Коли Мінськ «говорить», міни вибухають

Коли цей номер «УМ» готувався до друку, в Мінську саме мали розпочатися переговори тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Україну, як і раніше, представляв другий Президент Леонід Кучма. Але, окрім нього, до української групи ледь не в останній момент було включено Віктора Медведчука — одного з найодіозніших політиків минулого, відомого своєю проросійською позицією.

Як не обстріл, то теракт

Сьогодні у Мінську знову запланована зустріч тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі. Щоправда, жодних гарантій, що в кінцевому підсумку її вкотре не перенесуть через нові забаганки бойовиків iз «ДНР» і «ЛНР», немає. «Час для слів минув, настав час ухвалювати конкретні рішення і дії», — лаконічно каже про «Мінськ-2» голова МЗС України Павло Клімкін.

Три хвилі мобілізації-2015

Українській стороні, за посередництва ОБСЄ, досі так і не вдалося домовитися про конкретну дату проведення чергового раунду переговорів iз мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Зібратися у Мінську минулої неділі сторонам знову завадила незрозуміла позиція бойовиків iз «ДНР» і «ЛНР», неофіційно контрольована Кремлем.

«Хочемо весь Донбас»

Напередодні зустрічі у Мінську тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, попередньо запланованої на неділю, в зоні АТО жодних змін. При цьому самі терористи, які раніше всіляко затягували «Мінськ-2», нині продукують багато слів, але мало дій.

Володимир Мойсик: Політики судитися не хочуть

Володимир Мойсик: Політики судитися не хочуть

Ще півроку тому, на підставі Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», було створено Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів. На минулому тижні — 12 грудня — спецкомісія завершила прийом скарг на суддів від громадян і юридичних осіб.

Доки Крим не звільнимо

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в так званому «нормандському форматі» з президентом Франції Франсуа Олландом, канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Володимиром Путіним. Глави держав обговорили ситуацію на Донбасі та стан виконання мінських домовленостей.

Чи хочуть окупанти миру?

Чи хочуть окупанти миру?

Доки на Донбасі не припиняються бойові дії, попри оголошене крихке перемир’я, «важку артилерію» може бути застосовано і в мирних перемовинах. Так, за неофіційною інформацією ЗМІ, наступного понеділка до України задля переговорів по Донбасу як посередник має прибути президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

Крихке перемир’я

На східному фронті без змін. Тобто українська сторона продовжує дотримуватися «режиму тиші», керівництво штабу АТО і Ради нацбезпеки і оборони й надалі обурюються так званим провокаційним обстрілам iз боку бойовиків, на які українським воякам і надалі заборонено відповідати вогнем. «Дотримання «режиму тиші» було б великим кроком для миру й стабільності в Україні.

Артилерія? Яка артилерія?

Артилерія? Яка артилерія?

Контактна група представників України, Росії та спостерігачів ОБСЄ у спільній заяві для преси констатує неготовність лідерів сепаратистів предметно домовлятися про припинення вогню на Донбасі.

«Мінськ-2» відкладається

Учасники тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі ніяк не можуть зібратися у Мінську. Нагадаємо, що 9 грудня робочу зустріч скасували з ініціативи представників терористичних «ДНР» і «ЛНР», які пропонували зібратися 12 грудня. Згодом глава комітету Держдуми РФ у справах СНД Леонід Слуцький проговорився, що сторонами на 90% погоджено іншу дату — 11 грудня.