Сканер замість митника

Україна межує зі Словаччиною тільки на ділянці у кілька десятків кілометрів. Звідси постійні черги на двох існуючих міждержавних переходах — в Ужгороді та Малому Березному. Зі скасуванням віз для словаків значно зросла їхня цікавість до України. Відповідно, ситуація на кордоні ще більше ускладнилася.

Різака — під заставу, Єханурову — голоси?

Різака — під заставу, Єханурову — голоси?

Позавчора колишній «губернатор» та головний есдек Закарпаття Іван Різак за рішенням Апеляційного суду області мав вийти на волю, хоча й на підписці про невиїзд. Зустрічати однопартійця на свободі прибули нардепи із фракції СДПУ(о) на чолі з Нестором Шуфричем та журналісти. Однак вони марно простояли під стінами Ужгородського СІЗО цілий день. Пан Різак своєї камери так i не покинув.

Гуляй, Гуцуліє!

Гуляй, Гуцуліє!

Одна з найсамобутніших етнічних груп українців — гуцули — розселені всього у кількох гірських районах на Івано-Франківщині, Буковині та Закарпатті. Власне, на Закарпатті — це Рахівщина, найбільший, найгірськіший та найлісистіший район в Україні. Минулими вихідними Рахів, або як ще його поетично називають «Гуцульський Париж», приймав 15-й гуцульський фестиваль.

З вас одна гривня — і ви вільні!

Закарпатське керівництво має намір відпустити у вільне плавання всі 18 газет, у яких засновниками є обласна чи районні державні адміністрації. Про це йшлося на зустрічі «губернатора» Віктора Балоги з головними редакторами. Для Закарпаття це безпрецедентний крок у демократизації преси.

Син похованих без похоронної музики

Син похованих без похоронної музики

Омар Узарашвілі — один з найвідоміших львівських журналістів. Майстер спорту з боксу, виступав за молодіжну збірну України. Грузин, який пише українською. Автор книжок «Львів «бандитський», «Львів «ментівський», «В епіцентрі гангстерських війн: українська мафія зблизька». Журналіст-розслідувальник, якого поважають по обидва боки закону, бо старається не догодити нікому. Нещодавно Омар відвідав Ужгород на запрошення неформального журналістського клубу «НеТаємна вечеря» за сприяння фонду «Відродження».

Табір відходить у небуття

Схоже, об'єднані соціал-демократи на Закарпатті повністю деморалізовані. Після арешту екс-«губернатора» Івана Різака та публічного розриву з партією багатьох відомих регіональних активістів тихо й непомітно завершилася акція громадянського протесту проти «переслідувань» однопартійців Медведчука. Наметове містечко есдеків, розгорнуте в Ужгороді у зв'язку з арештом Різака, припинило своє існування, хоча ще недавно заступник голови СДПУ(о) Нестор Шуфрич запевняв, що воно стоятиме доти, доки не звільнять із-за грат колишнього начальника облдержадміністрації та обкому партії.

Скільки відміряє Тячів?

У райцентрi Тячiв на Закарпаттi розпочався судовий процес про побиття народних депутатів Юрія Оробця та Степана Хмари 21 листопада у селі Грушево. Як відомо, тоді вони викрили фальсифікацію, знявши на камеру у прозорих урнах пачки накиданих бюлетенів. Але банда, яка прибула на дільницю, жорстоко побила нардепів і забрала відеокамеру. Оробцю довелося робити операцію.

Закарпаття — країна сіл?

В Ужгороді відбулася презентація незалежного культурологічного журналу «Ї». Видавці Тарас Возняк та Ірина Магдиш представили нове число часопису під назвою «Галичина — країна міст». Це безпрецедентне 500-сторінкове видання, яке розповідає про всі найбільш значимі населені пункти Галичини, а також міста за межами регіону, але тісно з ним пов'язанi. Тож, окрім Відня і Риму, тут є окремі нариси і про Ужгород та Кам'янець-Подільський.

Хімічний секонд-хенд

Нелегальне завезення в Україну чотирьох тисяч тонн хімічних відходів першого ступеня небезпечності набуло вже міжнародного розголосу. Їх звозили до Угорщини з усієї Європи, там упаковували і під виглядом сировини для автомобільної промисловості доставляли на Закарпаття. Генпрокурор Святослав Піскун заявив, що до цієї екологічної афери причетне велике коло осіб, у тому числі й колишнє керівництво області.

Помер голова Мукачівської виборчої комісії

Днями помер голова Мукачівської територіальної виборчої комісії Юрій Переста, під чиїм безпосереднім приводом здійснювалися сумнозвісні «вибори по-мукачівськи». Він довгі роки очолював мукачівську трикотажну фабрику «Мрія», був довіреною особою Кучми на президентських виборах 1994 року.