Сальний півострів

Гастрономічну подію в курортному місті приурочили до відкриття сучасного м’ясного павільйону місцевого ТОВ «Сервіс–22» на території тутешнього ринку «Універсам». Гігантською смакотою у вигляді Кримського півострова вагою 103 кілограми і розміром два на один метр частували персонажі українського фольклору.

Пролісковий мазут

Виявляється, напередодні 5 лютого громадські контролери місцевих зелених зафіксували у прибережній смузі між мисами Малий і Такил появу чергової масної плями площею у півгектара. Потім невеликий шторм «розчленив» її, витягнув на семикілометрову довжину і, перемішавши з водоростями, медузами і мертвими бакланами, викинув на берег. Тепер ще й рибалки тутеш­ньої артілі змушені сушити сіті у прямому і переносному сенсі.

Беззахисний «Магарач»

Беззахисний «Магарач»

Їм мало розкішних обійсть на малій батьківщині чи десь там у затишному ліску під Києвом, так ще й кримського Південнобережжя подавай! Для повного, так би мовити, природно–кліматичного комплекту і відчуття, що стало краще жити вже сьогодні. Тому, приміром, у тісній Великій Ялті для задоволення всієї палітри людських запитів повним ходом освоюється буквально кожен завулок, кожен більш–менш придатний для забудови клаптик навіть потенційно зсувного гірського крутосхилу, не кажучи вже про ласе узбережжя. Одначе всім місця під сонцем все одно не вистачає. Тому далі в силу вступає закон збереження земельної маси: у когось вона щезає, натомість у когось її стільки ж додається. Приблизно у такий «законний» спосіб останніми роками піддається ревізії шляхетна справа графа Михайла Воронцова — сьогоднішній Національний інститут винограду і вина «Магарач» (з тюркської — «джерело»).

ВІЛ замість цукерки

За повідомленням прес–служби Прокуратури Автономної Республіки Крим, протягом 2007 року та на початку 2008–го було здійснено перевірку дотримання вимог Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту та соціальний захист населення». Комісія встановила, що в деяких установах охорони здоров’я досі не створені спеціалізовані відділення для хворих на СНІД, але з ВІЛ–позитивних пацієнтів регулярно стягують гроші за діагностику та лікування, зокрема у вигляді добродійних внесків.

Курка без майонезу

Курка без майонезу

Птиця приватного підприємства «Лобзенко» у селі Рівне Красногвардійського району Криму «підхопила» зловісний високопатогенний грип. Наразі у двох пташниках, огороджених металевою сіткою та пластиковими трубами, утримується понад 25 тисяч курей. А за останні кілька днів тут загинули майже дві сотні птахів. Як вірус зміг потрапити до закритих пташників, віддалених від великих водойм і шляхів міграції диких птахів, поки залишається загадкою. Як відомо, під час позаминулого спалаху пташиний грип спершу «накрив» домашню живність населених пунктів на берегах Сиваша, куди пошесть на крилах принесли перелітні дикі гуси. Утім це не єдине питання, яке сьогодні мусять розв’язувати ветеринари, медики, працівники СЕС, МНС і навіть ДАІ.

Убивчий інстинкт

Те, що собак породи ротвейлер вважають досить непрогнозованими і небезпечними, вам скаже будь–який кінолог. Але і в собачої люті має бути якась причина. Цей професійний висновок, на жаль, знайшов нещодавно криваве підтверження у Робочому містечку Феодосії.

Загублені в морі

Надії знайти когось живим із затонулого судна «Ванесса» практично не залишилося. Але керівник прес–служби кримського Главку МНС Володимир Іванов повідомив «УМ», що пошукова операція триватиме доти, доки не вдасться виявити тіла всіх моряків екіпажу суховантажа. З цією метою чотири наземні групи у складі сімдесяти еменесників і прикордонників і досі обстежують усі бухти і бухточки вздовж західного узбережжя Азовського моря.

Плівки не мовчать

Новий рік кримські очільники, спікер Анатолій Гриценко і фактично відставлений начальник тутешньої міліції Анатолій Могильов (офіційно він наразі перебуває у відпустці), зустріли не зовсім весело. Адже, нагадаю, в останній робочий день грудня на офіційному представленні міністром МВС Юрієм Луценком в. о. керівника кримського Главку міліції генерала Миколи Ільїчова як доказ «провальної» роботи попереднього керівництва оприлюднили «убивчий» аудіозапис. І зробив це з неприхованим задоволенням радник міністра і «гроза кримських бандитів» нардеп Геннадій Москаль.

«Бичачий брід» на замку

І досі невідомою залишається доля восьми членів екіпажу болгарського суховантажу «Ванесса», що затонув 3 січня. Нагадаємо, напередодні вдалося врятувати лише одного моряка і знайти тіла ще двох загиблих. Учора через 5–бальний шторм, 4–метрові хвилі і велике обледеніння у їхніх пошуках не могли взяти участь гелікоптер Мі–8 і плавзасоби МНС. Рятувальна операція, по суті, обмежилась лише моніторингом погодної та льодової обстановки, оперативним інформуванням та обстеженням наземними групами берегової лінії Азовського моря від мису Чагані до кордону Криму з Херсонською областю по Арабатській стрілці. Тобто виконанням частини завдань, що визначила спеціальна комісія на чолі з міністром транспорту і зв’язку Йосипом Вінським, котрий напередодні побував у Керчі.

У кого «зуб» на кримського спікера?

Передісторія цих судових розбирань така. Під час останніх виборчих перегонів спікер Верховної Ради Криму від Партії регіонів Анатолій Гриценко у заяві для ЗМІ оприлюднив як доконаний факт «наявність» у першого заступника керівника президентського представництва Валерія Пробий–Голови 60 соток землі поблизу Алушти вартістю 600 тисяч доларів. Гриценко вбачав у цьому очевидний прояв корупції. Невдовзі майже те саме на одній із прес–конференції повторив і заступник голови ВР АРК Сергій Цеков. Захищаючи честь мундира, представництво саме ініціювало перевірку Пробий–Голови з боку прокуратури, СБУ та Держземінспекції Криму. Ці інстанції не встановили в діях Валерія Пробий–Голови порушень чинного законодавства і взагалі не виявили земельної ділянки у 60 соток на березі моря.