Душа без страху

Душа без страху

В усі часи поставати проти системи було небезпечно. Активістка-художниця Алла Горська перебувала в епіцентрі подій короткої відлиги у 60-х роках уже минулого століття, яка скінчилася масовими арештами і «процвітаючим соціалізмом» брежнєвщини.

Психологія успіху

Психологія успіху

Одна з легенд сучасності Стівен Пол Джобс — американський підприємець і винахідник, який був засновником, членом ради директорів і гендиректором корпорації Apple, раніше — гендиректором Pixar Animation Studios. У кінці 1970-х років Джобс зі співзасновником компанії Apple Стівом Возняком створили один із перших комерційно успішних персональних комп’ютерів.

Мислеформи, оригінали й копії

Мислеформи, оригінали й копії

У «Мистецькому арсеналі» в Києві відкрилася виставка «Шедеври світової пластики». Завдяки АртФонду колекціонера та мецената Ігоря Воронова, який передав для виставки свою колекцію, і Благодійному фонду «Мистецький арсенал» упродовж місяця можна побачити на власні очі унікальне зібрання скульптур.

Мінус «Телекритика»

Цього тижня медіа-компанія «1+1 медіа» поширила прес-реліз про те, що припиняє співпрацю з громадською організацією «Телекритика», яку очолює Наталія Лігачова. Вона була й директором однойменного товариства з обмеженою відповідальністю. Ще 12 жовтня на загальних зборах акціонерів було переобрано директора ТОВ «Телекритика», йдеться в офіційному повідомленні.

Сопрано великого екрана

«Сеанси без поп-корну». Так прокатна компанія UFD у рекламних буклетах назвала свій безпрецедентний проект, який запускає у жовтні, — сезон Шедеврів світової театральної сцени на великому екрані. Відтепер охочим не треба їхати у Барселону в театр «Лісеу», щоб дивитися «Попелюшку» Россіні, у Цюрих — щоб в оперному театрі послухати «Весілля Фігаро» Моцарта.

Бренд київського зібрання

Бренд київського зібрання

Є у Києві Національний музей російського мистецтва. У світлі взаємостосунків із РФ, яка анексувала український Крим і веде на Донбасі офіційно неоголошену війну, ця назва виглядає щонайменше дивно. Навряд чи російською можна назвати зразки давньоруського мистецтва. Або, скажімо, Росія собі приписує портретиста Володимира Боровиковського.

Осінь кіно і шоу

Осінь кіно і шоу

Інколи цікаво розкласти все з допомогою цифр, процентів і часток. Навіть повчально. Цього тижня результати дослідження стосовно наповнення ефірів десяти найрейтинговіших вітчизняних телеканалів презентувала консалтингова компанія Media Resources Management. Аналізували минулий рік.

Світло гуцульських «Тіней...»

Світло гуцульських «Тіней...»

Фільм «Тіні забутих предків» радянські критики називали навіть «хуторянським». Втім стрічка отримала 28 призів у двадцять одній країні. Зокрема, приз за найкращу режисуру Міжнародного фестивалю в Мар-дель-Плато, Кубок «Фестиваль фестивалів» у Римі, премію Британської кіноакадемії за найкращий іноземний фільм. За кордоном фільм демонстрували під назвою «Вогняні коні» (є там такий епізод).

Національність не в «марусях»

Національність не в «марусях»

Відомий київський арт-критик Кузьмін на початку 1920-х писав: «Олександр Мурашко довів, що національність не в «марусях» і «бандуристах», а в органічному зв’язку власне автора зі своєю землею, яка виростила його, у збагаченні свого народу, не у відторгненні його від інших світів, а саме у залученні до великої світової культури».