Киянам закрутять крани?

У «Київводоканалі» стверджують, що скоро не зможуть працювати, бо їхні рахунки заарештують. Компанія опинилася у борговій ямі через надання послуг за заниженими тарифами. Різницю в тарифах мала повертати Київська міська державна адміністрація, однак зараз міський бюджет заборгував понад 571 мільйон гривень. «Київводоканал» у свою чергу винний енергетикам близько 79 мільйонів гривень — таку заборгованість встановив Господарський суд Києва. Суд також зобов’язав компанію–водопостачальника погасити частину боргу «Київенерго»: 60 мільйонів гривень до 1 квітня, а решту — до 1 травня. Оскільки ж ці терміни порушені, суд може заарештувати рахунки «Київводоканалу», сповіщає прес–служба компанії.

«Посольство Боже» «окупувало» Осокорки

«Посольство Боже» «окупувало» Осокорки

Поки деякі другі християни проходять через особливо сувору фазу посту, в «Посольстві Божому», секті харизматів, до якої входить Леонід Черновецький, уже почали святкування. Учора біля станції метро «Осокорки» в Києві розкинувся величезний намет. Планується, що колись тут буде будівля культурно–духовного центру «Посольства», а поки в білому наметі вмістилося близько тисячі людей. Упродовж святкування до 4 квітня тричі на день тут збиратимуться люди, аби відправити службу Божу.

Ціновий галоп

Ціновий галоп

Невдовзі киянам доведеться зайвий раз «розкошелитися»: столична влада має намір підвищити комунальні тарифи. Місцеві перевізники й собі не дають спуску гаманцям киян і вимагають дозволу на підвищення вартості проїзду в «маршрутках». Якщо все задумане здійсниться, то вартість холодної, гарячої води й опалення для киян зросте, щонайменше, на 50 відсотків. А проїзд у «маршрутці» «стрибне» до 3 гривень.

Страсний і мокрий тиждень

Синє небо і тепле весняне сонце, що були останніми днями такими бажаними гостями в Україні, невдовзі закриють хмари. Про це свідчать останні метеорологічні прогнози. Утім особливих причин для хвилювання немає — хоча посіріле небо і «даруватиме» вологу, але температура повітря все ж підвищуватиметься.

«Рогаті» й невдоволені

Більше ста водіїв тролейбусного депо №2, розташованого по вулиці Довженка, учора оголосили страйк. Акцію протесту, яка тривала з 5–ї до 10–ї години ранку, назвали попереджувальною. Утім якщо вимоги страйкарів не буде виконано, люди обіцяють розпочати безстроковий протест вже 5 квітня. Окрім затримки заробітної плати, у водіїв низка вимог до «Київпастрансу» стосовно умов роботи: забезпечення водіїв їдальнями, належне проведення наркологічного контролю, ремонт рухомого складу тощо.

Музей на колесах

Музей на колесах

Із четверга Київським метрополітеном почав курсувати історичний вагон. Зовні він нічим не відрізняється від звичайних, ось тільки стіни та вікна цього вагону замість реклами обклеєні архівними фотографіями. Знімки ілюструють історичні моменти метрополітену від першого дня його появи, а стеля вагона вкрита газетними публікаціями про метрополітен різних часів. Але натрапити на мандрівний музей буде досить складно, позаяк вагон лише один і курсуватиме тільки «Святошинсько–Броварською» (червоною) гілкою метрополітену. Але якщо вже вам пощастить опинитися в ньому, підземний музей відвезе вас не тільки до вашої станції, а й на 50 років у минуле, коли метрополітен тільки «починався».

Я в тому місті знаю кожен піксель

Я в тому місті знаю кожен піксель

Відтепер навіть найбільший боягуз зможе сміливо мандрувати найкриміногеннішими районами Києва, забувши про газовий балончик. Таку можливість нещодавно надав «Яндекс», запустивши сервіс «Панорами Києва». Загалом у ньому 41 717 панорам міста з позначеними вулицями, номерами будинків та станцій метро. Для того, щоб створити ці панорами, було відзнято 166 868 фотографій, розповідають у «Яндекс.Україна».

Вікна в клітинку

Вікна в клітинку

У Києві з’явилася найбільша вулична мозаїка. Вісім облич дітей, викладених дрібною плиткою, вкривають усю глуху стіну будинку на вулиці Стрілецька, 15/3. Як розказав «УМ» автор мозаїки Костянтин Скретуцький, концепція твору полягає в тому, що діти ніби виглядають із вікон і дивляться, кожен по–різному, на світ.

Київ майбутнього

Київ майбутнього

Маститі архітектори вже втомилися нарікати, що Київ забудовується хаотично і непродумано. Ще два роки тому Президент України Віктор Ющенко порушив питання про те, що Київ «розростається» абсолютно безвідносно до Генерального плану розвитку столиці. Тоді ж Київрада постановила розробити новий Генплан, який визначатиме «обличчя» Києва до 2025 року. І ось нарешті його «намалювали». За словами упорядників, громадські обговорення концепції нового плану почнуться уже у квітні. Згодом його розглянуть у комітетах Київради. А в дію план вступить не раніше наступного року.

Так, столичні зодчі планують зводити офіси на лівому березі, винести промислові об’єкти за межі міста, створити «пересадочні» вузли й транспортні тунелі.

Триметрове кохання

Триметрове кохання

Спочатку молодята хотіли відгуляти весілля скромно, лише розписавшись, але коли дізналися, що церемонію треба замовляти в обов’язковому порядку, вирішили зробити це оригінально. Наречена, наречений та свідки стали триметровими гігантами, підписували документи, присягалися і й на рушник ставали... на ходулях.