Щит для України

Україна шукає можливості захиститись від ядерної зброї Росії, яку та розміщує у Криму, і може попросити у міжнародних партнерів розмістити елементи протиракетної оборони на своїй території. Таку гучну заяву зробив секретар Радбезу Олександр Турчинов в інтерв’ю агенції «Укрінформ».

Додайте фосфору

Президент Петро Порошенко вважає, що для встановлення миру в Україні необхідні контроль над кордоном із Росією та виведення російських військ і зброї за межі нашої країни. Глава держави учергове заявляє, що Україна й надалі дотримуватиметься усіх мінських зобов’язань, але ж цього не робить ні Росія, ні підтримувані нею терористи.

Видимі «зелені чоловічки»

Бойовики та окупанти надають великого значення такому стратегічному об’єкту, як Луганська ТЕЦ, якщо вдалися до застосування російських спецпризначенців, переконаний головний інспектор iз гуманітарного та соціального забезпечення головної інспекції Міноборони Валентин Федичев.

До миру ще далеко

До миру ще далеко

Цими вихідними депутатати Європарламенту, що входять до групи «Друзі європейської України», на власні очі побачили, відвiдавши Широкине, що з боку бойовиків, підтримуваних РФ, iде постійне порушення Мінських угод. Євродепутати переконані, що проти України ведуть війну добре підготовлені професійні військові, а не мирні ополченці, як це хоче представити Росія.

Їхав «Смерч» по дорозі

На думку Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, ймовірність відновлення активних бойових дій на сході України є вкрай високою. «Виникає питання, навіщо Путін туди нагнав стільки техніки. В принципі, можливість відновлення активних бойових дій вкрай висока.

Терористи надувають щоки

Ні уряд України, ні бойовики не завершили відведення важкого озброєння на Донбасі, як це передбачено Мінськими угодами, заявляє заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг. За його словами, місія проводить моніторинг відведення озброєнь з обох сторін, але при цьому спостерігачі часто фіксують відсутність деякої техніки в місцях відведення.

«Кенгуру» при параді

«Кенгуру» при параді

Жодних провокацій iз численними жертвами серед мирних мешканців в окупованому Донецьку під час святкування Дня Перемоги не відбулося. Вочевидь, свою роль відіграло оприлюднення даних вітчизняної розвідки щодо цих кривавих планів бойовиків.

«Мала війна» розвідників

Бойовики на Донбасі в останні дні відпрацьовують елементи штурмових дій при захопленні оборонних укріплень. За словами речника адміністрації Президента з питань АТО Андрія Лисенка, ситуація в зоні проведення Антитерористичної операції залишається складною. І хоча сили АТО фіксують порушення Мінських домовленостей противником, однак, на думку полковника, про їх повний зрив наразі «говорити недоцільно».

Який парад без «Гвоздик» та «Акацій»?

Який парад без «Гвоздик» та «Акацій»?

Учора, коли цей номер «УМ» готувався до друку, в Мінську мала відбутися зустріч Тристоронньої контактної групи із представниками бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР». Лідери донецьких і луганських бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, які раніше ставили свої підписи під усіма мирними угодами, цього разу до Білорусі не поїхали, надіславши замість себе уповноважених представників — Дениса Пушиліна і Владислава Дайнего.

Хочуть крові на свято

Українська розвідка має дані, що у День перемоги бойовики планують розстріляти мирну акцію в Донецьку та звинуватити в цьому теракті сили АТО. «Ватажки бойовиків готують масштабну криваву провокацію на 9 травня, — каже речник АТО Андрій Лисенко.