Влада до обіду працює, а опісля — агітує

Скарги представників політичних партій та блоків змусили Рівненську обласну територіальну виборчу комісію зобов'язати посадових осіб утримуватися від політичної агітації. Втім таке «утримання» зовсім не задовольняє всіх політичних важковаговиків області. Одна з головних мішеней політичних скаржників — голова облдержадміністрації Василь Червоній, який очолює список Українського народного блоку Костенка—Плюща до обласної ради, — оголосив, що для проведення передвиборчої агітації іде у відпустку. За його словами, відпочинок триватиме з 3 до 27 березня. Червоній зауважив, що у цей період він як кандидат у депутати їздитиме районами Рівненщини та зустрічатиметься з виборцями. На час відпустки «губернатора» областю керуватиме його перший заступник Олег Ковальчук, який, до речі, у обласному списку УНБ є другим.

Крик урятував «Першу вчительку»

Група невідомих серед ночі намагалася викрасти пам'ятник «Першій учительці», що встановлений навпроти входу до головного корпусу Рівненського державного гуманітарного університету. Бронзова «вчителька», вагою понад 50 кілограмів, уперше «поспілкувалася» з «металістами», хоч спостерігає з висоти свого постаменту за студентами ще з жовтня 2003 року.

«Кольоровi» вибори

«Проблем більше, ніж позитиву», — так оцінила підготовку територіальних виборчих комісій області до майбутніх виборів член ЦВК Валентина Завалевська. Побувавши в тервиборчкомах та дільницях у Рівному, Млинівському та Гощанському районах, куратор Рівенської області була вражена недостатнім рівнем підготовки до виборів.

На виборчій дільниці пацієнту вийняли очі

До диспансеру 34-річний В. із села Здовбиця Здолбунівського району потрапив на початку лютого. Для нього це був уже не перший візит до цього медзакладу, адже чоловік хворів на алкоголізм, перебував у диспансері на обліку і неодноразово тут лікувався. Того дня чоловік знову допився до стану «білої гарячки» і вкотре потрапив у Дубенський психдиспансер. Постійного клієнта помістили в наглядову палату поруч із постом чергового медика, а оскільки В. перебував у стані сильного психічного збудження, то санітари ще й прив'язали його до ліжка.

Струс мозку — і ніякої політики

У Рівному побили голову обласної територіально-виборчої комісії Едуарда Дроздика. 17 лютого близько 22-ї години він повертався з роботи, де готувався до проведення жеребкування з публікації передвиборчих програм у місцевих ЗМІ й порядку розташування політичних сил у бюлетені. Напад стався у мікрорайоні Північний, де мешкає голова обласної ТВК.

Золото, самородки та невловимі кімберлітові трубки Полісся

Золото, самородки та невловимі кімберлітові трубки Полісся

За радянських часів територію Рівненщини — від півночі Хмельницької області й аж до кордону з Білоруссю — московські специ, захоплені багатствами Сибіру, вважали «геологічно неперспективною». Та наскільки ретельно світила столичної геології вивчали поліський край, свідчить хоча б Рівненська АЕС, яку збудували, як уже потім виявилося, на карстових порожнинах. А от поляки за свої кільканадцять років господарювання на Волині грошей на спорядження геологічних експедицій не шкодували. Здогадувалися, мабуть, що надра Полісся та Волині не такі вже й неперспективні, й у місцевих лісах та болотах приховано від стороннього ока ще чимало несподіванок.

Архів «завис» над проваллям

За терміновою допомогою до геологів довелося звернутися рівненським архівістам. І зовсім не для консультацій по давніх манускриптах, а від підозр, що семиповерховий будинок Державного архіву в Рівненській області висить... у повітрі. Тріщини у тиньку, відхилення стін від основи, випадання склопакетів, просідання фундаменту змусили архіваріусів запросити фахівців НДІ будівельних конструкцій, які, оглянувши будівлю, запідозрили, що, можливо, вона стоїть над проваллям. Тож, перш ніж розпочинати ремонт приміщення, порадили, насамперед, провести геологорозвідувальні роботи.

Читають усі!

Читають усі!

Сто кілометрів на тиждень доводиться долати велосипедом листоноші Любові Сергійчук із села Цепцевичі, що в Сарненському районі на Рівненщині, аби рознести спраглим на новини землякам свіжі газети та журнали. Звична шкіряна поштарська сумка вже давно стала замалою, тож на кермі — стандартна «базарна» торба, вщент навантажена періодикою: в 440 дворах Цепцевичів лише «України молодої» нині передплачують 149 примірників.

Петарда спричинила вибух газу

Вкинути петарду у вентиляційний отвір каналізаційного люка вистачило розуму десятирічному учню однієї з дубенських шкіл Олексію Т. На нещастя хлопця, у цій каналізаційній шахті накопичився вибухонебезпечний газ, який від розриву петарди здетонував. Вибухова хвиля вмить зірвала важкий каналізаційний люк із кріплення.

Рівняни погрожують міністру тюрмою

Намагання рівнянина Василя Царука через міський суд поновитися на займаній посаді несподівано обернулося можливістю сісти за грати не кому-небудь, а міністру освіти та науки України Станіславу Ніколаєнку. І хоча безпосередньо з міністром пан Царук не позивався, однак неприємності для державного чоловіка почалися саме з травневої ухвали Рівненського міського суду поновити цього рівнянина на посаді начальника відділу матеріально-технічного постачання державного підприємства «Потенціал-ЕКО».