Хату — в заручники

«УМ» уже повідомляла, що маленька замітка про нагородження державними відзнаками головних «антигероїв» мукачівської епопеї, викликала переслідування газети «Вечірнє Мукачево». На видання було подано позов у суд на загальну суму 20 тисяч гривень. А розповсюджувачам дали негласну вказівку не продавати опальну газету. Проте журналісти стали самі розповсюджувати своє видання.

Був цар, були і ми

Громадська організація «Нова форма» відома насамперед завдяки книжковому ярмарку «Ужгородський книжковий Миколай», яким вона опікується. Але віднедавна творчі жінки Закарпаття запровадили нову традицію. На цей раз — літню.

Фініш уже у місті під Ужем

У суботу завершиться культурно-просвітницька експедиція «Соборна Україна-2004». Її проводить благодійний фонд «Україна інкогніта», президентом якого є відомий опозиційний політик, лідер Української республіканської партії «Собор» Анатолій Матвієнко.

Уроки Мукачева

Уроки Мукачева

На багатотисячному мітингу під Центрвиборчкомом у день висування кандидатів у президенти, 4 липня, Віктор Ющенко, звертаючись до юрби, серед представників сотень міст і сіл особливо виділив делегатів Мукачева. Лідер коаліції «Сила народу» назвав громаду саме цього закарпатського містечка прикладом того, як потрібно відстоювати свій демократичний вибір у боротьбі із владою. 18 липня минуло вже три місяці з часу найскандальніших місцевих виборів в Україні, а «бій» між висуванцем «Нашої України» Віктором Балогою й підтримуваним есдеками Ернестом Нусером не забувається й проектується на президентську кампанію в усій Україні. «Мукачівська епопея», «вибори по-мукачівськи», навіть сама назва «Мукачів» стало невід'ємною частиною політичної лексики. То хто ж виграв, а хто програв за підсумками виборів у стародавньому місті над Латорицею на крайньому заході України? Висновки з цієї новітньої історії повинні зробити для себе всі.

Віктор Балога: Далі буде легше

Віктор Балога: Далі буде легше

Своїми думками про досвід Мукачева, теперішню ситуацію в місті після виборів міського голови та в Україні — перед виборами Президента ділиться екс-кандидат у мери Мукачева, керівник «Нашої України» на Закарпатті, народний депутат Віктор Балога.

Варварство в центрі Європи

Mіжконфесійні стосунки на Закарпатті досі залишаються напруженими. Але того, що сталося днями в Мукачеві, область ще не бачила. Зрештою, таке в жодну нормальну голову не вкладається. Серед ночі група людей прийшла з технікою до площі Ярослава Мудрого, де будується церківця Української православної церкви Київського патріархату. Будується на цілком законній основі, адже ця ділянка виділена вірникам Мукачівською міськрадою. І автогеном ці люди знищили все, що парафiяни встигли збудувати на свої скромні заощадження.

Тепер нагородять за репресії проти преси?

На Закарпатті продовжуються утиски преси. За замітку «Нагороди за фальсифікації?» почали переслідувати газету «Вечірнє Мукачево». У публікації зазначалося, що нагородження державними відзнаками головних діючих осіб мукачівської епопеї викликає подив. Зокрема, голову Мукачівської територіальної виборчої комісії Юрія Пересту, якого народні депутати вимагали притягнути до кримінальної відповідальності за фальшування результатів волевиявлення громадян, Президент заохотив орденом «За заслуги».

Граніт науки по-словацьки

З 1 вересня в Ужгороді відкриється школа зі словацької мовою навчання. Як відомо, словаків на Закарпатті проживає небагато — кілька тисяч чоловік. Та й живуть вони доволі розпорошено. Тому про систему освіти рідною мовою говорити не доводилося. Але зі здобуттям незалежності Україна демонструє максимальне забезпечення прав національних меншин.

Ужгородці не довіряють ні Кучмі, ні Різаку,

Майже одночасно дві найвідоміші дослідницькі структури Закарпаття — Карпатський центр полінгових досліджень та Закарпатський інститут політичних досліджень — провели опитування ужгородців про їхні політичні сипатії. В цілому цифри збіглися, що свідчить про об'єктивність отриманих результатів.

Особливості національного сміху

У суботу й неділю околиця Ужгорода стане місцем проведення Першого міжнародного фестивалю українського гумору «Карпатський словоблуд». Єдина в Україні корчма-музей «Деца у нотаря» буде приймати гумористів з різних країн, які жартують по-українськи. «Освятять» «Карпатський словоблуд» своєю присутністю такі живі класики, як Євген Дудар, Лесь Подерв'янський, Юрко Винничук. Приїдуть учасники з Польщі, Словаччини, Югославії.