Маріуполь не панікує

Штаб АТО констатує, що кількість обстрілів з боку бойовиків на сході України поступово зменшується, проте деякі, фактично нікому не підконтрольні бандформування і далі продовжують поодинокі збройні провокації вздовж лінії бойового зіткнення.

У прицілі — 9 травня

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав сторони конфлікту негайно припинити бойові дії на Донбасі та висловив заклопотаність у зв’язку з ескалацією конфлікту в останні дні. «Ми маємо уважно стежити за тим, щоб дотримання Мінських домовленостей здійснювалося без перебоїв», — заявив глава МЗС Німеччини, посилаючись на останні звіти місії ОБСЄ.

Самозванці знову кличуть ведмедя

Бажання України залучити миротворців ООН для врегулювання ситуації на Донбасі вкрай дратує не лише Кремль, а й його маріонеток iз «ДНР» та «ЛНР». Одразу після візиту в Україну заступника Генсекретаря ООН Гелен Кларк (на її зустрічі з Президентом Порошенком позавчора саме обговорювали можливість затвердження відповідного мандата Ради безпеки та Генасамблеї ООН i залучення «блакитних шоломів»), як учора з російського парламенту почали лунати погрози повторно надати президенту РФ право вводити війська в Україну.

Ліванський досвід для Донбасу

Ліванський досвід для Донбасу

Україна чітко і неухильно виконує пункти Мінських домовленостей, переконаний Президент Петро Порошенко. «Ми припинили вогонь. Забезпечили відведення важкої техніки та артилерії з лінії зіткнення. Забезпечили інтенсивну роботу спостерігачів ОБСЄ, які мають можливість перевіряти виконання цих угод, — зауважив глава держави в інтерв’ю одному з телеканалів.

«Мурашник» терору

Експерти спеціальної моніторингової місії ОБСЄ досі не можуть підтвердити повне відведення важких озброєнь від лінії зіткнення через численні перешкоди. За словами заступника керівника місії Олександра Хуга, бойовики «ЛНР» і «ДНР» не лише не надали спостерігачам змоги ознайомитися з місцями концентрації важкого озброєння, а й обмежують їхнє пересування, щоб уникнути раптових перевірок. Відтак глава Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертугрюл Апакан, перебуваючи у Маріуполі цими днями, констатував, що процес відведення важкого озброєння не завершений.

Під завісою перемир’я

Обурення Кремля та його маріонеток із терористичних «ДНР» та «ЛНР» щодо ухвалених позавчора Верховною Радою рішень щодо визнання частини Донбасу окупованою територією тощо (мовляв, Україна зриває мирний процес) інакше, як штучним та підступним, не назвеш. Адже самі бойовики та російські окупанти досі не виконали жодного пункту Мінських домовленостей на сто відсотків.

Деескалація без ілюзій

Деескалація без ілюзій

Президент Петро Порошенко «з дуже стриманою обережністю» констатує поступову деескалацію конфлікту на Донбасі. Адже, незважаючи на те, що бойовики все ще застосовують артилерію та системи залпового вогню, такі випадки вже поодинокі, обстріли позицій сил АТО переважно здійснюються зі стрілецької зброї.

Оселедець, муха і ядерна зброя

П’ятнадцятого березня завершується термін, у який має бути ухвалена постанова Верховної Ради, що визначає межі території Донбасу, на яку розповсюджується особливий статус. Цей місячний термін часу, відведений для ухвалення постанови ВР, прописаний у пункті №4 підписаного в Мінську 15 лютого документі «Комплекс заходів iз виконання Мінських домовленостей».

До миру ще далеко

Учора Президент Петро Порошенко проводив засідання «воєнного кабінету», на якому мали бути ухвалені надзвичайно важливі рішення. Результати засідання на момент здачі цього номеру «УМ» були не відомі, утім, сам глава держави в ексклюзивному інтерв’ю на Першому Національному заявив, що ще на минулому тижні доручив проводити фортифікаційне укріплення по всій лінії фронту.