Скільки даєш за душу?

Більшість iз нас вважає, що десь там, за океаном чи в сусідній державі, живеться краще. Як свідчить статистика, кожна 33–я людина на Землі мігрувала зі своєї країни. Протягом останніх років більше мільйона українців віком 15—70 років працювали чи шукали роботу за кордоном.

На варті жіночого здоров’я

На варті жіночого здоров’я

Щороку у світі діагностують понад 500 тисяч нових випадків захворювань на рак шийки матки (РШМ). В Україні, згідно з даними Національного канцер–регістра, від цієї недуги щодня помирає 6 жінок. І з кожним роком кількість хворих зростає... «Дедалі частіше недугу діагностують у молодих жінок — від 20 до 35 років.

Лелекам збудують будинок

У номері від 25–26 жовтня цього року «УМ» розповідала про зруйнування лелечого гнізда енергетиками у Коростенському районі на Житомирщині. Як відзвітували тоді працівники служби, діяли вони на підставі вимог контролюючих державних органів у галузі електроенергетики.

На кінчику голки

На кінчику голки

Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом розташований у Святошинському районі, майже на околиці міста. Це чи не єдиний в Україні центр СНІДу такого типу, де хворі можуть отримати комплексну допомогу різних фахівців: терапевтів, урологів, психологів.

«Все зруйнували. Що далі?»

«Все зруйнували. Що далі?»

Хвиля обурень «реформаторськими» змінами в медицині, які активно впроваджує уряд, докотилася до столиці. Нагадаємо, що з 2011 року в Україні триває медична реформа на підставі Закону України «Про порядок реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві».

Заходьте на тести

Пробне тестування, під час якого майбутні вступники можуть перевірити рівень своїх знань та морально підготуватися до ЗНО, надзвичайно популярне серед українських школярів. Проте така послуга є платною і проводиться лише один раз.

Як «порожнє місце»...

Як «порожнє місце»...

Із кожним роком у світі зростає кількість хворих на ВІЛ/СНІД. Ця тривожна тенденція не оминула й Україну. Найбільше непокоїть ситуація у містах–мільйонниках. Зокрема, у Києві на диспансерному обліку нині перебуває 10 тисяч ВІЛ–інфікованих, 560 із них — діти до 14 років.

Не тільки пігулками

Не тільки пігулками

Зазвичай ми вважаємо, що більшість недуг пов’язані з фізіологічними чи фізичними відхиленнями. Однак існують так звані соціальні захворювання, які часом узагалі не потребують медикаментозного лікування або така терапія не є головною. Як у випадку з аутизмом — вродженим психічним захворюванням, при якому хворий не здатний взаємодіяти із зовнішнім світом.

Підступніший за СНІД

Підступніший за СНІД

Гепатит С нині привертає увагу Всесвітньої Організації Охорони здоров’я (ВООЗ) не менше, як СНІД. У 2013 році організація офіційно визнала цю хворобу глобальною проблемою людства. Уже зараз кількість хворих у світі у 14–15 разів перевищує кількість ВІЛ–інфікованих і сягає близько 140 млн. осіб.

За тих, хто без мами

Майже 100 тисяч гривень вдалося зібрати під час благодійного аукціону «Подаруй майбутнє дітям», що відбувся під патронатом Міжнародного благодійного фонду «Україно! Я за тебе!». Виручені в ході доброчинної акції кошти підуть на ремонт відділення молодшого дитинства Дитячої клінічної лікарні № 9, що в Подільському районі Києва.