Суворий світ маглів

Суворий світ маглів

Півроку тому світ побачила перша, після епохи Гаррі Поттера, «доросла» книга англійської письменниці Джоан Роулінг під назвою «Несподівана вакансія». У США та Англії «дорослий» роман Роулінг відразу став бестселером — 120 тисяч примірників розійшлися миттєво. У березні черга дійшла і до нашого читача: видавництво «А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА» випустило книгу в українському перекладі. І хоч російськомовна адаптація «Несподіваних вакансій» уже кілька тижнів красується на полицях столичних книгарень, видавці кажуть, що на їхню україномовну версію багато хто чекає. Це справді так — знаменитий переклад Гаррі Поттера від «А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА» називають значно кращим за російськомовну версію, і все завдяки неповторним мовним характеристикам, якими наділив героїв Роулінг український перекладач Віктор Морозов. Свою співпрацю з Роулінг, хоч і дистанційно, Морозов продовжив — саме він переклав «Несподівані вакансії».

Фелліні і зірковий зек

Фелліні і зірковий зек

Добірка найкращого за 2011—2012 роки італійського кіно, яке покажуть у Києві, складається з п’яти фільмів, серед яких невмирущий хіт Федеріко Фелліні «Солодке життя». Цей фільм минулоріч отримав нове життя за рахунок реставрації пошкодженої чорно–білої плівки.

Кіно з Країни Зелених Пагорбів

Кіно з Країни Зелених Пагорбів

За великого бажання, в українському прокаті повсякчас можна віднайти не лише продукт голлівудської фабрики мрій, як–то блокбастер, мелодрама чи фантастика у модному ЗD, а й тематичну секцію фільмів. Йдеться про тижні фестивального кіно, що мають на меті показати національні кінематографії найрізноманітніших країн, у яких цей кінематограф зростає. Панорама таких тижнів фестивального іноземного кіно хоч і покликана «освічити» кінолюбителя, але кількість не завжди означає якість. Слабкі місця, прогалини тамтешнього кінематографа глядач зможе розгледіти навіть iз крісла кінотеатру в далекій Україні.

Натомість чергову порцію національного кінематографа цього разу українському глядачеві довелося аналізувати з особливим трепетом. Учора у кінотеатрі «Київ» завершився фестиваль ірландського кіно. Феномен Ірландії для українців не зовсім вдається осягнути. Лихоманка Дня святого Патріка підхоплює на ноги мало не всю Європу та Америку, а самих ірландців факт того, що їхнє свято втрачає національні кордони, навіть засмучує. Любов до ірландського кінематографа — це щось подібне до Дня святого Патріка: не кожен знає, що це таке, та всі його люблять, бо не любити неможливо. Національний колорит, специфічний гумор, широка душа та співуча вдача Ірландії закохала навіть тих, хто бачив Країну Зелених Пагорбів лише на картинці.

На старт, увага, Кустуріца!

На старт, увага, Кустуріца!

Перші ластівки одного з наймасштабніших кінофорумів України принесли звістку про те, на що чекати гостям кінофестивалю в Одесі цього року. Старт фестивалю обіцяє дати невгамовний сербський режисер Емір Кустуріца. Каннський призер та, за сумісництвом, рокер, завітає до України зі своїм гуртом NO SMOKING ORCHESTRA. На Потьомкінських сходах Кустуріца влаштує безкоштовний концерт, а вже на самому відкритті режисера вшанують нагородою за внесок у кіномистецтво.

Хто у павутині водиться?

Сьогодні й дитина може навчити своїх батьків комп’ютерної грамотності. Та що робити, коли школяр сам уперше заходить до інтернету? Книгу порад для таких випадків випустило днями «Видавництво Старого Лева» — це перший в Україні посібник з інтернет–грамотності для дітей під назвою «Як не заблукати в павутині». Перестороги та принади всесвітньої мережі для маленьких юзерів у своїй книжці описала Тетяна Щербаченко.

Байки пiвнiчних вiкiнгiв

Північна країна фестивалів музики та футболу цьогоріч постане у тонах бунтарства, деструкції та самотності. Традиційний щорічний Irish Fest учетверте пройде у Києві, Львові, Харкові та Одесі. Ірландський кінематограф називають чи не найцікавішим за останнє десятиліття. Причина тому — небувалий підйом, який переживає тамтешня кіноіндустрія. Завдяки податковим пільгам кіногалузь країни підживлюється вкладеннями ззовні: багато відомих режисерiв зі США і Велико­британії вибирають неповторні зелені пагорби як локацію для зйомок своїх фільмів. Самі ірландці не відстають від закордонних гостей.

На один куплет ближче

На один куплет ближче

Цьогоріч чергова українська красуня підкорюватиме європейських меломанів ліричною піснею Gravity («Гравітація»). Днями Злата Огневич презентувала кліп, який на найближчі два місяці стане «передмовою» її виступу на «Євробаченні» у шведському Мальме.

Свобода говорити відкрито

Свобода говорити відкрито

Замріяні господині, серйозні бізнесвумен і просто турботливі матері. З фотографій, що наразі виставлені в Кіровоградському художньому музеї, до всіх відвідувачів усміхаються прості жінки, і лише чорно–білий формат приховує хворобливий колір обличчя більшості з них. Нещодавно тут відкрилася виставка жінок, хворих на СНІД, під назвою «+Жінка = Життя». Попри таку «соціально–відштовхуючу» хворобу, 20 жінок не побоялись відкрити своє обличчя, і оголосили боротьби з вірусом імунодефіциту, не приховуючись.

ІТ–технології і ніяких віночків

Вдруге стенд української книги буде представлений на одному з найбільших у Європі книжкових ярмарків у місті Лейпциг (понад двi тисячi заходів). У складi української делегації з 26 осіб на ярмарок, що триватиме з 14 по 17 березня, завітають Андрій Бондар, Катерина Бабкіна, Наталка Сняданко, Сашко Дерманський, Ірина Славінська, Сергій Жадан...

Шевченковою рукою

Шевченковою рукою

У київських книгарнях невдовзі з’явиться перший із запланованих чотирьох альбом малюнків Шевченка. Унікальність видання в тому, що воно є точним факсимільним відтворенням оригінального альбому, де Тарас Григорович робив замальовки та портрети протягом 1841—1843 років.