Мандат на державний переворот

Мандат на державний переворот

На початку буремного 1919 року Симон Петлюра призначив командувачем Північної групи військ армії Української народної республіки 27-річного Володимира Оскілка. Північна група досить успішно діяла на Волині та Поліссі, стримуючи наступ більшовиків та поляків, залишаючись чи не найдисциплінованішим та найбоєздатнішим з'єднанням УНР.

Віктор Матчук: Насамперед займатимусь «дурнями і дорогами»

Віктор Матчук: Насамперед займатимусь «дурнями і дорогами»

Звільнення Василя Червонія здригнуло всю Україну. Принаймні так вважають мешканці області, в якій і досі газети виходять із заголовками на кшталт «Війна чи співпраця». Чи не рік рівненські «нашоукраїнці» разом із місцевими «регіоналами», а також «литвинiвцями» й соціалістами відкрито домагалися звільнення Червонія з посади голови облдержадміністрації. І, врешті, десять відсотків голосів виборців, замість обіцяних тридцяти, отриманi на виборах в області, зробили позицію представника Української народної партії на Рівненщині настільки хиткою, що Віктору Ющенку таки довелося задуматися над долею «губернатора» у вишиванці». Жорсткий вирок Кабміну та недовіра нового складу обласної ради не вмовили Президента негайно підписати необхідний указ. І лише терміновий візит до Єханурова представників трьох «зразково-коаліційних» рівненських партій завершив звільненням Василя Червонія та призначенням на посаду голови ОДА «нашоукраїнця» Віктора Матчука.

«Фаетон» політичного балансу

«Фаетон» політичного балансу

Наприкінці минулого тижня бійці спецпідрозділу «Беркут» у масках увірвалися на територію автобази Рівненської облдержадміністрації і, перекусивши дужку дверей одного з боксів, заходилися витягати звідти чорний «Фольксваген-Фаетон» з державним номером 078, яким користувався голова ОДА Василь Червоній. З годину пововтузившись навколо замкненого представницького автомобіля «люкс»-класу, беркутівці таки змогли вручну випхати «Фольксваген» на автолафет та відескортувати його до гаражів свого відомства.

І останній став першим

До останнього дня основними конкурентами на посаду голови Рівненської обласної ради вважалися місцеві представники блоків-переможців — БЮТ та «Нашої України». «Нашоукраїнці» ще до виборів висунули на цей пост кандидатуру голови спостережної ради ЗАТ «Реноме» та водночас керівника передвиборчого штабу блоку Віктора Матчука. А БЮТівці остаточно визначилися лише за кілька днів до першої сесії облради. 23 із 28 «тимошенківських» депутатів прагнули бачити у керівному кріслі багаторічного першого заступника голови облради Валентина Кроку. Саме його були готові підтримати і депутати від Української народної партії, лідер яких Василь Червоній (поки що глава ОДА) вирішив не висувати свою кандидатуру.

А кати залишаються непокараними...

А кати залишаються непокараними...

У 30-х роках минулого століття в Березному, як і у багатьох інших районах Рівненщини, діяли потужні просвітянські організації, різноманітні гуртки з націоналістичним ухилом, у яких брала активну участь переважна більшість городян. А тому й не дивно, що в буремні часи війни багато березнівчан стали до лав Української Повстанської армії або ж були її прихильниками. Рівнянка Нонна Марковець-Прохоренко теж народилася в сім'ї, в якій над усе любили рідну землю, вболівали за долю України, боролися за її незалежність. Батько, мама, тітки, двоюрідні брати і сестра ввійшли до повстанcьких організацій. Сімейні сподівання здобути волю для України пані Нонна пронесла через усе своє життя. На світлинах, яких у неї збереглося понад сотню — молоді й юні обличчя рідних, друзів, сусідів: такими вони залишилися назавжди у її пам'яті, адже майже всі віддали свої життя за волю рідної землі. Одні загинули, іншим згодом довелося пройти тюрми, каторгу, виселення, але повернутися незломленими.

Немає згоди — не буде й сесії?

Реконструйована сесійна зала Рівненської обласної ради готова до прийому нових обранців. Відтепер у ній замість 60 — аж 80 зручних депутатських робочих місць. Одне з них зарезервоване за міністром-соціалістом Юрієм Луценком, якого в Рівному, як запевняє голова обласної територіальної виборчої комісії Едуард Дроздик, чекає виписане тервиборчкомом посвідчення народного обранця. І хоча вибір між Київською міською та Рівненською обласною радами Юрій Луценко вже зробив (на користь столиці), але, перебуваючи на початку тижня у Рівному, все ж повідомив, що в статусі депутата має намір виступити з промовою з трибуни облради на першій її сесії 29 квітня. І тільки тоді офіційно складе з себе повноваження обласного депа.

Ілліч піде з молотка — або на пам'ять, або на брухт

Коли нещодавно Млинівська селищна рада вирішила встановити в районному центрі пам'ятник Тарасу Шевченку, то коштів, як це часто буває, виявилося у бюджеті катма. Тож депутати прийняли рішення продати на аукціоні пам'ятник Леніну, а виручені кошти направити на спорудження монумента Кобзарю. Знятий ще в 1992 році з постаменту на центральній площі райцентру триметровий вождь пролетаріату досі зберігався у господарстві місцевого житлово-комунального підприємства.

Розлучення «Ісполіна» та «Золотої рибки»

Розлучення «Ісполіна» та «Золотої рибки»

Торік найуспішніша українська плавчиха Яна Клочкова вирішила спробувати свої сили й у бізнесі. Частину зароблених на водяних доріжках світу коштiв зіркова Яна інвестувала в ТзОВ «Ливарно-механічний завод «Ісполін», що в місті Дубно. З появою інвестора в особі Клочкової гендиректор підприємства Ігор Фесюк сподівався на цілу низку потужних будівельних проектів — монтаж нової ливарної лінії, придбання і встановлення сучасних електроплавильних печей. Однак успішна співпраця «Золотої рибки» та ливарників тривала лише близько півроку.

Сонце, яке ще має зійти

Сонце, яке ще має зійти

Придорожній бігборд при в'їзді на Рівненщину на автотрасі «Київ — Чоп», поблизу древнього містечка Корець, застережливо повідомляє: «Ти на території Волині. Полюби її або не зупиняйся!». Для переконливості у такого оригінального «любовного месиджа» подорожнім є й підпис — «Українська народна партія». Лідер місцевих уенпістів — i водночас «губернатор» Рівненщини — Василь Червоній не приховує свого бажання відновлення історичної Великої Волині. А про її межі у приймальні голови облдержадміністрації демонстративно нагадує адміністративна мапа Волинської губернії часів Російської імперії.

Контррозвідники «полюють» за військовими

Організовану злочинну групу старших офіцерів Міністерства оборони викрили працівники військової контррозвідки та відділу боротьби з корупцією і організованою злочинністю УСБУ в Рівненській області. Командири не просто зловживали службовим становищем, а робили це із барським розмахом, адже примудрилися розтратити військове майно в особливо великих розмірах.