Був у барона Городок...

Був у барона Городок...

Село Городок розкинулося на берегах річки Усті, порослих очеретом та осокою. В одному місці річка примхливо роздвоїлася, двома рукавами охопила клаптик землі, створила острів і понесла свої води далі. Саме тут, на острові, стояв старовинний замок, церква святого Миколая, а в'їзд на острів був через вузенький дерев'яний місток, перекинутий через річку. Зовсім поряд, за селом, височить дивної краси Вишнева гора. Місцевість густо поросла карликовою степовою вишнею, що й дала назву горі. Весною, в період цвітіння вона перетворювалася в біло-рожеву хмаринку, що на якусь хвильку спустилася на землю. Ось такий надзвичайно красивий, мальовничий куточок Волині неподалік від Рівного придбав у 1878 році в нащадків угорського графа Естерхазі спеціаліст із будівництва залізничних шляхів, німець за походженням барон Рудольф фон Штейнгель.

Новорічний феєрверк підпалив дві квартири

Новорічний феєрверк підпалив дві квартири

Багатьом мешканцям селища Квасилів Рівненського району ця новорічна ніч запам'ятається надовго. Адже вже за годину після опівночі замість чаркування за святковим столом жителям дев'ятиповерхового будинку № 48 по вулиці Молодіжній довелося рятуватися від вогню.

Для «золотої рибки» придбають «акваріум»

Для «золотої рибки» придбають «акваріум»

Член збірної команди України з плавання 18-річна Анна Хлістунова, яка нещодавно здобула чергову перемогу на чемпіонаті Європи у Фінляндії, наступного року, вочевидь, матиме у Рівному власну однокімнатну квартиру. З пропозицією забезпечити Анну житлом до міської влади звернулося Міністерство в справах сім'ї, молоді та спорту України. На черговому засіданні рівненського міськвиконкому всі його члени проголосували за виділення у наступному році з місцевого бюджету коштів для придбання чемпіонці житла на вторинному ринку.

Толока районного масштабу

Толока районного масштабу

Того літнього ранку в родині Січкарів й подумати не могли, наскільки важким для них усіх буде цей день. Погожа липнева днина не віщувала лиха. Якраз стояла пора збору ягід чорниці та заготівлі сіна. Тож і Ольга Січкар із села Озерськ Дубровицького району разом із сином поїхала в ліс — кілометрів за п'ять від дому: до сіна. А дочка Тетяна побігла по чорниці, адже нині це чи не єдиний заробіток у поліських селах. Удома залишилися 82-річна мама господині оселі, Єлизавета, та ще двоє малих онуків.

Мисливця за орденами підвів «Привіт Королю!»

Мисливця за орденами підвів «Привіт Королю!»

Молодий чоловік готувався до своїх оборудок з неабиякою ретельністю та терпінням. 30-річний Микола (доки триває слідство, прізвище міліція не розголошує) розшукував в архівах та бібліотеках укази про нагородження людей, які в радянські часи за ратну працю стали Героями соцпраці, кавалерами ордена Леніна, з газет вирізав матеріали про них та фотографії. Коли досьє наповнювалось фактажем, залишалося єдине — відвідати орденоносця і викрасти нагороду.

Пляшка Президента не дочекалася

До приїзду Президента Рівненщина цілеспрямовано готувалася ще з минулого року. Тодішній «губернатор», представник Української народної партії Василь Червоній кілька разів «напевне» оголошував, що це питання нагорі вже вирішене і перша особа держави от-от відвідає Рівне.Однaк цi плани довелося вiдкласти. Зрештою, достойним президентської уваги об'єктом став експериментальний майданчик «Дитяче містечко».

Облава на ловців «сонячного каменю»

Облава на ловців «сонячного каменю»

Близько сотні службовців внутрішніх військ провели спецоперацію, під час якої вдалося затримати на Рівненщині двадцять осіб, що займалися незаконним видобутком бурштину. У них вилучили також шість мотопомп, 2,5 кілометра пожежних рукавів та понад 500 грамів бурштину. Працівники внутрішніх військ, як повідомила керівник прес-центру ВВ МВС України Світлана Павловська, здійснювали спецоперацію таємно, без попереднього узгодження з місцевими правоохоронцями. Про такі перестороги, як виявляється, з вищим керівництвом МВС домовився особисто голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук.

Цариця волинських сіл

Цариця волинських сіл

«Дермань! Знаєте Ви, що таке Дермань?... Ні, Ви не знаєте, що таке Дермань. Це дуже простора і дуже барвиста казка. Вже здалека розгортається вона цілими милями вправо і вліво. Вже здалеку цілими натовпами пруться зо всіх сторін краєвиди, і горе Вам, чоловіче, коли Ви не митець, не поет або, принаймні, звичайний фотоаматор.

«Не ті» євро з Нетішина

Підприємця із міста-супутника Хмельницької АЕС Нетішина затримали в сусідньому Острозі рівненські правоохоронці. В гостя із Хмельниччини оперативники вилучили 59 фальшивих купюр загальною сумою 11 тисяч 800 євро. Як з'ясувалося, чоловік неодноразово збував фальшивки у банківських філіях Рівненщини. І робив це зазвичай успішно, адже купюри були такої якості, що на них не реагували навіть детектори, призначені розпізнавати фальшивки. Щоправда, інколи все ж траплялися «проколи» — касири, ніби щось відчуваючи, відмовлялись міняти купюри, але правоохоронців про не надто підозрілі банкноти не повідомляли.

Каскадер за власним бажанням

Досить незвичний спосіб покінчити з життям обрав 23-річний рівненчанин Микола. Він вирішив на чималій швидкості врізатися на автомобілі в бетонну стіну. Такий задум, вочевидь, був не зовсім спонтанний, адже молода людина підготувала передсмертну записку, хоча, мабуть, і не зовсім зважений, оскільки Микола, як пізніше встановлять медики, перебував у стані алкогольного сп'яніння. Втім, на щастя рівненчанина, вітчизняна «Таврія» виявилася міцнішою за бетонну огорожу, яку він обрав для того, щоб звести рахунки з життям.