Амур готує стріли

Амур готує стріли

Напередодні Дня Валентина всі сушать голову, що подарувати коханій людині, як освідчитися та вразити свою половинку. Заклопотані закохані оббивають пороги магазинів. «Як же її вразити?» — чухають потилиці чоловіки. Звичайно, одними валентинками та квітами не обійтись. «УМ» вирішила полегшити завдання закоханим відчайдухам та пропонує кілька варіантів, як оригінально та неповторно привітати кохану чи коханого з Днем усіх закоханих.

Замість булки — бутік

Замість булки — бутік

Рішення про продаж Житнього і Володимирського ринків Київрада ухвалила ще 29 жовтня, але в документах були вказані лише «голі» адреси без уточнення, про які саме об’єкти йдеться. Депутат від фракції блоку Леоніда Черновецького Петро Іванов, який вніс відповідне доповнення «з голосу» під час обговорення проекту, тоді назвав ринки «нежитловими будинками».

Невтрачені цінності

Невтрачені цінності

За десять років свого існування Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України повернула на Батьківщину більше 500 тисяч різноманітних архівних документів, книжок, творів мистецтва, меморіальних пам’яток, предметів археології тощо. Таким результатом колектив, у складі якого — історики, мистецтвознавці, фахівці митної справи, — справді пишається. Тож із нагоди свого ювілею Держслужба вирішила показати світу дещицю того, що вдалося врятувати.

Місяць лютий питає, чи взутий

Місяць лютий питає, чи взутий

Здавалося б, можна лише порадіти, що нинішня сувора зима нарешті перейшла у фінальний акт. До кінця принаймні календарного сезону залишилося протриматися лише місяць. Але синоптики радять міцніше стиснути зуби: схоже, цьогорічна зима не збирається давати нам послаблення навіть наприкінці.

Зимова казка обернулася лихом

Нинішня зима — час випробувань. Перевірку на міцність проходить техніка, автошляхи, електромережі та наше власне здоров’я. Кожен новий снігопад стає справжнім стихійним лихом. Тільки–но новорічні завірюхи відступили, як негода повернулася з новими силами в ніч на Різдво, залишивши жителів 218 населених пунктів України без електропостачання. За повідомленням Міністерства з надзвичайних ситуацій, найбільше постраждала Полтавська область, де без світла залишився 141 населений пункт. Така ж доля спіткала мешканців окремих населених пунктів у Харківській, Київській та Луганській областях.

Природне гартування

Теперішня зима досить багата на погодні несподіванки: то падає у небувалій кількості сніг, ламаючи дерева, то стовпчик термометра виконує карколомні стрибки з глибокого мінуса у плюс. Ще один такий стрибок очікуємо вже завтра. Як розповіли «УМ» в «Укргідрометцентрі», сьогодні останній день арктичних морозів, що тривали останні кілька днів: «Надалі до України прийде тепле середземноморське повітря, яке принесе з собою опади. Мокрий сніг поступово переходитиме у дощ».

Замело «по–темному»

Замело «по–темному»

У багатьох регіонах снігопади припинилися, втім Україна досі не може оговтатись від зимових сюрпризів. Ще досі відчувають наслідки негоди мешканці майже семи сотень населених пунктів у шести областях України. Через сильні снігопади та вітер у ніч проти вівторка там спрацювала автоматика захисту ліній електропередач. Найбільші проблеми з електропостачанням — у Київській області, тут при свічках уже другу добу сидять жителі 383 населених пунктів.

Бородатий гість

Новий рік — час, коли ми всі хоч трішки стаємо мрійниками. Кожен загадує бажання і чекає, що воно магічним чином здійсниться. У цей час ми віримо в казку і сподіваємося побачити її на власні очі. Особливо новорічних свят чекають діти. А якщо до них, просто додому, завітає ще й справжній Дід Мороз із подарунками — радощів не буде меж. Отож «УМ» вирішила розібратися, де шукати дивовижних персонажів та скільки це коштуватиме.

Авангард у маси!

З наближенням Нового року в кожного із нас з’явилася головна проблема — ялинка. З одного боку, тягти в оселю ціле живе дерево неекологічно та незручно. Романтичний хвойний запах, про який твердять переконані прихильники «живих» дерев, зникає дуже швидко. Ялинка натомість перетворюється на сухе колюче і сумне видовище. З іншого боку, китайські штучні ялинки зовсім не відповідають будь–яким естетичним вимогам. Більшість із них ніби складено з пластикових йоршиків, що дуже прислужаться у прибиранні, однак зовсім не створюють святкового настрою.

Усе стоїть — іде сніг

Усе стоїть — іде сніг

З вечора понеділка не працювали головні міжнародні ворота країни — аеропорт «Бориспіль». Як повідомив «УМ» заступник міністра транспорту та зв’язку Олександр Давидов, учора оперативний штаб переймався розчисткою посадкових смуг аеропорту від опадів із метою максимального зчеплення смуг із шассі літаків: «Найбільша проблема — сильний бічний вітер. Саме через нього уповільнюються роботи». Лише о 13.30 «Бориспіль» розпочав реєстрацію на міжнародні рейси. Територію центрального аеропорту розчищали шістнадцять спеціальних машин, які використовували хімічні реагенти. Такого снігопаду, повідомила прес–служба, тут не бачили останні 22 роки. Напередодні увечері зійшов зі смуги і врізався у замет літак, який виконував рейс «Тбілісі—Київ». Окрім того, не приймав рейси і Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни).