Розкадровані мандри

Розкадровані мандри

Професійна мандрівниця Ольга Котлицька цього тижня у Києві збирає друзів, щоб нагадати: телепроекту про подорожі, автором і ведучою якого вона є, уже 20. Спочатку був «На перший погляд», потім він трансформувався у «Не перший погляд».

Петриківка з Мамаєм із гільз

Петриківка з Мамаєм із гільз

Хлібня у заповіднику «Софія Київська» більш ніж на місяць розквітла яскравими кольорами — до 4 травня триватиме виставка «Петриківський рушник». Тут представлено і мальовки на папері, рушники та хустки, картини на полотні, дерев’яні тарелі та скрині, порцеляна з петриківським розписом.

Віолончелі з «Три «С»

Віолончелі з «Три «С»

У Національній опері в понеділок відбудеться світова прем’єра Другого концерту для віолончелі з оркестром легендарного Мирослава Скорика у рамках історичного проекту «Три «С»: Скорик — Cильвестров — Станкович». За Концерт №1 пан Мирослав — єдиний в Україні композитор, який пише знакові віолончельні концерти, — був удостоєний Державної премії України імені Тараса Шевченка у 1987-му, майже три десятиріччя тому.

У променях Кім Ір Сена

У променях Кім Ір Сена

На 13-му Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, що в ці дні проходить у Києві, представлено 93 кінострічки із 43 країн світу. Покази і насичена програма лекцій і майстер-класів до 1 квітня відбуватимуться в Будинку кіно, у кінотеатрах «Київ» та «Кінопанорама». Вхід на сеанси післяобідньої пори — майже символічні 20 гривень.

Із Петлюрою у кадрі

Із Петлюрою у кадрі

Не надто швидкими темпами, але з’являється на екранах кіно власного виробництва. Тим часом, за результатами пітчингів, на підставі висновків експертної оцінки презентованих кінопроектів та за підсумками обрахування виставлених експертами балів, Експертна комісія з питань кінематографії нещодавно затвердила узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016-2017 роки.

«Та я все життя артист!»,

«Та я все життя артист!»,

У прокат вийшов український фільм режисера Івана Кравчишина «Політ золотої мушки», знятий за підтримки Держкіно. Це іронічно-сатирична кінопритча, в основу якої лягли оповідання львівського гумориста Богдана Волошина. Творці стрічку називають наївною комедією.

Чудернацькі звірі Марії

Чудернацькі звірі Марії

На кілька десятків метрів — по всій лінії люди стояли натовпом — розтягнулася увечері черга до входу «Мистецького арсеналу». Із протилежної сторони відсвічувала верхівка дзвіниці Києво-Печерської лаври «Марія Примаченко. Неосяжне».

Гібридна війна — гібридний глядач

Гібридна війна — гібридний глядач

Уже рік, із 5 лютого 2015-го, в Україні діє оновлений Закон «Про кінематографію». У ньому написано: «Будь-яке розповсюдження (показ) в Україні будь-яких фільмів (аудіовізуальних творів), у яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, заборонено».

«Осінь на Плутоні» буде

«Осінь на Плутоні» буде

«Я стара. 84 роки, і нікого в мене вже нема. Сьогодні сама собі заколядувала. Я не маю дому, завалилась хата, вона була стара. Така доля, що поробиш,.. вже 13 років лежу. Але я нічого не кажу, то так Бог дав — значить, так має бути. ...Молюся, молюся і молюся за всіх людей. І за тебе молитися буду...

Своє «телемило» краще

Своє «телемило» краще

Минулого тижня Верховна Рада розглядала у першому читанні законопроект «Про державну підтримку кінематографа». Розробники представили найоптимальніший варіант, який підтримала кіноспільнота. Він вирішує декілька проривних речей для вітчизняної кіноіндустрії, вважає голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач.