Податок на... сепаратистів

Податок на... сепаратистів

Прості смертні у нашій країні навіть не підозрюють, які масштабні афери умілі й досвідчені махінатори здійснюють буквально за їхніми спинами. І на які цілі йдуть кошти, які з людей — на підставі чинного законодавства — збирає держава. І у яку кількість мільйонів виливаються їхні десятки гривень, зібрані відповідно до чергового підзаконного акта.

Обриси газогону-привида

Обриси газогону-привида

Росія вперто намагається тримати у напрузі західний світ. Останній інструмент — напівміфічний газогін «Південний потік». Минув тиждень, як російський президент Володимир Путін заявив в Анкарі, що його країна завершує проект та скеровує ці запаси газу до Туреччини. Мовляв, у цій державі економіка розвивається суттєво динамічніше, ніж на гнилому Заході. Хоча вже тоді було зрозуміло, що Путін блефує.

Дві сторони одного юаня

Політичні та військові новини витіснили виконання так званого «китайського контракту», який був підписаний за ініціативи екс-Президента України Віктора Януковича та до змісту якого експерти ще тоді висували чимало претензій. Днями представник Державної зерново-продовольчої компанії Сергій Сакиркін повідомив, що у нинішньому, 2014-2015 маркетинговому році його структура експортує до Китайської Народної Республіки 3,5 млн. тонн зернових і масляничних культур.

«Раша» — поза законом!

«Раша» — поза законом!

Український уряд, услід за Європою і США, також готується запровадити санкції проти «братньої» Росії. Очевидну, хоча і трохи запізнілу ініціативу вчора оприлюднив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. «Створено комітет із запровадження санкцій проти Російської Федерації.

В умовах воєнного часу

Українська економіка з кожним днем бойових дій повільно, але невпинно прямує донизу. За підсумками травня, падіння промислового виробництва становить 7,4%. Особливо сильно впало машинобудування — за даними експертів, до 60%. Через дорогий російський газ зупинилося хімічне виробництво, а через припинення кредитування — будівництво. Падіння цього сектору економіки сягає 22%.

Гра на нервах

Гра на нервах

До кінця вчорашнього дня, а точніше до 18.00, Україна мала заплатити частину боргу за спожитий російський газ. На момент, коли цей номер здавали до друку, позиції сторін залишилися незмінними. Тобто Україна погоджувалася заплатити борг, але за умови, що Москва поверне ціну, яка діяла останнім часом, — 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Засудити «Газпром»

Засудити «Газпром»

«Газовий» годинник почав відлік останньої доби, що залишилася до вирішення суперечки з Росією. Варіантів назагал два: або початок нової «газової» війни з невідомим результатом, або перехід на нові рівноправні стосунки. Власне кажучи, й перенесення засідання Кабміну із середи на вівторок не в останню чергу було зумовлене підготовкою до дня Х у двосторонньому діалозі.

Дедлайн при свідках

Дедлайн при свідках

Перший день після несподівано успішних президентських виборів виявився напрочуд непростим для українського уряду. Вчора міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан намагався врегулювати зi своїм російським колегою Олександром Новаком гостру газову суперечку. Перемовини — зважаючи на, м’яко кажучи, непрості двосторонні відносини — вирішили провести у Берліні, у присутності єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера.

Гроші транзитом

Гроші транзитом

У ніч із вівторка на середу відбулася подія, якої вже давно чекали, на яку сподівалися, обіцяли і якої за чотири роки не змогла домогтися попередня влада — Міжнародний валютний фонд розблокував програму «стенд-бай» і виділив нашій державі черговий транш кредиту. Перші 3,2 млрд. доларів уже надійшли на рахунок Національного банку, — підтвердив його голова Степан Кубів. Усього ж МВФ вирішив надати Україні позичок на суму 17,01 млрд. доларів.

Гроші у довгій шухляді

Гроші у довгій шухляді

Українська Феміда знову втрутилася у непростий, місцями навіть запеклий діалог між вітчизняними фінансовими установами та їх клієнтами. Цього разу Верховний Суд України постановив, що вкладники можуть вимагати від банків компенсацію, якщо ті невчасно повернуть їм депозитний вклад.