Орнаменти енергії часу

До кінця літа у Києві, в Музеї Івана Гончара,триватиме міжмузейна виставка «Три виміри Василя Кричевського: від народної орнаментики до національного стилю». Цього прізвища кілька десятиліть не згадували в історії української архітектури і мистецтва.

«Хто прагне об’єктивності — віддайте «ваті» половину ефірів»

«Хто прагне об’єктивності — віддайте «ваті» половину ефірів»

Абревіатуру ZIK добре знають львів’яни. Однойменний медіа-холдинг, який від початку розвивав інформагентство «Західна інформаційна корпорація», з минулого року розпочав виводити на загальнонаціональний рівень і телеканал ZIK.

Пам’ятний знак

Пам’ятний знак

Щоб укорінювати пам’ять про минуле, варто ненав’язливо розміщати у кутику телеекрана мак — як символ шани. І показувати між програмами чи у блоках реклами буквально хвилинні ролики, в яких 80-90-річні учасники і свідки Другої світової війни неквапливо перебирають спогади, а відомі люди різних поколінь озвучують страшні цифри втрат.

Кінофайли з Яніною Соколовою

Кінофайли з Яніною Соколовою

Телеведуча «5 каналу» Яніна Соколова, за освітою психолог і акторка, вже три роки робить авторську програму про кіно. З минулого тижня показ проекту перемістили у найкращий час — вечір п’ятниці, коли на інших каналах — де політичне ток-шоу, де гумор або російський серіал. Яніна каже, що на каналі у прайм-тайм перед вихідними політиці протиставили культуру абсолютно свідомо.

Мандруй — не сумуй

Мандруй — не сумуй

Наближення тривалих вихідних — у травні їх буде аж 13 — змушує згадати про можливість хоча б свого, недалекого світу побачити. Допоможуть скласти маршрут відомий актор, віднедавна колоритний сільський голова з гуцульських Великих Вуйок серіалу «Останній москаль» — Володимир Горянський, який глядачам UA: Першого відомий як співведучий проекту «Подорожуй першим», та Анастасія Медведчук — з якою знайомляться зі столицею у програмі «Прогулянки містом» на телеканалі «Київ».

«Історія — це не розподіл на чорне і біле»

«Історія — це не розподіл на чорне і біле»

На Подолі, неподалік пам’ятника Григорію Сковороді у Києві, телеведучий Олег Криштопа розказує мені ексклюзивно про вихід окремої книжки сценаріїв телепроекту «Машина часу». Буде і «Хроніка війни» — розповіді про нинішні події на сході країни від репортерів «5 каналу», які впорядковує Олег. Утім говоримо переважно про історичний телепроект.

Джина випускають із пляшки

Джина випускають із пляшки

«Я впевнений у тому, що це дитя, яке народжене від двох майданів, Майдану помаранчевого і Майдану гідності, — у нього все буде добре», — так оптимістично налаштований стосовно становлення суспільного мовлення в Україні Президент Петро Порошенко.

Дорога від УТ-1 до Бі-Бі-Сі

Учора в Києві на спеціальній церемонії в «Мистецькому арсеналі» Президент Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою 19 березня Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», який, власне, має дати змогу нарешті створити в Україні не залежне ні від товстосумів, ні від влади суспільне мовлення.

Вечір у Версалі

За ініціативою відомого французького кухаря Алена Дюкаса та міністерства закордонних справ та міжнародного розвитку Франції сьогодні ресторани та посольства 150 країн на 5 континентах пропонують долучитися до проекту Good France — повечеряти по-французьки.

Мажорні ноти перемоги

Мажорні ноти перемоги

Три роки тому, після виступу в ефірі першого сезону вокального шоу «Голос. Діти», 10-річного Ромчика Сасанчина назвали маленьким українським Лучанно Паваротті — за оперний голос, яким виконав пісню відомого італійського маестро «Mamma». Тоді йому не поталанило: судді ще на першому ефірі під час сліпих прослуховувань не повернулися до нього.