«Соболі» — вандали

Нагадаємо, що найбільш безпрецедентний в Україні прояв печерного вандалізму стався 10 лютого поблизу райцентру Нижньогірське. Тоді вночі невідомі розтрощили майже всі (від 220 до 270) кам’яні надгробки на тутешньому кримськотатарському цвинтарі. Навіть єдиного сторожа — собаку — не пошкодували.

Загазована «Роксолана»

На судні під прапором центральноамериканської республіки Беліз перевозили з Маріуполя до Туреччини 1,6 тисячі тонн пшеничних висівок. Капітан «Роксолани 1» — громадянин Росії, решта членів команди у складі десяти осіб — наші співвітчизники. Минулої неділі капітан був змушений терміново кинути якір на зовнішньому рейді Ялтинського морського порту, позаяк стало зле більшості його моряків. А одного з них, 27–річного електромеханіка, він знайшов у каюті персоналу взагалі без ознак життя.

Останній м’яч

Останній м’яч

Мерське кермо 51–річному Во­лодимиру Шайдерову феодосійці довіряли з 1998 року тричі поспіль. Володимир Олек­сандрович користу­вався авторитетом, адже з його іменем пов’язують завершення будівництва магістрального газопроводу, повну газифікацію приморського міста, введення в експлуатацію хірургічного комплексу міськлікарні, сучасної концертної зали на 1250 місць, реконструкцію набережної, стадіону «Кристал» тощо. Власне, на спортивному об’єкті фактично й закінчився земний шлях Володимира Шайдерова.

Водій, розганяйся до 6,50!

Водій, розганяйся до 6,50!

На вітчизняних автозаправних станціях знову міняють цінники. Причому аж ніяк не у бік зменшення. Процес, як це традиційно трапляється, розпочався із південних та східних областей. Ще 28—29 лютого у цінниках на більшості кримських АЗС замість 5.30 гривні за літр популярного «дев’яносто п’ятого» буденно вписали 5,60. От і все! При цьому надто зацікавлених автолюбителів ще й «втішили»: за тиждень–другий за цю ж популярну марку доведеться викладати і всі 6, якщо не більше, гривень. Місцевий антимонопольний комітет побачив у ситуації змову: мовляв, «бензинові королі» завчасно у традиційний спосіб почали готуватись до літнього сезону: зараз піднімемо трохи, а потім ще ледь–ледь.

Село на гарячій «мінералці»

Село на гарячій «мінералці»

Ще у 60–х роках минулого століття, ведучи у степовому Криму пошук «чорного золота» і газу, геологи натрапили на потужні підземні пласти піщаників із термальною водою. Потім уже цілеспрямовано «дірявили» степ на глибину одного–двох кілометрів і відкрили, з–поміж інших, так звану Октябрську площу, на якій, власне, і «сидить» П’ятихатка. До того ж вода із свердловин виявилась не тільки гарячою, а ще й мінеральною. Ті ж самі фахівці «Кримгеології» незадовго до розвалу Союзу запропонували тоді заможним колгоспам перевірений лише експериментально єдиний спосіб використання води для господарських потреб — не пропадати ж добру. Проте нині обладнання гідрогеологів після двадцяти років експлуатації майже повсюди вийшло з ладу, хоча від самої «термалки–мінералки» у деяких селах за всього бажання допоки відмовитися не можуть.

Не такий страшний страйк, як його малюють

Не такий страшний страйк, як його малюють

Як і обіцяв генеральний директор ТОВ «Мультиплекс Холдинг» Антон Пугач, у середу столичний кінотеатр у торговельно–розважальному комплексі «Комод» на Лівобережній не працював. Замість анонсів біля кас на екранах висвітлювався лист–звернення до Президента, спікера, Прем’єр–міністра, щоб іноземні фільми прокатувати російським дублежем з українськими субтитрами, а на іншому екрані пояснення, чому страйк. Чоловіки в робочій формі з самого ранку порозкладали запаковані в поліетиленову плівку дошки і вдавали, що розбирають каси і роздягалки. «Ось так, кіно не буде!», — каже з удаваним сумом чоловік із молотком у руках. У ту мить до мене підходить хлопець з папкою і питає, що я шукаю. «Та нічого не шукаю, на вас дивлюся», — байдуже відповідаю. «Што?» — не розуміє бідолаха. Крадькома кидаю погляд на білий розграфлений листок паперу. Поки що жодного підпису. Через якийсь час до кінотеатру піднімаються дві дівчинки з книжками. «Што случілась?» — питають одна в одної. Це помічає працівник кінотеатру, швиденько підходить з сяючою від щастя посмішкою, що хоч хтось прийшов, і пропонує підписатися проти дій Міністерства культури і туризму. Вони не задумуючись пишуть, що проти і йдуть собі по магазинах. А працівники кінотеатру тим часом сумно походжають туди–сюди, чекаючи інших глядачів.

Шабаш на спогадах Кука

Шабаш на спогадах Кука

Представити на суд громадськості видання «УПА в запитаннях і відповідях» місцевий осередок Конгресу українських націоналістів спробував у приміщенні кримського товариства «Україна–світ». На ній мали оприлюднити аудіозаписи коментарів останнього командира УПА про батальйони «Нахтіґаль» і «Роланд», його пояснення і причини створення збройних формувань, ставлення в ті часи керівництва ОУН до німців. Серед запрошених були і троє колишніх вояків УПА, які мешкають у Криму, серед них і росіянин за походженням Володимир Чермошинцев.

Історичну флору — під сучасну забудову

А все, як вдалося з’ясувати «УМ», заради одного: оформлення землевідведення і передачі в оренду земельної ділянки російській будівельній фірмі «Эталон–строй». Розпочалося все торік. Комісія з інвентаризації зелених насаджень при селищній раді спеціально (і, напевно, «не за красиві очі». — Авт.) взяла й не дорахувалася на ласій площі, на яку поклав око метикуватий інвестор, майже 450 дерев. Тобто в акті інвентаризаційної оборудки йшлося лише про 52 насадження замість півтисячі.

Віддячив смертю

Слідство за цією кримінальною справою щойно розпочалося, проте кримське управління кримінального розшуку дещо все ж повідомило. Так, 37–річний уродженець Ростовської області Андрій, котрий підозрюється у цьому подвійному вбивстві, у минулому вже чотири рази поспіль «ходив на зону». Але після цього не став на шлях праведний , бо вчинив згодом розбійний напад на інкасатора і замах на зґвалтування. Саме за ці злочини його і розшукували російські правоохоронці.

Ненависть на могилах

Ненависть на могилах

Нині саме кладовище, де вціліли лише декілька гранітних надгробків, а майже від 250 залишились тільки друзки, охороняють працівники Нижньогірського райвідділу міліції. Саме туди минулої неділі надійшло повідомлення від місцевого жителя про інцидент на діючому кримськотатарському кладовищі поблизу села Уварівка. У той же день правоохоронці порушили кримінальну справу за ознаками статті 297 КК України (наруга над могилами). Вони також звернулися до громадян із проханням надати будь–яку інформацію про інцидент. Міліція припускає, що злочинці орудували спеціальними важкими інструментами на кшталт кувалди.