької газети «Субота плюс». На брифінгу у прес­барі Будинку преси головний редактор видання Богдан Василенко і шеф­редактор Ірина Василенко виклали свою версію «цензури і тиску на редакцію, за якими стоїть «наглядач» від Партії регіонів Євген Анісімов». Його прізвище фігурувало в негативному контексті у низці публікацій журналістів газети, тож щотижневик потрапив під прес цензури. Редакція одержала два листи від очільників типографії «Кераміст». В одному з них є посил на технічні причини, з огляду на які тираж не буде віддруковано; з другого ж листа випливає суть конфлікту: «технічні причини» у друкарні «зникнуть», якщо газетярі відредагують свої публікації належним чином. Аби, мовляв, публічно не псувати імідж одного з підприємств.

Політ на «зеленому змії»

Надзвичайна подія сталася опівночі: з восьмого поверху будинку 8–Б, що по вулиці Автозаводській Комунарського району Запоріжжя, випала жінка, якій пощастило залишитися живою. Сусіди зателефонували рятувальникам спецпідрозділу «Кобра», викликали швидку допомогу і міліцію. 35–річну постраждалу знайшли в кущах у жахливому стані, позаяк сердешна наштрикнулася на металеву арматуру. Аби перенести тіло в карету «швидкої», довелося спершу зрізати стрижень, який стирчав зі стегна.

96 експертиз і жодного доказу

У Жовтневому районному суді Запоріжжя триває судовий процес над обвинуваченими у скоєнні вибуху у Свято–Покровському храмі. Нагадаємо, в результаті цього теракту в липні 2010 року постраждало дев’ятеро осіб, а 80–річна черниця загинула. Президент Віктор Янукович заявив, що контролюватиме перебіг слідства у резонансній справі, і годі дивуватися, що вже за тиждень по тому міліція відзвітувала про затримання паламарів храму, яких і звинуватили у скоєнні вибуху–«помсти» настоятелю (з особистих мотивів).