А після футболу — смерть

26 травня співробітники податкової інспекції Мелітополя мікроавтобусом «Мерседес» поверталися з футбольного турніру з райцентру Василівка. О 16:35 біля повороту на село Радісне (Михайлівський район) відбулося дотичне зіткнення їхньої «маршрутки» з автомобілем «Таврія» (63–річний водій ЗАЗівського легковика, здійснюючи ризикований маневр обгону, виїхав на зустрiчну смугу).

«Сiм вершин» на Евересті

«Сiм вершин» на Евересті

Найвищий гірський масив Землі у Гімалаях уродженець Запорізької області Федір Конюхов уперше здолав 11 травня 1992 року: на пару з іншим екстремалом, Євгеном Виноградським, він піднявся на Еверест (Джомолунгму) його Південним схилом. Власне двадцятиріччю того схо­дження і було приурочено експедицію команди «7 вершин» на пік планети, «зріст» якого становить 8848 метрів.

Субмарина повернулася. Що далі?

Єдиний підводний човен ВМС України перебував у акваторії Чорного моря дві доби. За участі фахівців–судноремонтників очолюваний капітаном 2–го рангу Робертом Шагєєвим екіпаж, як повідомляє прес–служба Міноборони, здійснив комплексну перевірку обладнання і технічних засобів, упевнився у надійності роботи засобів зв’язку й енергетичної установки у різних ходових режимах, визначив допустиме навантаження на дизелі, протестував дієздатність акумуляторної батареї під час максимального навантаження на електродвигуни.

«Стволами» не торгували?

Три тижні тому співробітники обласної міліції виявили на території держпідприємства «Радіоприлад» вельми специфічну продукцію — партію пістолетів марки «Хортиця». Згодом старший помічник прокурора регіону Віктор Гринь повідомив, що дослідний зразок пістолета тут було виготовлено ще у 1995 році, а в 1998—2007 роках на «Радіоприладі» виробили на підпільному конвеєрі ще 81 одиницю такої зброї.

Легені — «на замок»

Відносне пожвавлення економіки регіону — реалія, яку не варто оцінювати лише у позитивному аспекті, вважають краяни. Бо ж конвеєри приватних промислових гігантів дещо пожвавішали (на втіху їхніх власників), але ж результат, точніше наслідки — ідеться про інтенсивні викиди у довкілля, — не додають радостi мешканцям передовсім обласного центру. Упродовж 2011 року, як повідомив на засіданні Колегії обласного управління з охорони навколишнього природного середовища його очільник Ігор Бройде, екологи зафіксували майже 230 тисяч тонн викидів із стаціонарних джерел в атмосферу; позаминулого року їх було на 11,7 тисячі тонн менше.

Десятий ще не вільний

Днями із Вільнянської виправної колонії має вийти на волю несправедливо засуджений Максим Дмитренко. За злочин, якого він не скоював, хлопець уже відсидів вісім років. Він є останнім, кого ще не випустили з–за ґрат після зізнання у конкретних кривавих злочинах пологівського сексуального маніяка Сергія Ткача. Нагадаємо, що загалом «правопохоронці» у Пологах силою вибили зізнання у зґвалтуваннях та вбивствах дівчат і запроторили за ґрати десятьох осіб. Тодішні вироки ставила під сумнів, окрім «України молодої», низка й інших незалежних від влади ЗМІ.

«Скажи нам правду, капітане!»

Минає вісім років потому, як унаслідок пожежі злетіли у повітря склади боєприпасів під Новобогданівкою. Тоді, у травні 2004–го, під боком у села зберігалося до п’яти тисяч умовних вагонів ракет і снарядів. Вони розліталися довкруж на десятки кілометрів. Як і влітку 2005 та 2006 років, коли боєзапаси військової частини А–2985 знову здетонували. Це призвело, на жаль, до людських жертв і, ясна річ, до матеріальних збитків, які суд встановив у межах 2,3 мільярда гривень.

Чоловіки — за «Лоліту»

Чоловіки — за «Лоліту»

Ідея вшанувати спокусливу деталь жіночого гардероба виникла під час березневого засідання у Чоловічому клубі, що почав функціонувати в обласному центрі. Причому наштовхнула на реалізацію несподіваного задуму не лише весна, а й цілком історична в царині моди обставина. Адже цьогоріч минає пів­століття, як перша у світі жінка вийшла на подіум у міні–спідницi.

Пам’ятаєш, як у 90–х?

Черговий резонансний злочин скоєно у Запоріжжі. За офіційною інформацією облуправління МВС, до кафе на Набережній увійшли невідомi i почали стрiлянину, в результатi поранення голови та черевної порожнини отримав раніше засуджений житель Запорізької області 1951 року народження. Після розправи нападники зникли у невідомому напрямку. Порушено кримінальну справу.

«Аваковцi» на крижинi

Минуло «всього нічого», як рятувальники надавали допомогу екіпажу суховантажа «Іван Вікулов», а прес–служба МНС повідомляє про ще одну жертву стихії на Азовському морі: вчора вранці зазнало лиха судно «Авак–1». Прямуючи під прапором Панами з Керчі до Ростова–на–Дону, за півста кілометрів східніше Бердянська суховантаж потрапив у цупкі льодові «обійми», дістав пробоїну і почав тонути. Екіпаж, а це дванадцять осіб, змушений був залишити судно і зійти на кригу.