Київ — Донецьк — 3:3

Київ — Донецьк — 3:3

Близько трьох тижнів тривала пауза у вітчизняному чемпіонаті, пов’язана з матчами збірної України. У суботу представники прем’єр–ліги відновили змагання, назабивавши у черговому турі на радощах аж 24 м’ячі. Центральним був поєдинок між «Динамо» та «Шахтарем», в якому наставник киян Валерій Газзаєв із другої спроби переміг принципового опонента з Донецька, та ще й із великим рахунком. Про важливість цієї звитяги свідчило обличчя російського наставника після голів його підопічних: воно просто світилося від радості.

Із Москви до Стокгольма

Із Москви до Стокгольма

Щільному графіку плавців можна лише дивуватися. У суботу спортсмени завершили етап Кубка світу в Москві, а вже у вівторок і середу змагалися на четвертому старті цієї серії в Стокгольмі. Як і в столиці Росії, українці у Швеції без нагород не залишилися.

Однією лівою

Однією лівою

Після чергової впевненої перемоги донеччан у другому за рангом єврокубку знову доводиться дивуватися, як вони докотилися до участі в цьому турнірі. При всій повазі до нового дітища УЄФА команди тут помітно слабші за учасників Ліги чемпіонів, куди «Шахтар» не пустила «Тімішоара». От і мусить український гранд громити посередні західні клуби, часто навіть граючи проти них у півсили. По–справжньому цікаві матчі Ліги Європи ми побачимо лише навесні, коли в «плей–оф» до нинішніх учасників приєднаються невдахи чемпіонської ліги.

Ольга Харлан: Бути найсильнішими не набридає

Ольга Харлан: Бути найсильнішими не набридає

Про цю дівчину вся Україна дізналася в серпні минулого року. В Пекіні шаблістка Ольга Харлан та троє її подруг по команді — Олена Хомрова, Ольга Жовнір і Галина Пундик — вибороли першу українську золоту медаль Олімпіади–2008. Вирішальні уколи у фіналі, які принесли дівчатам світову славу, зробила 17–річна Оля. Пізніше уродженка Миколаєва не раз доводила закономірність того тріумфу. У 2009–му це засвідчили чемпіонати континенту та світу. Харлан на обох турнірах здобула «золото» в компанії подруг, а на «світі» виграла «срібло» в особистих змаганнях. Після вдалих стартів Ольгу визнавали найкращим спортсменом України в липні й жовтні. На одному з нагороджень, де дівчину вітали з її досягненнями, кореспондент «УМ» поспілкувався із гордістю вітчизняного спорту.

Геть безнадію!

Геть безнадію!

Надзвичайно низьку відвідуваність зафіксували минулих вихідних у вітчизняній прем’єр–лізі — сумарна кількість глядачів заледве перетнула позначку в 20 тисяч. Причина зрозуміла: епідемія грипу, що налякала і вболівальників також. Але не керівництво ПЛ та ФФУ — чиновники відмовилися переносити матчі, посилаючись на тверду позицію УЄФА в цьому питанні. Подивитися на стадіонах було на що: чемпіон знову недорахувався очок, у таборі аутсайдерів відбулися перестановки.

Ванкувер на обрії

Ванкувер на обрії

Трохи більше трьох місяців залишається до старту Білої Олімпіади, яку з 12 по 28 лютого прийматиме Ванкувер. Позавчора засновники Ігор, греки, на афінському Мармуровому стадіоні офіційно передали полум’я представникам країни–організаторки. Тож сьогодні вранці за київським часом символ змагань — олімпійський вогонь — прилетів до Канади, аби продовжити свою естафету вже в Новому світі.

Різноліговий квартет

Різноліговий квартет

Позавчорашні поєдинки 1/4 фіналу національного Кубка цілковито підтвердили «бійцівське» реноме турніру й подарували вболівальникам чимало емоцій. Тут була й сенсація на полі луцького стадіону «Авангард», і несподівана розв’язка в Дніпропетровську, і кримський «голепад». Звісно, особливий інтерес викликало протистояння «Шахтаря» та «Динамо» — матчі принципових суперників завжди проходять за неабиякої боротьби, і перше їх побачення на «Донбас–Арені» не стало винятком.

Людмила Балушка: У збірній проводжу українізацію

Людмила Балушка: У збірній проводжу українізацію

Межа вересня та жовтня стала надзвичайно вдалою для львівських спортсменів. Бронзовими медалями чемпіонатів світу, дебютними для дівчат у кар’єрі, відзначилися молода шпажистка Анфіса Почкалова та борчині Олександра Когут і Людмила Балушка. Турнірна дистанція 24–річної Балушки — колишньої дублерки славнозвісної Ірини Мерлені у ваговій категорії до 48 кг — була цікавою тим, що на шляху до нагороди світової першості жереб звів її з двома українками, які виступають під прапорами інших держав. Про те, що відчуваєш, коли змагаєшся проти землячок, а також про інші моменти кар’єри й повсякденного життя спортсменка розповіла в інтерв’ю «УМ».

Яка ліга була сильніша?

Яка ліга була сильніша?

Перед початком турніру об’єднаної суперліги любителі вітчизняного баскетболу сперечалися, представники якої нашої ліги «розливу» минулого сезону — УБЛ чи ФБУ — сильніші. Учасників змагань під егідою Федерації називали потенційно потужнішими, але стартові тури чемпіонату сплутали всі карти.

«Нелюбов» до Казанови

«Нелюбов» до Казанови

Коли на європейській арені якийсь клуб справді боїться українську команду і ще напередодні матчу готовий їй програвати, то зазвичай таке буває хіба на кваліфікаційному етапі. Дивно було чути приреченість у словах головного тренера французької «Тулузи» Алена Казанови перед матчем проти нашого «Шахтаря» в Лізі Європи. Здалося, що в Донецьк приїхав не бронзовий призер першості Франції, а якийсь футбольний «карлик». Зрештою, позавчора ввечері на «Донбас–Арені» господарі розтрощили «Тулузу» й довели, що пан Казанова не помилився з оцінкою співвідношення сил суперників.