«Червона крапка» на карті

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила Європу про небезпеку спалаху поліомієліту, який насувається на континент із Сирії. Там уперше за останні 15 років почалася епідемія запалення мозку, спричинена поліовірусом. Особливо ВООЗ стурбована ситуацією, яка склалася в Україні: маємо велику загрозу повернення цієї недуги.

Книжки, які не брешуть

До 80–ї річниці Голодомору бібліотеки по всій Україні отримали нові тематичні набори книг, у яких є описи документів, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки Голодомору, етнографічний аспект геноциду, свідчення очевидців про страшний голод та про доброчинців, які у 1932—1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.

Кір: звідки цей звір?

Кір: звідки цей звір?

Як уже повідомляла «УМ», недавно на Рівненщині медики зафіксували спалах захворювання на кір. Із 23 жовтня по 8 листопада у cелі Цепцевичі Сарненського району захворіли 53 учні місцевої школи. На щастя, в усіх пацієнтів лікарі діагностували легку форму захворювання.

«Ето прійомная мера!»

«Ето прійомная мера!»

Напередодні Дня української писемності та мови, який відзначатимемо 9 листопада, рух «Простір свободи» оприлюднив аналітичний огляд — «Становище української мови у 2013 році», який відображає рівень присутності української мови в освіті, ЗМІ, закладах харчування, на транспорті, в торгівлі та інших ключових сферах суспільного життя.

Залишається гризти тiльки гранiт науки

Профспілкові лідери та студенти вищих навчальних закладів Києва знову склали колективне звернення до Прем’єр–міністра Миколи Азарова зі скаргою на невиплату зарплати та стипендій. Зокрема, у жовтні така проблема виникла у полiтехнiцi, Київському лінгвістичному університеті та в педуніверситеті ім. Драгоманова.

«Пілотною» сапою...

«Пілотною» сапою...

Заперечити важко: медицина — та сфера, від якої залежить і якість, і тривалість життя людини. Тому, як жодна інша галузь, має працювати як годинник. Однак в Україні механізм цього «годинника» або хронічно відстає, або, навпаки, невиправдано поспішає.

За Київ, до перемоги!

За Київ, до перемоги!

Осінній недільний ранок для мешканців житлового масиву Троєщина минулого тижня був особливим. Адже на вулицях району можна було побачити німців, що спокійно розгулювати з автоматами в руках та мило посміхалися перехожим. Здавалося, ніби зараз не 2013 рік, а період Великої Вітчизняної і столиця знову окупована гітлерівцями.

Не кажіть:«Це просто перевтома»

Не кажіть:«Це просто перевтома»

Кожну другу секунду в світі у когось стається інсульт і кожну шосту секунду чиєсь життя обривається внаслідок цієї хвороби. З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я наступне десятиріччя пройде під знаком боротьби з серцево–судинними захворюваннями.

«Ось вам наші ручки, Президенте...»

«Ось вам наші ручки, Президенте...»

Вища освіта, науковий ступінь, активна громадська позиція, престижна кінопремія, всесвітнє визнання... Ні, це не біографія відомого голлівудського актора чи вченого. Це лише частинка того, що можна сказати про унікального іспанського викладача, який у 2009 році став ще й актором.

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

Понад 370 запитів за фактами порушення закону у сфері охорони здоров’я передала до контролюючих та правоохоронних органів Тимчасова слідча комісія, створена при Верховній Раді п’ять місяців тому. Результати перевірок, як зізнаються самі члени ТСК, «неможливо читати без сліз».