Слово за «середняком»: хто зможе врятувати Україну у разі світової економічної кризи

Слово за «середняком»: хто зможе врятувати Україну у разі світової економічної кризи

Світова економіка з кожним днем підтверджує песимістичні прогнози економістів про настання чергової економічної кризи. Представники держав, аналітики намагалися зупинити цей процес у Давосі.

Теги: Економіка

Два кити «бензинової мафії»: чому українці змушені переплачувати за пальне

Два кити «бензинової мафії»: чому українці змушені переплачувати за пальне

Здешевлення нафти на світових ринках, а також стабільність курсу української національної валюти разом спричинили незначне зниження вартості нафтопродуктів на вітчизняних заправках. За останні кілька тижнів пальне стало дешевшим у середньому на 50 копійок.

Місяць після подорожчання

Місяць після подорожчання

Українці звикають жити з високими тарифами на природний газ: готуються до нових, значно вищих цін у платіжках за комунальні послуги. При цьому громадські активісти називають такий стан речей геноцидом, влада шкодує, що не підняла ціни значно раніше, а експерти нагадують: підняття тарифів — лише елемент стратегії, а не самоціль.

Змова навколо бареля

Змова навколо бареля

Світові ціни на нафту, продовжуючи, як їм і належить, коливатися, знову неприємно для нас «коливнулися» вгору. Вчора на світових ринках подорожчання навіть прискорилося: на торгах ціни нафтових ф’ючерсів зростали щохвилини. На момент, коли цей номер готувався до друку, вартість бареля Brent перевищила вже 48,4 долара.

Негайно поверніться у коридор!

Негайно поверніться у коридор!

Вартість гривні після чергових виборів, нехай усього лише місцевих, як це часто буває, злегка впала. Станом на вчорашній день Національний банк України знизив офіційний курс гривні на 3 копійки до — 23,01 гривні за долар. Курс європейської валюти становить 25,39 гривні за євро. Таким чином, гривня переступила черговий психологічний бар’єр — і заодно встановила черговий антирекорд. Адже востаннє наша національна валюта опускалася нижче позначки у 23 гривні аж півроку тому — 10 квітня.

Гроші між пальцями

Гроші між пальцями

Чистка та перезавантаження вітчизняної банківської системи триває: частина фінустанов стає банкрутами, ще частина — просто втрачає свої гроші, а на цьому тлі з’являються гравці, які, навпаки, нарощують активи та готові зайняти місце лідера. За останньою інформацією НБУ, загальна сума збитків усіх українських банків за вересень становила 6,1 млрд. гривень. Сумарний збиток банків, які ще працюють, за дев’ять місяців нинішнього року зріс до 52,2 млрд. гривень.

Роздоріжжя для гривні

Роздоріжжя для гривні

Курс гривні знову стрибнув донизу. Українці, які вже звикли до певної стабільності національної валюти, у перший день осені отримали прикре розчарування: Національний банк різко знизив курс гривні — одразу на 62 копійки. Станом на вчорашній день офіційний курс нацвалюти становив 21,8 гривні за долар. Одразу ж відреагували обмінники, збільшуючи і курс, і маржу.

Здачі не треба!

Здачі не треба!

Днями було офіційно підтверджено оголошену раніше інсайдерську інформацію про списання 20% українського державного боргу, а заодно повідомлено деталі цієї угоди. Думки аналітиків з приводу шансів нашої держави завдяки цим домовленостям оздоровити свою економіку розходяться, а дві найбільші рейтингові агенції заявили: попри успіх перемовин із кредиторами ймовірність українського дефолту є напрочуд високою. Або навіть невідворотною...

Хочу стати олігархом

Хочу стати олігархом

Перша хвиля масштабної приватизації, про можливість якої вже давно говорили «камікадзе», стартує до кінця нинішнього року. Збути у приватні руки планують навіть підприємства, які не зуміла впихнути у свою кишеню «Сім’я». Скажімо, Одеський припортовий завод чи «Центренерго» — один iз найбільших виробників електроенергії в Україні. Вести мову про якісь надзвичайні прибутки держбюджету в умовах економічної кризи було би смішно: найкращі часи для продажу наших активів уже минули.