Смерть у доменній печі

Трагедія на підприємстві «Арселор Міттал Кривий Ріг» сталася цієї суботи о пів на десяту ранку. Вогнетривка кладка склепіння одного з виробничих приміщень обвалилася під час позапланового ремонту сталеплавильного агрегату №6 мартенівського цеху. Через це постраждали робітники, що виконували ремонтні роботи.

Філеаси сучасності

У листопаді 2011 року легендарний літак Douglas DC–3 вилетить із Туле (Гренландія), що недалеко від Північного полюса, щоб облетіти всю земну кулю і зупинитися на кожному континенті. Так почнеться проект «Сльози землі», мета якого — випробувати можливості людського організму та привернути увагу до проблем глобального потепління. До команди сміливців, що зважилися на мандрівку, яку ще не здійснював ніхто, входять досвідчений американський пілот Джон Рівард, російський льотчик–космонавт Юрій Лончаков та відомі українські мандрівники–екстремали з команди «Еквітес».

Либідь без братів

Позавчора ввечері розвалився загальновідомий предмет ландшафту, відображений на сотнях вітальних листівок та мільйонах весільних фотографій, скульптура засновникам української столиці, пам’ятник братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либіді. Від монументу відвалилися, власне, брати — Щек і Хорив.

Аби нації не відібрало мову

Аби нації не відібрало мову

У неділю світ відзначав Міжнародний день рідної мови. В Україні, де мовне питання до сьогодні багатьох зачіпає за живе, цю дату теж святкували. «Цей день нагадує нам про невід’ємне право кожної людини говорити власною мовою, — зазначив у своєму привітанні Президент Віктор Ющенко. — Мова — первинна ознака нації, головна скарбниця її культури й духовності, джерело й запорука її самобутності і неповторності у світі. Любити і шанувати рідну мову означає поважати себе, свій народ і державу». При цьому глава держави наголосив: «Ми повинні раз і назавжди вивести питання мови з поля боротьби за владу». Також Президент своїм указом схвалив концепцію державної мовної політики, пріоритетом якої має бути утвердження української мови.

«Загасили» «Сяйво»

«Загасили» «Сяйво»

Минулої п’ятниці події навколо книгарні «Сяйво» перейшли всі межі розумного. Близько четвертої години пообіді в приміщення магазину ввірвалася група молодиків, які силою викинули персонал магазину на вулицю. Окрім них, за межами книгарні з «легкої» руки хлопців спортивної статури опинилися і народні депутати Кирило Куликов та Володимир Яворівський. Одразу після того рейдери почали «обживати» нову оселю: за дверима приварили залізні щити, укріплені ґратами, ними ж закрили вікна. А ззовні, виконуючи роль «живого щита», з ноги на ногу переминалися їхні союзники. При наближенні камер «братки» лише втягували голови в комір та натягали на очі чорні шапочки. На запитання відповідали понурим мовчанням. Раз–по–раз спалахували бійки з представниками ворожого табору, але швидко згасали. «Сто людей забігли до магазину і викинули нас на вулицю! Чомусь міліції, яка патрулювала біля магазину, в цей момент не виявилося», — розповіла «УМ» директор «Сяйва» Алла Лазуткіна.

Граніт науки «в цифрі»

Граніт науки «в цифрі»

Міністерство освіти і науки вчора презентувало перший у світі електронний підручник — спільний проект видавництва «Освіта» і «МОСТ Паблішинг». Пристрій «Покетбук 901» працює за принципом «електронних чорнил». Ця технологія вважається нешкідливою для ока, позаяк текст на екрані формується завдяки відбитому світлу — без підсвітки, яка шкодить зору. Переваг у «Покетбука» вдосталь: збереження спин школярів, які втомлюються носити великі ранці (вага пристрою — близько 350 грамів), економія ресурсів на друк підручників (їх можна закачувати в електронній версії) тощо. А використання гіперпосилань у тексті дозволить користувачам швидше переглядати інформацію про минулий матеріал і спростить пошук у тексті. Використання підручника у навчальних цілях стало можливим завдяки новому екрану з діагоналлю 24 сантиметри, що прирівнює його за масштабом до звичайної сторінки книги. Наразі у світі існує лише кілька аналогів із таким великим екраном.

Вдихнути на повні зябра

Цьогорічні погодні умови спричинили утворення на водоймищах великого шару льоду, через що у воду не проникає кисень. Ця задуха вже довела рибу до масового вимирання у річищах Дніпра та Десни вище київського водозабору. На Дніпровській та Деснянській водоочисних станціях за проектом не передбачено стадію дезодорації води (нейтралізація невластивих запахів). Єдиним способом запобігти погіршенню якості питної води є оптимізація процесу водоочищення із застосуванням спеціальних коагулянтів, флокулянтів та сорбентів, стверджують у «Київводоканалі».

Пляшка «в паранджі»

Минулого тижня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв». Згідно з ним, до списку напоїв, вживання яких заборонене у громадських місцях, потрапило і пиво, і слабоалкогольні напої. Раніше для них робили виняток. Тепер «по пивку» не можна пройтися у скверах, парках, закладах культури (в тому числі в кінотеатрах), у підземних переходах, ліфтах і таксофонах, громадському транспорті та на зупинках, на дитячих і спортивних майданчиках, у закритих спортивних спорудах, у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, у приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування й під час масових заходів.

Знищені заради кохання?

«День святого Валентина — чорний для всіх захисників навколишнього середовища», — стверджує голова Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко. Адже саме з середини лютого починається сезон збору та розповсюдження квіток, занесених до Червоної книги України. Головні джерела постачання — Карпати та Крим. Найбільше від людських сантиментів страждають цикламена Кузнєцова, що може зникнути вже через два–три роки, підсніжники, проліски, білоцвіт весняний, шафран, черемша та сон–трава.

Фіалки для закоханих

Фіалки для закоханих

Фіалки, або сенполії, у природі зустрічаються лише у тропіках. У 1892 році їх відкрив барон Сен–Поль, через що вони й отримали свою назву. Згодом ці квіти стали звичним атрибутом наших осель, а для деяких — ще й особливою пристрастю. У київському Будинку природи відучора можна побачити понад 500 сортів сенполій. Експозицію присвячено Дню святого Валентина.