Знайшли мумію. Не в Єгипті, а поблизу Рівного

Американські документалісти, які знімають фільм про знищення фашистами євреїв під час минулої війни, працювали 14 вересня в урочищі Сосонки під Рівним. Саме в цьому урочищі у листопаді 1941 року фашисти знищили понад 17 тисяч євреїв. Однак оператору з Нью-Йорка Сету Бернштейну та його асистенту Лі Пачеко довго спокійно знімати краєвиди єврейських захоронень та місць розстрілів іудеїв під час II Світової війни не довелося. Оглядаючи місцевість меморіалу, американські кіношники раптом натрапили в кущах, яких тут чимало, на мумію людини — верхню частину тулуба та голову з залишками довгого волосся. Такі реалістичні кадри зовсім не входили у плани документалістів. Побачене неабияк шокувало американську знімальну групу. Мешканці Нью-Йорка впевнені, що знахідка мумії запам'ятається на все життя: «Це справді жахливо, зважаючи на те, що ми приїхали знімати фільм про воєнні звірства ще II Світової війни, — дивувався українським реаліям Лі Пачеко. — Аж раптом тут натрапили на свіжу могилу. Це жахливе відчуття. Я такого ще не бачив і сподіваюся, що більше не побачу».

Рекорд у вишиванках

Рекорд у вишиванках

Формальне святкування державних свят неабияк надокучило рівненським організаторам урочистостей до 15-річчя незалежності України. Щоб із пасивних глядачів рівняни стали безпосередніми й активними учасниками дійства, а водночас прославили Рівне на всю Україну, вирішено було... піти на рекорд. Кожен, хто прийде на центральний майдан міста у вишиванці чи вишитому вбранні, зможе долучитися до встановлення рекорду — «Найбільша кількість людей у вишиванках, зібраних в одному місці». Саме так звучить офіційна назва майбутнього рекорду, який буде внесено до «Книги рекордів України». Туди вже подано відповідну заявку. Всіх учасників реєструватимуть, працюватиме спеціальна комісія — організатори рекорду дуже відповідально підходять до цього проекту.

Битва за п'ятий реактор?

Уже понад рік триває боротьба за керівництво управлінням будівництва Рівненської атомної електростанції. Як головна підрядна організація з будівництва об'єктів атомної станції ЗАТ «Управління будівництва РАЕС» — доволі ласий шматок, хоча після введення в експлуатацію четвертого енергоблоку обсяги щедро фінансованих державою будівельно-монтажних робіт на «атомці» зменшилися бiльш як у десять разів. Тривалий конфлікт розпочався торік із появи на горизонті Кузнецовська Дмитра Крючкова — на той час заступника голови Рівненської ОДА, а нині народного депутата, якому колишній президент ЗАТ Василь Огороднік запросто подарував акції товариства на суму понад 600 тисяч гривень.

Могили у Гурбах «розпечатають»

Могили у Гурбах «розпечатають»

Незвичайна експедиція вирушає наступного тижня в урочище Гурби, що у Здолбунівському районі Рівненської області. Хлопці з Координаційного об'єднання молодіжних організацій Рівненщини «Комора» разом iз працівниками обласного краєзнавчого музею мають намір розпочати масштабні пошукові роботи на місці, де 21 — 25 квітня 1944 року в запеклій битві з тодішніми радянськими військами НКВС зійшлися бійці південної групи УПА-Північ «Богун» та з'єднання «Холодний Яр» УПА-Південь.

Священики на перехрестях

П'ять доріг державного значення, які пролягають територією Рівненської області, освятили у святої ікони Казанської Божої Матері священики Почаївської Лаври. Свяченою водою вони скропили асфальтове покриття автотрас Київ—Чоп, Київ—Ковель, Городище—Рівне—Старокостянтинів, Устилуг—Луцьк—Рівне та Мамалига—Тернопіль—Чернівці. Їх супроводжували працівники місцевого ДАІ та хор студентів Почаївської духовної семінарії. У місцях найбільшої концентрації дорожньо-транспортних пригод почаївські священики відправили службу, а на 322-му кілометрі траси Київ—Чоп на перехресті при в'їзді в Рівне з боку Києва освятили фігуру.

Дітям і «регіоналам» зоопарк безкоштовний

Оригінальну акцію для розчарованих партійців провели активісти рівненського осередку всеукраїнської громадської організації «Антикримінальний вибір», і стосувалася вона всіх без винятку політичних партій. У місцевих газетах навіть з'явився своєрідний курс обміну партквитків. Так, скажімо, за зданий квиток Соціалістичної партії пропонували квиточок до сауни, щоб відігрітися від морозу, «ксіва» «регіонала» тягнула на квиточок до зоопарку, за партквиток УНП обіцяли квиток на спідвей, а розчарованих членів СДПУ(о) спокушали можливістю відвідати футбольний матч. Втім можна було домовитися про квиточки у ляльковий театр (щоб нагадати про маріонетковість багатьох дійств), музей (куди добре було б назавжди переселити деяких політиків), а також на дискотеку. Рівняни по-різному реагували на обмінний пункт. За два дні антикримінальникам вдалося обміняти близько десяти партквитків різних політичних сил. У лідерах виявилися соціалісти, «Пора» та НДП.

Під нещасливою зорею

Це сталося 12 липня після десятої години вечора на 141-му кілометрі автодороги Устилуг — Луцьк — Рівне біля села Зоря поблизу Рівного. Водій автомобіля «Опель-Кадет», рухаючись із сторони Луцька в напрямку Рівного, виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив лобове зіткнення з автомобілем «Опель-Омега», який рухався в зустрічному напрямку. В результаті ДТП 25-річний водій та три пасажири автомобіля «Опель-Кадет» — хлопці 1982-1985 років народження від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці пригоди.

Соціаліст Луценко спалив партквиток

Соціаліст Луценко спалив партквиток

Члени Соціалістичної партії України Сергій Луценко та голова обласної організації «Антикримінальний вибір» Сергій Штурхецький на знак протесту проти зради Олександром Морозом ідеалів Майдану, партії та демократії вчора привселюдно спалили свої партійні квитки. Водночас Луценко та Штурхецький написали заяви про вихід із партії й закликали до цього «всіх чесних соціалістів».

Перегони голяка з «винятковим цинізмом»

Свідками нудистського забігу двох своїх односельчан стали мешканці села Постійне Костопільського району. Після добрячої дози спиртного 37-річний Віктор та 32-річний Микола стартували від місцевого магазинчика «Акація». Близько дев'ятої вечора і дорослих, і дітей на сільській вулиці ще було чимало, однак «стриптизери» своїх сороміцтв приховувати не збиралися, а навпаки — розмахували руками і кричали, щоб люди виходили з будинків подивитися на них. Зробивши коло вулицями села, обоє повернулися до магазинчика і спокійно стали вдягатися.

Бійка на Козацьких могилах

Бійка на Козацьких могилах

Цими вихідними на Козацьких могилах у селі Пляшева Радивилівського району, на місці Берестецької битви, відбулося вшанування пам'яті полеглих українських воїнів. Заходи із вшанування пам'яті загиблих планувалися без помпезності та різноманітних політичних дійств, як і належить поминальній події. Однак святкування 355-ї річниці битви під Берестечком стало гарною нагодою нагадати про себе для нещодавно звільненого з «губернаторської» посади Василя Червонія. А водночас — дати зрозуміти новим керівникам Рівненщини, що спокійного життя у владних кріслах для них у «Василевій вотчині» не передбачається.