Зів’яли чорнобривці

Зів’яли чорнобривці

Автор народних шлягерів «Чорнобривці», «Безсмертник», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле» пішов iз життя 22 лютого після тяжкої хвороби, з якою боровся не перший рік. Микола Федорович заслужив народне визнання своїм поетичним талантом та любов’ю до музики, адже неодноразово створював пісенну лірику для української естради.

Казки Андерсона для дорослих

Казки Андерсона для дорослих

Після успіху оскароносної «Нафти» Пола Томаса Андерсона у 2007 році критики назвали режисера класиком, тож коли було анонсовано зйомки нового фільму, всі затамували подих в очікуванні нового шедевру. Зйомки «Майстра» — стрічки про релігійні общини та сектантські маніпуляції — режисер вів у суворій секретності, а відзняту плівку вперше показав на Венеціанському кінофестивалі–2012. І — отримав приз за кращу режисуру. А актори Хоакін Фенікс та Філіп Сеймур Хоффман поділили кубок Вольпі (відзнаку за акторську гру) на двох.

1988-й. Хрущовка, де народжувалися класики

1988-й. Хрущовка, де народжувалися класики

У ті часи на всесоюзних виставках картини підвішували до стелі і виставляли у хрущовках під страхом арешту. Молоді художники боролися проти ідеології за ідею чистого мистецтва, а тепер вони — класики українського живопису. На виставці–ярмарку Fine Art Ukraine у спецпроекті «Матч Пойнт 88» головні експонати — роботи з музейних сховищ та приватних колекцій, датовані періодом горбачовської перебудови.

Файна ностальгія

Файна ностальгія

Концепція четвертої Fine Art Ukraine аж ніяк не граничить з модним напрямом контемпорарі, який став частим гостем у стінах «Мистецького арсеналу». Добра половина експозиції — роботи ностальгійні, перевірені часом. Ідеться про один iз головних проектів у рамках Fine Art Ukraine — «Матч Пойнт 88: за мить до нового життя». Це остання колекція радянської доби, зібрана на базі фондів Дирекції виставок Національної спілки художників України.

Ціна сердечності

Ціна сердечності

Ви кажете Їй: «Серденько моє...». Серце, кохана, люба... Вона — «ваше все», і навіть більше, бо ж любов переповнює. Переповнює (ви тільки вслухайтесь уважно в саме слово) — це значить більша за об’єм вашого «я», вашого індивідуального всесвіту. Ви готові Їй віддати все — життя, кар’єру, квартиру, е–е–ех! — все бери, не шкода, тільки люби мене, люби! Ви готові віддати Їй своє серце. Справді? А знаєте, скільки коштує серце? Отож бо. Тому почніть iз тістечка. І хай вам ніколи не доведеться дарувати коханій серце в самому буквальному значенні.

Віртуальний патріарх

Віртуальний патріарх

Багаторічні артефакти Шевченкіани тепер не припадатимуть пилом під музейним склом, а оселяться у всесвітній мережі. Проект «Віртуальний архів Шевченка» днями було презентовано у Національному музеї Шевченка. За два місяці оцифрований архів документів про життя і творчість поета буде представлений широкій громадськості.

АмнезіЯ і Я

Новий та інтригуючий проект підготували для київської публіки сучасні українські митці. На тлі полотен десяти сучасних художників з України, Росії та Білорусі звучатимуть фрагменти книги Олександра Михеда «АмнезіЯ» і музичні уривки від гурту OY Sound System — у складі Марка Галаневича (учасник гурту «ДахаБраха»), Тараса Галаневича (DJ Galatar) та київського музиканта Жене Cлов’яна. Йдеться про музично–літературний мультимедійний проект «АмнезіЯ project».

Наша справа

Наша справа

Українське кіно переживає свій прокатний ренесанс. Принаймні так стверджує плеяда вітчизняних режисерів, що засукала рукава і власноруч це кіно воскрешає. В 2012 році таким першопрохідцем українських кінотеатрів став Іллєнко з полотном «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». І хоч за підсумком прокату стрічка не відбила власного бюджету, та першу цеглину, як кажуть, закладено. У 2013 році в прокаті має з’явитися одразу кілька українських фільмів, повністю або ж частково профінансованих державою. Першим українським на прокатній ниві, що зростає на західних касових хітах, мусить стати фільм Валентина Васяновича «Звичайна справа». Його можна буде побачити в кінотеатрах з 7 лютого.

Три душі з 1933–го

Три душі з 1933–го

Опера під назвою «Голодомор (Червона земля. Голод)» («Holodomor (Red Earth. Hunger»), пролунає на сцені драматичного театру Джеральда В. Лінча у Нью–Йорку. Автор опери — виходець з України, композитор та диригент Вірко Балей — свій твір писав майже три десятиліття. Він заручався підтримкою багатьох свідків страшних часів 1932—33 року (сам митець народився у 1938–му), а остаточним поштовхом для того, щоб усе–таки завершити роботу, стала презентація фрагменту опери у стінах Гарвардського університету на початку 2012 року. У Гарварді Балей пропрацював в Інституті українських досліджень майже півроку, а Міжнародна конференція, що відбувалася в цьому виші, дала композитору можливість зацікавити оперою широкий загал. Згодом фрагменти з опери «Голодомор» було презентовано у штаб–квартирi ООН.

Весна «Параджанова»

Весна «Параджанова»

Найбільша міжнародна копродукція за участі України, фільм «Параджанов» наразі перебуває на фінальному етапі. Про це розповів режисер та виконавець головної ролi Серж Аведікян. «Зйомка на натурі закінчилася, зараз займаємось кольорокорекцією», — поділився режисер, завітавши на відкриття фестивалю французького кіно у Києві. За словами пана Аведікяна, фільм буде готовий до кінця березня. Творці стрічки сподіваються, що світова прем’єра відбудеться у Каннi, а українська прем’єра має відбутися на Міжнародному кінофестивалі в Одесі, а повноцінний прокат, яким займатиметься «Артхаус Трафік», розпочнеться у вересні 2013 року.