За «Градом» — «Ураган»

Якщо в середу сили АТО відвели артилерійські установки 2С3 «Акація» на домовлені відстані, то вчора вже передислоковували по всій лінії розмежування реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град». Тим самим, як повідомляють у штабі АТО, українські військові розпочали третій етап відведення важкої артилерії.

Наступні — «Акації»

Після проведення під головуванням Президента Петра Порошенка міжвідомчої наради в Головному ситуативному центрі при РНБО, яка відбулася позавчора ввечері, сили антитерористичної операції готуються до другого етапу відведення техніки від лінії зіткнення з бойовиками на Донбасі. Паралельно українські воїни продовжують укріплювати лінію оборони.

Окупанти грають у піжмурки

Окупанти грають у піжмурки

Спостерігачів ОБСЄ мають розмістити на всіх точках порушення режиму припинення вогню на сході України, вважають лідери країн «нормандської четвірки» — ФРН, Франції, України та РФ. Такої думки глави держав дійшли під час телефонної розмови. Зокрема, йдеться про десять таких точок (населених пунктів), де порушується режим тиші: Щастя, Попасна, Станиця Луганська, Кримське, Авдіївка, Волноваха, Гранітне, Луганське, Широкино, район Донецького аеропорту.

«Фейкова» демілітаризація

Ще минулої п’ятниці Президент Петро Порошенко наголосив, що українські військові готові повернути важку техніку на попередні рубежі й дати відсіч у випадку невиконання мінських домовленостей супротивником (нагадаємо, що ЗСУ почали відвід артилерії калібром 100 мм ще у четвер).

«Рапіри» — з бою

«Рапіри» — з бою

Учора по обідi Генштаб ЗСУ офіційно повідомив, що Україна починає відведення важкого озброєння від лінії розмежування, як це і передбачено Мінськими угодами. Попередньо такий наказ силам АТО вiддав Президент Петро Порошенко. Йдеться поки що про артилерійські системи калібру 100 мм і більше (тобто про «Рапіри» та гаубиці), які сторони мають відвести на 25 км кожна, адже створена таким чином зона безпеки повинна мати ширину щонайменше у 50 км.

Три плани Путіна

Стратегія агресії Росії проти України зміниться вже ближчим часом, адже не справдилися плани Кремля досягти розпаду України через військове протистояння на Донбасі. Таке переконання висловив на засіданні парламентського комітету асоціації «Україна—ЄС» у Брюсселі нардеп Юрій Луценко.

«Не хочу воювати відкрито»

«Не хочу воювати відкрито»

Не зважаючи на жодні домовленості, Росія продовжує «гібридну» війну з Україною на Донбасі. Не дивно, що президент РФ Володимир Путін в останньому інтерв’ю сподівається на те, що відкритої війни України та Росії не буде, адже його цілком влаштовує війна прихована.

Ні війни, ні миру

Ні війни, ні миру

І на десятий день після оголошення чергового режиму припинення вогню (від півночі 15 лютого) в зоні АТО тривають обстріли з боку бойовиків. Найгарячіше у напрямку Маріуполя (сюди ворог передислоковує свої підрозділи), лунають вибухи і на околицях Донецька, поновлено обстріли позицій сил АТО на Луганщині, а спостерігачі місії ОБСЄ, яких нарешті пустили до Дебальцевого цими вихідними, зафіксували вогневу діяльність навіть у цьому зруйнованому й покинутому українськими вояками місті.

Українське Бородіно

Українське Бородіно

Героїчні захисники Дебальцевого не підняли білий прапор, не склали зброю і не здалися в полон, хоч як їх не закликали до цього приниження Президент РФ Володимир Путін (напередодні в Будапешті господар Кремля ще сподівався, що «українська влада не буде заважати військовослужбовцям української армії складати зброю» після «поразки від учорашніх шахтарів і трактористів») та його маріонетки — ватажки терористичних «ДНР» і «ЛНР».

Мораль і Дебальцеве

Мораль і Дебальцеве

Терористи та російські окупанти вперто не бажають дотримуватися режиму припинення вогню. За даними речника АТО Андрія Лисенка, з початку набуття чинності Мінських угод (15 лютого) і до вчорашнього ранку ворог обстріляв позиції українських військових 164 рази. Тим самим бойовики намагаються спровокувати наших вояків на відкриття вогню у відповідь, щоб покласти саме на українську сторону відповідальність за зрив перемир’я.