До чужого — по... своє

До чужого — по... своє

Екіпаж єдиного у складі Військово–Морських сил України підводного човна «Запоріжжя» ніяк не вирветься з павутиння проблем. Завершивши багаторічну «ремонтну епопею» (найбільше клопотів було із заміною акумуляторів), наша субмарина пройшла ходові випробовування й довгоочікуване занурення у відкритому морі на перископну глибину і змогла долучитися до спільних російсько–українських навчань «Фарватер миру», а також до святкування Дня ВМФ України.

Не радій радію

Не радій радію

Запорізька обласна рада, з огляду на її «червоно­регіональну» більшість, належить до обойми таких органів влади, які служать не стільки своїм обранцям, скільки сучасним «грошовим мішкам». Вчергове депутати це підтвердили 24 грудня 2012 року, ухваливши на сесії рішення № 29.

Згаданим «циркуляром» обранці кинули на поталу приватному капіталу більше тисячі гектарів сільгоспугідь (десять відсотків iз них — рілля) Гуляйпільського району. Без будь­якого погодження з «маленькими українцями» депутати облради вирішили, що гуляйпільцям краще житиметься­дихатиметься, якщо під носом у них запрацює залізорудний комбінат. І дали дозвіл якомусь ТОВ «Гайчурський ГЗК» на дослідно­промислову розробку залізорудного родовища, що неподалік Гуляйполя. З огляду на надто низький, до десяти відсотків, вміст заліза у місцевій руді й досить складні геологічні умови її видобутку бізнес­проект інвесторів викликає сумнів: який сенс вкладати мільйони у нерентабельне виробництво? І де візьмуться ресурси для обіцяних представниками згаданого ТОВ високих зарплат? Проте на купу обіцянок (робочі місця і високі зарплати) купилися й гуляйпільські депутати, бо ж 26 грудня 2012­го, услід за обласними обранцями, ухвалили аналогічне рішення на сесії райради.

Не по паламарях подзвін

Не по паламарях подзвін

Жовтневий райсуд Запоріжжя, в якому триває слухання так званої справи паламарів, досі не зміг визначитися з долею трьох молодиків, підозрюваних у скоєнні вибуху в Свято–Покровському храмі 28 липня 2010 року. Нагадаємо, що того дня при вході у приміщення собору спрацював вибуховий пристрій, унаслідок чого загинула монахиня. У скоєнні злочину в стислі терміни (справа ж перебувала на контролі Президента Януковича) слідство звинуватило братів — Антона Харитонова та Сергія Дьо­міна, а також Євгена Федорченка. Хлопці, двоє з яких були церковними паламарями, своєї вини так і не визнали, їхні захисники акцентують на відсутності будь–яких доказів причетності хлопців до організації вибуху. Мовляв, правоохоронці поспішали відзвітувати главі держави, що злочин розкрито, тому схопили перших ліпших. Обвинувачуваним від 27 до 35 років, у разі визнання їхньої вини судом хлопцям загрожує від десяти до п’ятнадцяти років «колючки» або навіть довічне позбавлення волі.

«Підривників храму» захистить Київ?

«Підривників храму» захистить Київ?

Жовтневий райсуд міста Запоріжжя 14 березня не міг визначитися з долею трьох молодиків, підозрюваних у скоєнні вибуху у Свято–Покровському храмі. Нагадаємо, що 28 липня 2010 року при вході у приміщення собору спрацював вибуховий пристрій, внаслідок чого загинула монахиня. У скоєнні злочину слідство звинуватило братів Антона Харитонова та Сергія Дьоміна, а також Євгена Федорченка. Утримувані під постійною вартою своєї вини не визнали, їхні захисники акцентують на відсутності будь–яких доказів причетності хлопців до організації вибуху.

Вибухи під Новобогданівкою

«На території колишніх артилерійських складів поблизу Новобогданівки розпочалися роботи з остаточного знешкодження залишків ви­бухонебезпечних предметів». Коли ж це було, силкуєтеся згадати ви: два чи три роки тому? Якби ж то: повідомлення прес–служби Запорізької облдержадміністрації подано 15 березня 2013–го під рубрикою «Новини». І це, на жаль, не помилка: знову на ліквідацію зібраних боєприпасів колишньої артбази №275 витрачають бюджетні кошти, яких, як відомо, так не вистачає у казні держави для підняття рівня життя зубожілого народу.

Буде «аж» два Кобзарi?

Буде «аж» два Кобзарi?

З нагоди Шевченківських днів очільники регіону здмухнули порохняву з давніх, у тому числі й своїх, обіцянок — спорудити в обласному центрі пам’ятник Тарасу Шевченку. Здмухнули вимушено — у рамках всеукраїнської культурологічної акції «Великий син великого народу», що крокує країною з нагоди 200–річчя від дня народження поета.

Протез для черепа

...Студентку одного із запорізьких вишів біда спіткала в той момент, коли вона просто стояла на зупинці громадського транспорту. Аж раптом у групу потенційних пасажирів влетів джип одного з мажорів — водій, між іншим, донині не покараний. А згадана вище вісімнадцятирічна студентка потрапила не в салон тролейбуса, а до карети швидкої допомоги Центру екстремальної медицини.

Вальтер «відстрілявся»

Днями на позачерговій сесії Мелітопольської міськради відбулася зміна влади в місті. Згідно з рішенням Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя про відсторонення від займаної посади й ­арешт на 60 діб міського голови Сергія Вальтера, «мерські» обов’язки перебрав на себе секретар міськради Олександр Барибін.

Двоє — на поправку, четверо — в бігах

Виявлення штаму сибірської виразки у Вознесенці Мелітопольського району донині тримає у напрузі низку відповідних служб регіону. Ветеринари ретельно дотримуються графіка обходів у селі помешкань iз домашньою живністю, фахівці місцевої СЕС спільно з персоналом райлікарні контролюють стан здоров’я тридцяти з лишком осіб, які контактували безпосередньо з хворою коровою чи споживали інфіковане м’ясо.

Щеплення — і на карантин!

У Мелітопольському районі на Запоріжжі триває ліквідація наслідків виявлення штаму сибірської виразки в селі Вознесенка. Карантин запроваджено до 1 вересня, однак фахівці прогнозують, що діятиме він і восени.