Оце так весільний «Мерседес»...

Інформація про це ДТП десятиденної давності у центрі кримської столиці досі циркулює, обростаючи скандальними подробицями і чутками, з двох причин. По–перше, за деякими джерелами, за кермом мерського «мерса» у той суботній вечір нібито перебував керуючий справами міськради Євген Великолуг, за іншою версією — особистий водій мера. А по–друге, ходом розслідування особисто переймається лідер місцевого осередку партії «Батьківщина», нардеп–«бютівець» Андрій Сенченко, котрий зробив із цього приводу депутатський запит до МВС і Генпрокуратури. Либонь, заодно «віддячивши» «регіональному» міському голові Геннадію Бабенку, з яким у нього тертя, скажемо так, щодо окремих об’єктів нерухомості міста.

Боже, туриста пошли

Ідею поєднати культовий обряд, тобто молебень і хресний хід, з рекламною акцією озвучили на нещодавній прес–конференції директор інформаційно–маркетингової фірми «Курорти Криму» Олександр Бурдонов і директор Кримського регіонального центру «Маркетинг. Інформація. Реклама» Марія Мальгіна.

«Дари моря»

За даними Республіканського комітету з охорони навколишнього природного середовища, що не припиняє проводити моніторинг узбережжя і акваторії Керченської протоки, у перші дні після аварії російського танкера «Волганєфть 139» забруднення в багатьох місцях перевищувало граничнодопустимі концентрації (ГДК) у 1592 рази по нафтопродуктах і в десятки разів по сульфітах — через потрапляння в море сірки із затонулих російських суховантажів.

Мустафа-ага й провокатори-ваххабіти

Мустафа-ага й провокатори-ваххабіти

Головна інтрига І сесії ювілейного, п’ятого, курултаю кримськотатарського народу, що завершився позавчора в Сімферополі, зберігалася довго. Адже ще за місяць до цієї події нардеп–«нашоукраїнець», незмінний упродовж 16 років харизматичний голова Меджлісу, людина–«прапор» Мустафа Джемілєв розповів журналістам про своє бажання відійти від керівництва. «Суміщати пост голови Меджлісу з парламентською роботою фізично важко», — пояснив свій мотив 64–річний лідер.

Вірус СНІДає щодня

Вірус СНІДає щодня

Першого грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛпозитивними людьми, яких щороку стає більше. За словами виконавчого директора МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Андрія Клепікова, Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю нових випадків інфікування ВІЛ.

Риба, птиця і водиця...

Риба, птиця і водиця...

Професор Віктор Тарасенко — відомий в автономії захисник довкілля. Останні п’ятнадцять років він очолює Кримську республіканську асоціацію «Екологія і світ». До голосу її активістів дослухаються не лише місцеві можновладці. Досить сказати, що тільки завдяки непохитній позиції та активності кримських екологів, приміром, наприкінці вісімдесятих вдалось зупинити будівництво на півострові АЕС (вона була готова майже на 75 відсотків).

Лист із мітингу

Близько двох тисяч кримських татар (за підрахунками міліції — 1300 осіб) минулої неділі зібралися на центральній площі Сімферополя на мітинг протесту проти «дискримінаційної політики властей Криму і беззаконня міліції». Головна вимога — відставка керівників місцевого главку МВС і персонально генерала Анатолія Могильова, які, мовляв, причетні до побиття людей на горі Ай–Петрі. Учора аналогічна акція відбулася й у сквері в районі залізничного вокзалу кримської столиці.

Як рятували « волошинців»

Як рятували « волошинців»

Із понад десятка кораблів, переважно старих «посудин» класу «ріка–море», яких минулої неділі так чи інакше «покарав» шторм у Керченській протоці й Чорному морі, був єдиний із жовто–блакитним прапором на щоглі. Приписаний до Маріуполя суховантаж «Віра Волошина», взявши на борт у румунській Констанці дорожньо–будівельну техніку відомої німецької фірми «Магірус», ішов курсом на грузинський порт Поті. Фактично на півдорозі, поблизу заповідного кримського мису Меганом, його і застала негода.

У масному полоні

Напередодні обстеженням із повітря (для цього були задіяні літак і гелікоптери МНС і прикордонної служби) визначені масштаби поверхневого забруднення акваторії протоки і схема руху самих масних плям: на російській стороні, навколо розламаного танкера «Волганефть 139», мазутна пляма шириною 200 метрів розтяглася майже на один кілометр; у районі затонулого суховантажу «Ковель» масна смуга легких нафтопродуктів (вірогідно, дизпалива) доходить аж до мису Малий — а це близько двох кілометрів. Окрім того, виявлено понад 100 метрів забрудненого берега коси Тузла. Чотири українських спеціалізованих судна з боновими загородами готові негайно приступити до роботи з «відлову» плям. Проте через штормове попередження вчора працювали лише «уривками». І все ж на березі Тузли еменесникам, прикордонникам і працівникам Керченського порту вдалось назбирати більше тонни мазуту.