Дерев'яних церков знавець

У Санкт-Петербурзі на 92-му році життя помер видатний дослідник дерев'яних церков України Давид Гоберман. Відомий російський мистецтвознавець присвятив Україні чимало своїх праць. Прекрасно володіючи фотоапаратом, він пропагував наші дерев'яні церкви тоді, коли цього в Союзі ще не робив ніхто. Його фотоальбом «Пам'ятки дерев'яного зодчества Закарпаття», який побачив світ у 1970 році в Ленінграді, став не тільки справжнім мистецьким шедевром, а й закликом берегти цю унікальну красу.

Медалі за фальсифікації

Не встигли охолонути пристрасті за безпрецедентними в історії України мукачівськими виборами, як головних діючих осіб уже... нагороджують. Як відомо, ледь не весь світ висловив обурення фальсифікаціями та тиском, які чинилися на виборах міського голови закарпатського райцентру. Свою чітку позицію висловила Верховна Рада, проголосувавши за вимогу покарати винних у безчинствах. І що маємо в результаті?

«Два кубики барбітурату растомана»

Так сталося, що День молоді майже збігся з сьогоднішнім Міжнародним днем боротьби з наркоманією. Театральний Ужгород вирішив на це відреагувати по-своєму. Творче об'єднання «Шараскін і контора», куди входять молоді митці, вперше на закарпатській сцені ставить виставу «Морфій» за творами Михайла Булгакова.

Зустрічайте: посол від Папи

Два місяці тому Папа Римський призначив нового апостольського нунція для України. Ним став словенець Іван Юркович, який до цього був папським нунцієм у Білорусі. У свої 52 роки архієпископ Корбавії вже має значний дипломатичний досвід. Він виконував дипломатичну місію при Папських представництвах у таких різних країнах світу, як Корея, Колумбія, Російська Федерація. Володіє сімома іноземними мовами.

На роботу через суд

Великого розголосу на Закарпатті набуло звільнення директора Ужгородської школи мистецтв Євгена Ясінського. Громадськість розцінила це не інакше, як переслідування за політичні погляди. Адже Євген Ясінський понад десять років очолював колектив. За час його керівництва школа стала однією з творчих візиток Закарпаття. Але було одне «але», яке страшно не подобалося закарпатській владі. Євген Ясінський очолював обласний осередок однієї з найопозиційніших партій — Української республіканської партії «Собор».

«Німецькою хвилею»

У неділю Ужгород став місцем небувалого дійства. На місцевій радіостанції «Світ-ФМ» протягом цілого дня господарювали журналісти «Німецької хвилі», однієї з найпотужніших радіостанцій світу. Нині на «Дойче велле» працює близько трьох тисяч чоловік, її програми транслюються тридцятьма мовами світу. Вже чотири роки працює українська служба «Німецької хвилі», яка має кореспондентів майже у всіх областях.

За стан закарпатських дорiг узявся мер Будапешта

Берегівський район — єдиний на Закарпатті, де більшість складають угорці. У самому Берегові їх майже половина. Тож зрозуміло, чому високі гості з Угорщини завжди обирають Берегівщину для своїх відвідин.

Європа, що спинилася на Тисі

Європа, що спинилася на Тисі

Закарпатці дуже люблять будувати довкола себе міфи. Вони — і найпрацьовитіші, і найгостинніші, і найзаможніші. Але все пізнається у порівнянні. Одна поїздка за межі області може зруйнувати чимало ілюзій. Так, як це сталося під час мандрівки братчиків «Культурного братства» (Асоціації журналістів і культурологів Закарпаття) Словаччиною, організованої Мукачівською греко-католицькою єпархією.

Раби Божі з кулаками

Попри запевняння влади, що на Закарпатті панує міжрелігійний мир, останні факти свідчать про протилежне. Особливо резонансним стало побиття двох греко-католицьких священиків у селі Колодне. Обидва зі струсом мозку змушені лікуватися в лікарні. Причому один із постраждалих — декан Тячівського району. Приїхавши навідати своїх одновірників у Колодному, священики стали жертвою розлюченого натовпу «братів-православних» Московського патріархату.