Вексельна недоторканність

За дозволом на притягнення до кримінальної відповідальності депутата облради Ярослава Маслія звернулася до депутатів місцева прокуратура. Однак лише 7 із 49 присутніх на сесії обранців дали таку згоду. Проте претензії слідчих до місцевого обранця доволі серйозні.

Немирний атом

Немирний атом

Про ситуацію, що склалася у місті Нетішин на Хмельниччині, «УМ» уже писала (номер від 18 листопада). Нагадаємо, що 16 листопада в управлінні будівництва Хмельницької АЕС пролилася кров, пiдлогу вiд якої вiдмивали кілька днів. 15 потерпілих iз різними травмами потрапили до лікарні.

Четверо дітей втопилося в одній калюжі

Усі загиблі вчилися у Клеванській школі-інтернаті для розумово відсталих дітей. Напередодні мати звернулася з письмовою заявою відпустити їх на вихідні додому. Однак у селі наглядати за ними не стала, і лише в суботу близько опівночі почала їх шукати. Наступного дня до пошуків дітей приєдналися працівники підрозділів МінНС. Близько 15 години дня тіла дітей, разом із санками та велосипедом, виявили в одній із невеликих водойм поблизу. Очевидно, діти вирішили погратися на першій кризі, яка скувала водойму, однак, коли вони зібралися усі разом, тонка крига не втримала їхньої ваги та провалилася. «Просто дивно, як це могло статися, — стверджує заступник голови облдержадміністрації Степан Жданюк, який побував на місці пригоди. — Адже це не водойма, а звичайна велика калюжа, до того ж до берега було всього метрів десять».

Чи збагатять «скалки сонця» поліський край?

Чи збагатять «скалки сонця» поліський край?

Bерховна Рада України таки внесла зміни до законодавства та дозволила видобування бурштину приватним підприємницьким структурам. До цього часу, згідно із Законом України «Про підприємництво», видобуток бурштину могли здійснювати лише державні підприємства та організації. Такі обмеження серйозні, адже в тій же статті закону йдеться про виготовлення і реалізацію військової зброї та боєприпасів, а також про виробництво та експлуатацію ракет-носіїв і їх космічні запуски.

Художник із бункерів УПА

Художник із бункерів УПА

Донедавна його ім'я було викреслене з історії українського мистецтва. Тоталітарний режим робив усе для того, щоб назавжди стерти з пам'яті нащадків людину, чий олівець та різець стали зброєю, оберненою проти нього. Адже для режиму вони виявилися небезпечнiшими, ніж автомат чи граната. Тож лише нещодавно ім'я Ніла Хасевича знову засяяло всіма гранями його природного дару, хоча ще до війни художні виставки у Варшаві, Парижі, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Чикаго принесли Хасевичу світове визнання. Мистецтвознавці ставлять його на рівні з Юрієм Нарбутом — неперевершеним українським графіком ХХ століття. Проте та епоха виявилася надзвичайно жорстокою до справжніх талантів.
У безкомпромісній боротьбі за визволення України цей талант загинув як герой провівши десять років у підпіллі, в одному з останніх бункерів УПА. До цього часу ніхто не знає, де твоя могила, пане художнику, аби прийти, згадати тебе добрим словом, покласти квіти. Є тільки хрест у полі, груша та криниця, котрі пам'ятають твою смерть і нагадують нам про чиюсь чорну зраду...

Битва за Острог

Після освячення студентсько-викладацького храму Святого Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», настоятелем якого став проректор університету Василь Жуковський, патріарх Філарет УПЦ КП висвятив на вікарного єпископа настоятеля острозького Свято-Воскресенського храму отця Ярослава. Відтак події навколо цього храму розбурхують хвилю політичних пристрастей на заході України, й не лише там.

Курс ОПТІМАльної політекології

Курс ОПТІМАльної політекології

«Живим ланцюгом» перекрили рух на залізничній магістралі сполученням Здолбунів — Ковель мешканці селища Клевань, які таким чином вирішили протестувати проти розбудови потужної нафтобази неподалік їхніх домівок. І хоча той «ланцюг» вийшов надто безладним та хаотичним, та все ж призвів до півгодинної вимушеної зупинки двох пасажирських потягів перед станцією Клевань, один із яких був міжнародним експресом «Київ — Варшава». Вихід на рейки став крайнім виявом власної точки зору двох сотень людей, які переконані, що ця нафтобаза неабияк загрожує безпеці селища. Однак, як з'ясувалось, у загрозу «бензинової Хіросіми» вірять тут далеко не всі: для одних існування нафтобази — це хліб насущний, для других — вигідний бізнес, а для керівництва області — «убезпечення регіону від паливних криз».

Меню для голодуючих студентів: «Ректора замовляли?»

Другий тиждень тривають акції протесту, організовані активістами профспілки студентів «Студентське братство», проти ректора Рівенського державного гуманітарного університету Руслана Постоловського. Після тижневого «майдану» у Рівному 18 протестантів перевезли намети у Київ, отаборилися під вікнами Міністерства освіти і оголосили голодування. Міністр освіти Святослав Ніколаєнко організував зустріч протестантів зі своїм ректором у міністерстві.

«Семанів» розтин по-живому

Спроба перевести в обласне підпорядкування один із двох пологових будинків Рівного змусила начальника управління охорони здоров'я області винести порцію «сміття з хати» медичного відомства. «Лікарі перетворили пологи у фінансову кризу для сім'ї, — проголосив Мирослав Семанів. — Надто вона стосується породіль із районів, які, бажаючи убезпечити і себе і, найперше, майбутню дитину, у складних і не дуже випадках намагаються «лягти» в рівненські міські пологові будинки». 850 гривень «вступних», що їх, за інформацією заступника голови ОДА Олександра Рудика, заплатила одна з майбутніх мам, яка прибула з Острозького району, за можливість лікуватися у Рівненському міському пологовому будинку №2, стали «козирною картою» для головного обласного охоронця здоров'я області.

НАВАРРочений джип не врятував

Вдруге за останні два місяці потрапив у ДТП син начальника Рівненського обласного відділу ДАІ Едуарда Герасимчука — 22-річний Данило. На початку серпня джип «Ніссан — Наварра» під його керуванням на одній з вулиць Рівного зіткнувся з велосипедом. Двоє підлітків, які каталися на двоколісному транспортному засобі, майже не постраждали та відбулися легкими забоями i переляком. Розслідувати це ДТП спочатку взялися слідчі обласного управління внутрішніх справ, а коли з'ясувалося, що травми у школярів незначні — інспектори міського ДАІ.